72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kłopoty mieszkańców Żabianki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 11 grudnia 2010 15:51

altMieszkańcy Żabianki narzekają, że jest brudno i ślisko wzdłuż torów tramwajowych przy ulicy Pomorskiej. - Na jesieni nikt nie sprząta liści, a w zimie  nikt nie odgarnia śniegu, jest ślisko i bardzo łatwo o wypadek. Jest to największa trudność dla osób starszych, których wiele mieszka na osiedlu - narzekają mieszkańcy Żabianki.


- Wiem, że spółdzielnia podpisała  umowę z miastem  na sprzątanie  tego terenu. Niestety miasto nie wywiązuje się  ze swoich obowiązków - mówi pan Andrzej. - Wielokrotnie składałem petycje do Urzędu Miasta, interweniowałem równiez w Straży Miejskiej. Odpowiedziano mi, że  oni nie mają żadnej mocy sprawczej nad Zarządem Dróg i Zieleni. 


Zapytany o prace porządkowe Rafał Jaworski, kierownik Działu Oszyszczania twierdzi, że liście są sprzątane, a w zimie śnieg jest odgarniany według harmongramu odśnieżania. - Jeżeli według mieszkanców występują jakiekolwiek nieprawidłowości to prosimy o informacje na ten temat - mówi Jaworski.


Inny problem mieszkańców dzielnicy, to brak wybiegów dla psów. Chodzi głównie o duże biegające luzem i zanieszyczające ulice psy.
- Nie można ich określić jako bezpańskie, są w przeważającej większości "pańskie", tyle, że ich opiekunowie są nieodpowiedzialni - mówi Małgorzata Dąbrowska, mieszkanka ulicy Gospody. - Większość właścicieli psów nie prowadzi swoich czworonogów na smyczy. Nie zwracają też uwagi, że puszczając je wolno, tam gdzie znajduje się dużo ludzi narażają ich na ewentualne pogryzienie. Widziałam też jak duże psy rzucają się na mniejsze, czy nie można czegoś z tym zrobić?
- Może wzorem innych dzielnic, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, ale przede wszystkim dobro zwierząt i ich właścicieli warto by się zastanowić na utworzeniem wybiegu dla psów. Byłyby z tego same korzyści: czysciej na osiedlu, bezpieczniej - wolno biegajace psy nie bedą już budzić u niektórych strachu, stosunkowo niedrogo. Potrzebne tak naprawdę tylko ogrodzenie kawałek terenu z bramką - dodaje Marcin z Żabianki.


Straż Miejska zapewnia, że od lat zajmuje się tym problemem. - Właściciele psów mają obowiazek wyprowadzać psy na smyczy i w kagańcu . Psa można spuścić ze smyczy, tylko wtedy, gdy zwierze ma kaganiec, a właściciel jest w stanie go kontrolować. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi  mandat - mówi Iwona Kuklińska, z referatu działu dzielnicowych Strazy Miejskiej na Żabiance.
Anna Czajkowska

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież