Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Święto tatuażu w CSG

Już po raz szósty odbędzie się Cropp Tattoo Konwent w Gdańsku. W weekend, w CSG, będzie można zobaczyć najlepsze tatuaże świata, niecodzienne performance'y oraz posłuchać świetnej muzyki.


Będzie to najbardziej rozbudowana edycja festiwalu od jego początku. - Wiadomo, tatuaże to nie wszystko, chcieliśmy dać uczestnikom jak najwięcej możliwości zapełnienia czasu, który mają spędzić na terenie imprezy – mówi Tomasz Majchrzyk, współorganizator oraz człowiek odpowiedzialny za część artystyczną.


Jednak zanim o części artystycznej, wypada powiedzieć kilka słów o konwencie, jak i o tatuażu w ogóle. Bardzo dobrze się dzieje, że tatuaże zrywają z siebie kajdany stereotypu. Kiedyś – oprócz znaczenia rytualnego w niektórych częściach świata – nosili je więźniowie i marynarze. Później zaczęli zdobić nimi swoje ciała przedstawiciele różnych subkultur. Dziś natomiast tatuaż już na dobre przekroczył próg codzienności i stał się przede wszystkim ozdobą. Nierzadko na ciałach powstają dzieła sztuki. Już coraz rzadziej za „dziarą” stoi ideologia. Częściej jest to przypomnienie lub hołd. A czasem po prostu kaprys. Coraz częściej na tatuaże patrzy się dziś z podziwem niż z pogardą.


Musiało to jednak trochę potrwać. - U nas scena tatuażu rozwinęła się dopiero jakieś piętnaście lat temu – tłumaczy Marcin Pacześny, pomysłodawca konwentu. - Stąd też i zupełnie inna liczba odwiedzających. U nas jest to impreza na góra pięć tysięcy osób. Na zachodzie na kilkadziesiąt tysięcy – dodaje. Jednak z dumą też mówi, że organizują najszybciej rozwijającą się tego typu imprezę w tej części Europy.


W tym roku Cropp Tattoo Konwent dość mocno wychodzi poza ramy targowe. - Oczywiście, będą konkursy na najlepsze tatuaże – wyjaśnia Zappa, przewodniczący jury, tatuator w studiu Cykada Tattoo. - Chociażby w kategoriach, jak kolorowy, klasyczny czy marynistyczny – tłumaczy. Jurorzy – obok Zappy będą nimi Krzysztof Iwin oraz Bartosz Panas – będą oceniać tatuaże pod kątem rzemiosła i artystycznym. Konkursowe prace mogą być wykonane poza konwentem, ale tylko te z imprezy będą mogły walczyć o zwycięstwo w kategorii tatuaż dnia.


W ciągu dwóch dni konwentu będzie można zobaczyć aż stu pięćdziesięciu tatuatorów, w tym czterdziestu z zagranicy. Na pewno największym nazwiskiem jest Dymitriy Samohin. Ukrainiec jest uważany za najlepszego tatuatora na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o realizm oddawany w jego pracach.
Bardzo interesująco wygląda także scena muzyczna, która może zachęcić do przyjścia na Cropp Tattoo Konwent także tych, którzy z tatuażami są na bakier. - Zrezygnowaliśmy tylko z punk rocka, wyszliśmy dalej, będzie scena didżejska czy dużo wykonawców elektronicznych – mówi Majchrzyk. - Z największych mogę wymienić BOKKA, czyli najgorętsze zjawisko na polskiej scenie elektronicznej ostatnich lat, The Meteors, którzy są weteranami sceny rocka- czy psychobilly oraz Everlast, czyli gwiazda największego formatu.
I to właśnie Everlast może przyciągnąć właśnie ludzi spoza kręgu tatuażu. Erik Schrody, bo tak właściwie nazywa się 45-letni nowojorczyk to prawdziwa legenda. Współtworzył w latach 90. hip-hopową formację House of Pain, z którą nagrał utwór „Jump Around”, który dziś już ma status evergreena. Jednak kiedy skończył z rapem, postanowił grać... bluesa. Ale wciąż hip-hop gdzieś pobrzmiewa w jego sercu, gdyż często słychać go niektórych jego kompozycjach. I to właśnie dzięki bluesowi osiągnął największy sukces. Razem z Carlosem Santaną nagrali piosenkę „Put Your Light On”, która przyniosła im statuetkę Grammy.


alt


Poza muzyką na konwencie będzie także pokaz burleski PinUpCandy czy performance DollHouse Aniki Stanclik i Diany Błażków (dziewczyny stylizowane na porcelanowe lalki). Ponadto wystawa customowych aut, pokaz podwieszania, a dla tych, którzy będą chcieli trochę odetchnąć czekać będzie... plaża.


alt


Tegoroczna edycja Cropp Tattoo Konwent może być przełomowa. Dzięki tak szerokiemu programowi może wpisać się nie tylko na listę obowiązkowych imprez letnich dla fanów tatuażu, ale także tych, którzy lubią obcować z alternatywną sztuką i muzyką.


Cropp Tattoo Konwent, 19/20 lipca, CSG, Gdańsk, ul. Doki 1, bilety: 50zł (1 dzień), 70zł (karnet) // afterparty: sobota/niedziela, Cafe Szafa, godz. 22 // szczegółowe informacje o imprezie na stronie internetowej: www.tattookonwent.pl


Patryk Gochniewski

fot. mat. prasowe


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież