Mecenas Płażyński pozwał Jeronimo Martins Polska w imieniu zwolnionej ... » W imieniu gdańszczanki zwolnionej dyscyplinarnie przez spółkę Jeronimo Martins Polska pozew do Sądu ... PiS odsłania karty w wyborach do europarlamentu » Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejne nazwiska na swych listach wyborczych do europarlamentu.Â... Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Halina Bajońska
poniedziałek, 18 marca 2019 16:34
Halina Bajońska
Należy do malarek, które jeszcze do dziś pojawiają się we wspomni ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wyprzedają Gdynię w najlepsze. Będzie protest

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 czerwca 2018 18:17

altWraz z kończącą się kadencją, władze Gdyni coraz śmielej pozbywają się miejskiego majątku, który mógłby – przy ich dobrej woli – służyć mieszkańcom. Służyć niestety będą – o ile nic się nie zmieni – obcym developerom.


- Z przykrością przyjąłem do wiadomości informację o zbyciu kolejnej atrakcyjnej dla developerów działki w Redłowie przy ul. Kopernika 137 -139. Niestety powstanie kolejne zamknięte osiedle oddzielone od mieszkańców murem – komentuje Marcin Strzelczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo w Gdyni. - Następny w kolejce czeka budynek pod dawnym Klubie Baltic Oasis przy ul. Kopernika. Budynek jest już wystawiony na sprzedaż na stronach Invest Gdynia!


Jak podkreśla gdynianin, w budynkach tych kilka lat temu funkcjonował na warunkach komercyjnych klub fitness, sauny oraz basen.
- Na sprzedaż tego budynku Rada Dzielnicy Redłowo wyraża swój stanowczy sprzeciw. Od kilku lat chcemy stworzyć na terenie Redłowa Klub Dzielnicowy, który łączyłby pokolenia – podkreśla Strzelczyk. - Obecnie nasi seniorzy i mieszkańcy nie mają gdzie się spotykać, a miasto ostatnie miejskie budynki planuje sprzedać developerowi. Kilka razy proponowaliśmy wykorzystanie tych budynków dla dobra mieszkańców i stworzenia właśnie tu Międzydzielnicowego Klubu Integracyjnego, coś na kształt dawnych domów kultury, dla dzielnic Wzgórze, Redłowo, Orłowo. Niestety głos nas jest słabszy niż głos pana Developera, który ma zamiar nabyć tą działkę. Przerażający jest brak empatii i troski o potrzeby mieszkańców Gdyni rządzącej Samorządności. Czas skończyć z takim sposobem zarządzania miastem – nie owija w bawełnę. - Nie ma i nie będzie na to naszej zgody.


Mieszkańcy podczas festynu integracyjnego w Redłowie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją wstrzymującą sprzedaż tej nieruchomości. Ma to być głos gdynian, aby rządzący miastem dostrzegli potrzeby swoich mieszkańców, dla których mają obowiązek pracować.
- Najwyższy czas przerwać to szaleństwo wyprzedawania wszystkiego co miejskie – grzmi Strzelczyk.


Dlatego na środę (27 czerwca) na godzinę 11:00 zapowiadany jest protest pod Baltic Oasis na ulicy Kopernika.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: