Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
niedziela, 26 stycznia 2020 19:22
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
Po raz piąty w tym sezonie LOTOS PKH zmierzył się z KH Energą Toru ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kłopoty mieszkańców Żabianki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 15:51

altMieszkańcy Żabianki narzekają, że jest brudno i ślisko wzdłuż torów tramwajowych przy ulicy Pomorskiej. - Na jesieni nikt nie sprząta liści, a w zimie  nikt nie odgarnia śniegu, jest ślisko i bardzo łatwo o wypadek. Jest to największa trudność dla osób starszych, których wiele mieszka na osiedlu - narzekają mieszkańcy Żabianki.


- Wiem, że spółdzielnia podpisała  umowę z miastem  na sprzątanie  tego terenu. Niestety miasto nie wywiązuje się  ze swoich obowiązków - mówi pan Andrzej. - Wielokrotnie składałem petycje do Urzędu Miasta, interweniowałem równiez w Straży Miejskiej. Odpowiedziano mi, że  oni nie mają żadnej mocy sprawczej nad Zarządem Dróg i Zieleni. 


Zapytany o prace porządkowe Rafał Jaworski, kierownik Działu Oszyszczania twierdzi, że liście są sprzątane, a w zimie śnieg jest odgarniany według harmongramu odśnieżania. - Jeżeli według mieszkanców występują jakiekolwiek nieprawidłowości to prosimy o informacje na ten temat - mówi Jaworski.


Inny problem mieszkańców dzielnicy, to brak wybiegów dla psów. Chodzi głównie o duże biegające luzem i zanieszyczające ulice psy.
- Nie można ich określić jako bezpańskie, są w przeważającej większości "pańskie", tyle, że ich opiekunowie są nieodpowiedzialni - mówi Małgorzata Dąbrowska, mieszkanka ulicy Gospody. - Większość właścicieli psów nie prowadzi swoich czworonogów na smyczy. Nie zwracają też uwagi, że puszczając je wolno, tam gdzie znajduje się dużo ludzi narażają ich na ewentualne pogryzienie. Widziałam też jak duże psy rzucają się na mniejsze, czy nie można czegoś z tym zrobić?
- Może wzorem innych dzielnic, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ale przede wszystkim dobro zwierząt i ich właścicieli warto by się zastanowić na utworzeniem wybiegu dla psów. Byłyby z tego same korzyści: czysciej na osiedlu, bezpieczniej - wolno biegajace psy nie bedą już budzić u niektórych strachu, stosunkowo niedrogo. Potrzebne tak naprawdę tylko ogrodzenie kawałek terenu z bramką - dodaje Marcin z Żabianki.


Straż Miejska zapewnia, że od lat zajmuje się tym problemem. - Właściciele psów mają obowiazek wyprowadzać psy na smyczy i w kagańcu . Psa można spuścić ze smyczy, tylko wtedy, gdy zwierze ma kaganiec, a właściciel jest w stanie go kontrolować. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi  mandat - mówi Iwona Kuklińska, z referatu działu dzielnicowych Strazy Miejskiej na Żabiance.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież