Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kłopoty mieszkańców Żabianki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 15:51

altMieszkańcy Żabianki narzekają, że jest brudno i ślisko wzdłuż torów tramwajowych przy ulicy Pomorskiej. - Na jesieni nikt nie sprząta liści, a w zimie  nikt nie odgarnia śniegu, jest ślisko i bardzo łatwo o wypadek. Jest to największa trudność dla osób starszych, których wiele mieszka na osiedlu - narzekają mieszkańcy Żabianki.


- Wiem, że spółdzielnia podpisała  umowę z miastem  na sprzątanie  tego terenu. Niestety miasto nie wywiązuje się  ze swoich obowiązków - mówi pan Andrzej. - Wielokrotnie składałem petycje do Urzędu Miasta, interweniowałem równiez w Straży Miejskiej. Odpowiedziano mi, że  oni nie mają żadnej mocy sprawczej nad Zarządem Dróg i Zieleni. 


Zapytany o prace porządkowe Rafał Jaworski, kierownik Działu Oszyszczania twierdzi, że liście są sprzątane, a w zimie śnieg jest odgarniany według harmongramu odśnieżania. - Jeżeli według mieszkanców występują jakiekolwiek nieprawidłowości to prosimy o informacje na ten temat - mówi Jaworski.


Inny problem mieszkańców dzielnicy, to brak wybiegów dla psów. Chodzi głównie o duże biegające luzem i zanieszyczające ulice psy.
- Nie można ich określić jako bezpańskie, są w przeważającej większości "pańskie", tyle, że ich opiekunowie są nieodpowiedzialni - mówi Małgorzata Dąbrowska, mieszkanka ulicy Gospody. - Większość właścicieli psów nie prowadzi swoich czworonogów na smyczy. Nie zwracają też uwagi, że puszczając je wolno, tam gdzie znajduje się dużo ludzi narażają ich na ewentualne pogryzienie. Widziałam też jak duże psy rzucają się na mniejsze, czy nie można czegoś z tym zrobić?
- Może wzorem innych dzielnic, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ale przede wszystkim dobro zwierząt i ich właścicieli warto by się zastanowić na utworzeniem wybiegu dla psów. Byłyby z tego same korzyści: czysciej na osiedlu, bezpieczniej - wolno biegajace psy nie bedą już budzić u niektórych strachu, stosunkowo niedrogo. Potrzebne tak naprawdę tylko ogrodzenie kawałek terenu z bramką - dodaje Marcin z Żabianki.


Straż Miejska zapewnia, że od lat zajmuje się tym problemem. - Właściciele psów mają obowiazek wyprowadzać psy na smyczy i w kagańcu . Psa można spuścić ze smyczy, tylko wtedy, gdy zwierze ma kaganiec, a właściciel jest w stanie go kontrolować. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi  mandat - mówi Iwona Kuklińska, z referatu działu dzielnicowych Strazy Miejskiej na Żabiance.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież