Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Jesień w ogrodzie" w Renk "kupiła" odwiedzających - GALERIA

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 września 2014 09:45

Na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się czwarta edycja targów ogrodniczych "Jesień w ogrodzie". Blisko stu wystawców oferowało licznym odwiedzającym drzewka, krzewy ozdobne, a także porady z zakresu pielęgnacji roślin na zimę.


GALERIA


Wśród wystawców większość stanowili producenci drzew, krzewów ozdobnych, owocowych, iglastych, liściastych. Licznie reprezentowani byli producenci pięknych – zwłaszcza jesienią - wrzosów, wrzośców, które tak pięknie zdobią nasze tereny zielone jesienną porą. Każdy z wystawców chętnie udzielał porad i wskazówek na temat zabezpieczenia roślin przed zimą.


- Na targi przyjechałam w konkretnym celu. Interesowały mnie przede wszystkim wrzosy - wyznała pani Jola, która odwiedziła targi wraz z mężem. - Kupiłam przepiękne, w pięciu różnych kolorach. Jestem oczarowana. Jestem pierwszy raz na tej imprezie i jeśli będzie w przyszłym roku to mnie na pewno nie zabraknie. Jestem "kupiona" dla tych targów. Obsługa fantastyczna, wybór rewelacyjny. Byłam w wielu miejscach w Trójmieście i nigdzie nie znalazłam tak dużego wyboru. Jeśli coś jeszcze wpadnie nam w oko na pewno kupimy.


alt- Przyjechałam z gotową listą konkretną zakupów - przyznała Anna Spiker. - Nie wszystko z listy udało się kupić. Mało róż jest w tym roku. Brakuje mi takich okrywowych róż i wyjeżdżam z targów bez nich. Z tego co kupiłam bardzo jestem zadowolona z trwa, szałwii i żurawek citronelli.  


- Klienci kupują raczej oczami, to co im się spodoba - stwierdziła Wanda Jąkalska, Szkółka Roślin Ozdobnych w Mierzeszynie, koło Gdańska. - Gdy coś im się spodoba to wtedy starają się dopytać jak ta roślina rośnie, jaka jest pielęgnacja. Jeżeli jest mrozoodporna to już jest duży plus. Wtedy zaczyna się rozmowa, że mogą tą roślinę gdzieś w ogrodzie posadzić. Jesteśmy producentem hortensji bukietowej, mrozoodpornej i to jest nasz główny towar na targach. Im mniej wymagająca jest roślina tym lepiej.


alt- Z klientami bywa różnie. Bywa tak, że klient przychodzi pokazuje palcem i mówi to, to i to i nawet się nie pyta o cenę - wyznał Witold Knajdek, Plantacja Iglaków Tokary Iglaki. - Większość klientów szuka jednak informacji. Po jakimś czasie przychodzą i coś wybierają, albo umawiają się na wizytę na plantacji. Osoby, które odwiedzają moje stoisko dużo wiedzą na temat roślin iglaków. Mamy duże rośliny - od 1,5 do 3 metrów w związku z tym są zdziwieni, że można takie duże rośliny przesadzać. Mamy plantacje w uprawie pojemnikowej więc takie duże rośliny się przesadza bez problemu. Uważam, że najpierw dużo informacji jest pozyskiwanych z internetu i na targi odwiedzający przychodzą już z pewną wiedzą.


altNie zabrakło oferty twórców ludowych. Swoje stanowiska mieli również producenci miodów, soków owocowych, przetworów różnej postaci. Odwiedzający mogli się posilić w specjalnie przygotowanej strefie gastronomicznej.


altalt


- Czwarte targi "Jesień w ogrodzie" uważamy za bardzo udane - oceniła Hanna Czapiewska, Kierownik Działu Marketingu i Nieruchomości Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywcze S.A. - Dopisała frekwencja zarówno Wystawców, jak i klientów. Wystawcy - podobnie, jak w ubiegłym roku - to około stu firm, które przyjechały do nas z całej Polski. Bardzo cieszymy się z faktu, że przyjeżdża do nas coraz więcej producentów drzewek i krzewów owocowych, a także wspaniałych, przetworów z owoców i warzyw oraz właścicieli gospodarstw pasiecznych, dzięki którym klienci naszej imprezy udają się do domów ze wspaniałymi, zdrowymi zapasami na zimę.Piękne wrzosy zakupione podczas targów, bez wątpienia będą zdobić sporą ilość trójmiejskich terenów zielonych. Ilość klientów z kolei - to ponad 10 tysięcy osób w przeciągu soboty i niedzieli - to kolejny sukces Rënku.


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież