II Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa » Około 300 uczniów z pomorskich szkół wzięło udział w II Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej... Franciszek Szmyt – polski kupiec gdański » Franciszek Szmyt, Polak, kupiec gdański ur. 24.01.1895 pochodził z poznańskiego (Kościan) z rodziny ... Konwencja PiS w Gdańsku: Elity w Gdańsku służą sobie same » - Chcemy spełniać te małe i duże marzenia mieszkańców naszego miasta, są one bardzo nie wymagające, ... Karol Rabenda: Będziemy iść w stronę Gdańska zwróconego ku interesom j... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, kandydatem Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta ... Z zarzutami w radzie nadzorczej spółki Arena Operator, bo Adamowicz za... » Urzędniczka z zarzutami prokuratorskimi, zawieszona na czas postępowania zastępczyni dyrektora Wydzi... PKN Orlen ma plan ekspansji. Połączenie z Lotosem to pierwszy krok » Daniel Obajtek, były wójt Pcimia i były prezes ENERGA SA, obecnie prezes zarządu PKN Orlen uważa, że... Kacper Płażyński przedstawił swoją drużynę » Kacper Płażyński, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Gdańska, przed siedzibą Rady Miasta pr... III Gdański Piknik Patriotyczny » Na terenie Sali BHP odbył się III Gdański Piknik Patriotyczny. - Głównym przesłaniem tej edycji Pikn... Korekty PiS do sejmiku i rady miasta - Kanthak i Rabenda liderami? » Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Gdańska", na listach Prawa i Sprawiedliwości do rady miast... Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta.... » Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Przeloty już dawno przestały być eks...
Reklama
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
piątek, 14 września 2018 12:55
Kto objada się tortem na lotnisku Wałęsy? 600 tys. dla rady, a reszta...
Wielu z nas skorzysta lub skorzystało z usług linii lotniczych. Prze ...
MH Automatyka przeważała, ale przegrała po karnych
niedziela, 23 września 2018 21:15
MH Automatyka przeważała, ale przegrała po karnych
Niedosyt mogą czuć hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie w hali Oli ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Krystyna Jacobson - nestorka sopockiego malarstwa
poniedziałek, 17 września 2018 18:59
Krystyna Jacobson - nestorka sopockiego malarstwa
Prawdopodobnie należy do najstarszych żyjących studentek prof. Artu ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 25 czerwca 2018 18:17

altWraz z kończącą się kadencją, władze Gdyni coraz śmielej pozbywają się miejskiego majątku, który mógłby – przy ich dobrej woli – służyć mieszkańcom. Służyć niestety będą – o ile nic się nie zmieni – obcym developerom.


- Z przykrością przyjąłem do wiadomości informację o zbyciu kolejnej atrakcyjnej dla developerów działki w Redłowie przy ul. Kopernika 137 -139. Niestety powstanie kolejne zamknięte osiedle oddzielone od mieszkańców murem – komentuje Marcin Strzelczyk, przewodniczący Rady Dzielnicy Redłowo w Gdyni. - Następny w kolejce czeka budynek pod dawnym Klubie Baltic Oasis przy ul. Kopernika. Budynek jest już wystawiony na sprzedaż na stronach Invest Gdynia!


Jak podkreśla gdynianin, w budynkach tych kilka lat temu funkcjonował na warunkach komercyjnych klub fitness, sauny oraz basen.
- Na sprzedaż tego budynku Rada Dzielnicy Redłowo wyraża swój stanowczy sprzeciw. Od kilku lat chcemy stworzyć na terenie Redłowa Klub Dzielnicowy, który łączyłby pokolenia – podkreśla Strzelczyk. - Obecnie nasi seniorzy i mieszkańcy nie mają gdzie się spotykać, a miasto ostatnie miejskie budynki planuje sprzedać developerowi. Kilka razy proponowaliśmy wykorzystanie tych budynków dla dobra mieszkańców i stworzenia właśnie tu Międzydzielnicowego Klubu Integracyjnego, coś na kształt dawnych domów kultury, dla dzielnic Wzgórze, Redłowo, Orłowo. Niestety głos nas jest słabszy niż głos pana Developera, który ma zamiar nabyć tą działkę. Przerażający jest brak empatii i troski o potrzeby mieszkańców Gdyni rządzącej Samorządności. Czas skończyć z takim sposobem zarządzania miastem – nie owija w bawełnę. - Nie ma i nie będzie na to naszej zgody.


Mieszkańcy podczas festynu integracyjnego w Redłowie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją wstrzymującą sprzedaż tej nieruchomości. Ma to być głos gdynian, aby rządzący miastem dostrzegli potrzeby swoich mieszkańców, dla których mają obowiązek pracować.
- Najwyższy czas przerwać to szaleństwo wyprzedawania wszystkiego co miejskie – grzmi Strzelczyk.


Dlatego na środę (27 czerwca) na godzinę 11:00 zapowiadany jest protest pod Baltic Oasis na ulicy Kopernika.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: