Jest oświadczenie prezesa Investgda - kolejny miejski krezus » Ponad 350 tys. złotych zarobił w 2017 roku na trzech posadach miejskich Alan Aleksandrowicz, prezes ... Kazimierz Zimny: Maraton to idea i powrót do źródeł sportu » Z Kazimierzem Zimnym, olimpijczykiem z Melbourne i Rzymu (brązowy medal), koordynatorem XXIV Orlen M... Gdzie jest oświadczenie prezesa Investgda? » Od kwietnia ub. roku Alan Aleksandrowicz, prezes gdańskiej spółki Investgda, dodatkowo, ze wskazania... Pomorskie konsultacje w sprawie systemu wsparcia osób niepełnosprawnyc... » Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacj... Pożar w stoczni » Kłęby gęstego gryzącego dymu spowiły we wtorek od godzin południowych śródmieście Gdańska. Nad teren... Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte...
Reklama
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
piątek, 20 lipca 2018 18:35
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
- To są działania, które mają usadowić na kortach Sopockiego Klub ...
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
piątek, 20 lipca 2018 20:53
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
Od niespodzianki, ale bardzo miłej rozpoczęli rywalizację w sezonie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 czerwca 2018 18:17

altWraz z kończącą się kadencją, władze Gdyni coraz śmielej pozbywają się miejskiego majątku, który mógłby – przy ich dobrej woli – służyć mieszkańcom. Służyć niestety będą – o ile nic się nie zmieni – obcym developerom.


- Z przykrością przyjąłem do wiadomości informację o zbyciu kolejnej atrakcyjnej dla developerów działki w Redłowie przy ul. Kopernika 137 -139. Niestety powstanie kolejne zamknięte osiedle oddzielone od mieszkańców murem – komentuje Marcin Strzelczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo w Gdyni. - Następny w kolejce czeka budynek pod dawnym Klubie Baltic Oasis przy ul. Kopernika. Budynek jest już wystawiony na sprzedaż na stronach Invest Gdynia!


Jak podkreśla gdynianin, w budynkach tych kilka lat temu funkcjonował na warunkach komercyjnych klub fitness, sauny oraz basen.
- Na sprzedaż tego budynku Rada Dzielnicy Redłowo wyraża swój stanowczy sprzeciw. Od kilku lat chcemy stworzyć na terenie Redłowa Klub Dzielnicowy, który łączyłby pokolenia – podkreśla Strzelczyk. - Obecnie nasi seniorzy i mieszkańcy nie mają gdzie się spotykać, a miasto ostatnie miejskie budynki planuje sprzedać developerowi. Kilka razy proponowaliśmy wykorzystanie tych budynków dla dobra mieszkańców i stworzenia właśnie tu Międzydzielnicowego Klubu Integracyjnego, coś na kształt dawnych domów kultury, dla dzielnic Wzgórze, Redłowo, Orłowo. Niestety głos nas jest słabszy niż głos pana Developera, który ma zamiar nabyć tą działkę. Przerażający jest brak empatii i troski o potrzeby mieszkańców Gdyni rządzącej Samorządności. Czas skończyć z takim sposobem zarządzania miastem – nie owija w bawełnę. - Nie ma i nie będzie na to naszej zgody.


Mieszkańcy podczas festynu integracyjnego w Redłowie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją wstrzymującą sprzedaż tej nieruchomości. Ma to być głos gdynian, aby rządzący miastem dostrzegli potrzeby swoich mieszkańców, dla których mają obowiązek pracować.
- Najwyższy czas przerwać to szaleństwo wyprzedawania wszystkiego co miejskie – grzmi Strzelczyk.


Dlatego na środę (27 czerwca) na godzinę 11:00 zapowiadany jest protest pod Baltic Oasis na ulicy Kopernika.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: