Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Jesień w ogrodzie" w Renk "kupiła" odwiedzających - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 września 2014 09:45

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się czwarta edycja targów ogrodniczych "Jesień w ogrodzie". Blisko stu wystawców oferowało licznym odwiedzającym drzewka, krzewy ozdobne, a także porady z zakresu pielęgnacji roślin na zimę.


GALERIA


Wśród wystawców większość stanowili producenci drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych. Licznie reprezentowani byli producenci pięknych – zwłaszcza jesienią - wrzosów, wrzośców, które tak pięknie zdobią nasze tereny zielone jesienną porą. Każdy z wystawców chętnie udzielał porad i wskazówek na temat zabezpieczenia roślin przed zimą.


- Na targi przyjechałam w konkretnym celu. Interesowały mnie przede wszystkim wrzosy - wyznała pani Jola, która odwiedziła targi wraz z mężem. - Kupiłam przepiękne, w pięciu różnych kolorach. Jestem oczarowana. Jestem pierwszy raz na tej imprezie i jeśli będzie w przyszłym roku to mnie na pewno nie zabraknie. Jestem "kupiona" dla tych targów. Obsługa fantastyczna, wybór rewelacyjny. Byłam w wielu miejscach w Trójmieście i nigdzie nie znalazłam tak dużego wyboru. Jeśli coś jeszcze wpadnie nam w oko na pewno kupimy.


alt- Przyjechałam z gotową listą konkretną zakupów - przyznała Anna Spiker. - Nie wszystko z listy udało się kupić. Mało róż jest w tym roku. Brakuje mi takich okrywowych róż i wyjeżdżam z targów bez nich. Z tego co kupiłam bardzo jestem zadowolona z trwa, szałwii i żurawek citronelli.  


- Klienci kupują raczej oczami, to co im się spodoba - stwierdziła Wanda Jąkalska, Szkółka Roślin Ozdobnych w Mierzeszynie, koło Gdańska. - Gdy coś im się spodoba to wtedy starają się dopytać jak ta roślina rośnie, jaka jest pielęgnacja. Jeżeli jest mrozoodporna to już jest duży plus. Wtedy zaczyna się rozmowa, że mogą tą roślinę gdzieś w ogrodzie posadzić. Jesteśmy producentem hortensji bukietowej, mrozoodpornej i to jest nasz główny towar na targach. Im mniej wymagająca jest roślina tym lepiej.


alt- Z klientami bywa różnie. Bywa tak, że klient przychodzi pokazuje palcem i mówi to, to i to i nawet się nie pyta o cenę - wyznał Witold Knajdek, Plantacja Iglaków Tokary Iglaki. - Większość klientów szuka jednak informacji. Po jakimś czasie przychodzą i coś wybierają, albo umawiają się na wizytę na plantacji. Osoby, które odwiedzają moje stoisko dużo wiedzą na temat roślin iglaków. Mamy duże rośliny - od 1,5 do 3 metrów w związku z tym są zdziwieni, że można takie duże rośliny przesadzać. Mamy plantacje w uprawie pojemnikowej więc takie duże rośliny się przesadza bez problemu. Uważam, że najpierw dużo informacji jest pozyskiwanych z internetu i na targi odwiedzający przychodzą już z pewną wiedzą.


altNie zabrakło oferty twórców ludowych. Swoje stanowiska mieli również producenci miodów, soków owocowych, przetworów różnej postaci. Odwiedzający mogli się posilić w specjalnie przygotowanej strefie gastronomicznej.


altalt


- Czwarte targi "Jesień w ogrodzie" uważamy za bardzo udane - oceniła Hanna Czapiewska, Kierownik Działu Marketingu i Nieruchomości Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywcze S.A. - Dopisała frekwencja zarówno Wystawców, jak i klientów. Wystawcy - podobnie, jak w ubiegłym roku - to około stu firm, które przyjechały do nas z całej Polski. Bardzo cieszymy się z faktu, że przyjeżdża do nas coraz więcej producentów drzewek i krzewów owocowych, a także wspaniałych, przetworów z owoców i warzyw oraz właścicieli gospodarstw pasiecznych, dzięki którym klienci naszej imprezy udają się do domów ze wspaniałymi, zdrowymi zapasami na zimę.Piękne wrzosy zakupione podczas targów, bez wątpienia będą zdobić sporą ilość trójmiejskich terenów zielonych. Ilość klientów z kolei - to ponad 10 tysięcy osób w przeciągu soboty i niedzieli - to kolejny sukces Rënku.


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież