Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
sobota, 24 października 2020 19:50
Jastrzębski Węgiel pewnie pokonał Trefla
Bez punktu i wygranego seta wracają Jastrzębia-Zdroju siatkarze
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Browar Amber - specjalność Pomorza

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
piątek, 18 kwietnia 2014 18:31

altW tym roku mija 20 lat odkąd w Pomorskim browarze uwarzono pierwsze piwo. W ciągu dwóch dekad Browar Amber stał jednym z najbardziej utytułowanych browarów regionalnych w Polsce, a jego marki znane są wielbicielom piwa nie tylko w na Pomorzu.


Browar Amber z Bielkówka to niezależne, rodzinne przedsiębiorstwo, które rozwija się nie tracąc lokalnego charakteru. Dzięki rodzinnej pasji, kultowi rzetelnie wykonywanej pracy oraz oryginalnym, tradycyjnym recepturom w Browarze Amber powstają niepowtarzalne, regionalne produkty, znane od lat wielbicielom dobrego piwa.


Najbardziej rozpoznawalne marki, takie jak: Piwo Żywe, Koźlak, Pszeniczniak czy Amber Naturalny dostępne są w całej Polsce, ale produkty z Browaru Amber można kupić w wybranych sklepach praktycznie w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii.
Choć Browar Amber sprzedaje swoje wyroby daleko poza Pomorzem, a nawet Polską, nie zapomina o lokalnych odbiorcach. 


Działamy globalnie, myślimy lokalnie

Od momentu powstania Browar Amber prowadzi aktywne działania promujące region oraz wspiera kulturę Pomorza, między innymi współfinansując zakup eksponatów do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Na zakupy dla muzeum przeznaczana jest część zysków pochodzących ze sprzedaży piwa Johannes. - Czujemy się bardzo mocno związani z regionem, dlatego nie możemy skupiać się w swojej działalności wyłącznie na wątkach ekonomicznych – informuje Marek Skrętny, Dyrektor Marketingu Browaru Amber. Dzięki  wsparciu finansowemu pochodzącemu ze sprzedaży piwa, w ubiegłym roku zbiory muzeum wzbogacił obraz pędzla Louisa Sy pod tytułem „Portret kupca gdańskiego” z 1848 roku.


Tak to się zaczęło
Od pierwszych lat powstania browaru właściciele: Danuta i Andrzej Przybyło, postawili na inwestycje i rozwój.  Uruchomiona została linia butelkowania oraz stacja namnażania drożdży dolnej fermentacji, z usług której do dziś korzystają inne polskie browary.


Jedną z ważniejszych inwestycji było zrobienie odwiertów  własnych ujęć wody – odpowiednia, wysokiej jakości woda to podstawa sukcesu każdego browaru. Od jej charakteru i parametrów zależy bowiem smak piwa.


Przełomowy w historii browaru był rok 2003, kiedy na rynek wprowadzony został Koźlak - pierwsze piwo linii Premium. Rok później w sklepach pojawiło się niepasteryzowane Piwo Żywe, które jako pierwsze w Polsce otrzymało rekomendację międzynarodowej organizacji Slow Food.


alt


Tradycyjna Metoda Warzenia
Browar Amber przyzwyczaił swoich klientów do dobrych produktów i wysokich standardów, które zostały nagrodzone wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi certyfikatami przyznawanymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dwa pierwsze w Polsce znaki jakości: „Poznaj Dobrą Żywność” w kategorii piwo przyznane zostały markom: Piwo Żywe i Koźlak już w 2005 roku. W następnych latach znakiem nagradzano kolejne wchodzące na rynek produkty: Złote Lwy, Grand Imperial Portera, Ambera Naturalnego oraz Johannesa.


W 2012 roku w Browarze Amber powstało pierwsze piwo pszeniczne. Pszeniczniak swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim jakości oraz recepturze. Prace nad przepisem trwały prawie rok. Niespełna pół roku później, Pszeniczniak został nagrodzony certyfikatem „Dobry produkt – wybór ekspertów”.


Piwa z Browaru Amber doceniane są nie tylko przez ekspertów, ale również przez smakoszy. Grand Imperial Porter oraz Pszeniczniak zdobyły pierwsze miejsca w konkursie piw podczas ubiegłorocznych Chmielaków Krasnostawskich. To największy w Polsce konsumencki konkurs piw, organizowany od ponad 20-stu lat.


alt


Żywa legenda
Wybrany dziesięć lat temu kierunek, stawiający na rozwój klasycznych polskich stylów piwa: lager, koźlak, porter bałtycki, piwo pszeniczne, warzonych tradycyjnymi metodami, jak na przykład legendarne już Piwo Żywe, to skuteczny sposób na sukces. Na początku wieku była to duża innowacja. Dziś z tych pomysłów czerpią inne regionalne browary, a marki Browaru Amber są rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i za granicą.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież