Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ... Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich » W niedzielę podczas wydarzenia „Dlaczego i po co?” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Szymon Hołownia... Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kłopoty mieszkańców Żabianki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 15:51

altMieszkańcy Żabianki narzekają, że jest brudno i ślisko wzdłuż torów tramwajowych przy ulicy Pomorskiej. - Na jesieni nikt nie sprząta liści, a w zimie  nikt nie odgarnia śniegu, jest ślisko i bardzo łatwo o wypadek. Jest to największa trudność dla osób starszych, których wiele mieszka na osiedlu - narzekają mieszkańcy Żabianki.


- Wiem, że spółdzielnia podpisała  umowę z miastem  na sprzątanie  tego terenu. Niestety miasto nie wywiązuje się  ze swoich obowiązków - mówi pan Andrzej. - Wielokrotnie składałem petycje do Urzędu Miasta, interweniowałem równiez w Straży Miejskiej. Odpowiedziano mi, że  oni nie mają żadnej mocy sprawczej nad Zarządem Dróg i Zieleni. 


Zapytany o prace porządkowe Rafał Jaworski, kierownik Działu Oszyszczania twierdzi, że liście są sprzątane, a w zimie śnieg jest odgarniany według harmongramu odśnieżania. - Jeżeli według mieszkanców występują jakiekolwiek nieprawidłowości to prosimy o informacje na ten temat - mówi Jaworski.


Inny problem mieszkańców dzielnicy, to brak wybiegów dla psów. Chodzi głównie o duże biegające luzem i zanieszyczające ulice psy.
- Nie można ich określić jako bezpańskie, są w przeważającej większości "pańskie", tyle, że ich opiekunowie są nieodpowiedzialni - mówi Małgorzata Dąbrowska, mieszkanka ulicy Gospody. - Większość właścicieli psów nie prowadzi swoich czworonogów na smyczy. Nie zwracają też uwagi, że puszczając je wolno, tam gdzie znajduje się dużo ludzi narażają ich na ewentualne pogryzienie. Widziałam też jak duże psy rzucają się na mniejsze, czy nie można czegoś z tym zrobić?
- Może wzorem innych dzielnic, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ale przede wszystkim dobro zwierząt i ich właścicieli warto by się zastanowić na utworzeniem wybiegu dla psów. Byłyby z tego same korzyści: czysciej na osiedlu, bezpieczniej - wolno biegajace psy nie bedą już budzić u niektórych strachu, stosunkowo niedrogo. Potrzebne tak naprawdę tylko ogrodzenie kawałek terenu z bramką - dodaje Marcin z Żabianki.


Straż Miejska zapewnia, że od lat zajmuje się tym problemem. - Właściciele psów mają obowiazek wyprowadzać psy na smyczy i w kagańcu . Psa można spuścić ze smyczy, tylko wtedy, gdy zwierze ma kaganiec, a właściciel jest w stanie go kontrolować. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi  mandat - mówi Iwona Kuklińska, z referatu działu dzielnicowych Strazy Miejskiej na Żabiance.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież