Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... Polowanie na Obajtka. Komu i dlaczego przeszkadza prezes PKN Orlen » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki... Radni PiS chcą sprawdzenia kosztów usług prawnych podmiotów zewnętrzny... » W związku z karą finansową w wysokości 1 mln zł, nałożoną przez Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora... „Republik Polen” – niemiecki plan mordu » Znajdujący się w Gdańsku-Wrzeszczu stadion Klubu Sportowego Gedania wraz z kościołem św. Stanisława ... Muzeum II Wojny Światowej - To już 4 lata » 6 kwietnia 2017 r. decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego powstał... Leszek Miller: Z szansy na realną opozycję Nowa Lewica nie skorzysta » Z Leszkiem Millerem, premierem (2001-04), organizatorem spotkania z członkami NZS w stołówce KC PZPR...
Reklama
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
czwartek, 08 kwietnia 2021 17:15
Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych?
5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za
Rybnickie
niedziela, 11 kwietnia 2021 14:16
Rybnickie
Miało być pewne zwycięstwo, a po ostatnim wyścigu gdańszczanie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ekipa Szczurka chce wprowadzić dewelopera na tereny rekreacyjne

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 13 listopada 2019 11:34

altMieszkańcy gdyńskiej dzielnicy Wieki Kack budowali domy, by żyć spokojnie poza miejskim zgiełkiem. Tym bardziej, że wedle planów zagospodarowania przestrzennego, obok miały powstać tereny rekreacyjne. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że władze miasta szykują się na wprowadzenie na te ziemie dewelopera.


Władze Gdyni szykują się do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla Wielkiego Kacka, tzw. Kacze Buki. Plany ekipy prezydenta Wojciecha Szczurka budzą nie tylko spore zainteresowanie, ale i zaniepokojenie mieszkańców.
- Projekt planu dopuszcza się bardzo intensywną i zarazem bardzo wysoką zabudowę mieszkaniową w tym rejonie miasta - wyjaśnia Marek Dudziński, radny z Gdyni. - W praktyce pozwala na budowę wysokich, kilkupiętrowych budynków w niewielkiej (np. zaledwie kilkumetrowej) odległości od siebie (sąsiedztwo budynków „okno w okno”).


Co więcej, w poprzednim planie część terenów były przeznaczone na sport i rekreację. W obecnym projekcie planu, dla tego terenu dopuszcza się bardzo intensywną zabudowę mieszkaniowo – usługową.


Kontrowersje budzi też wzrost wartości działki po wprowadzeniu zmian w planie zagospodarowania.


Co ciekawe, jak dowiadujemy się w gdyńskim magistracie, to nie przedstawiciele spółki handlowej będącej właścicielem terenu wnosili o przeprowadzenie zmian. A więc można domniemywać, że pomysł, aby zamiast terenów rekreacyjnych powstała "betonowa dżungla" wyszedł... od samych urzędników prezydenta Wojciecha Szczurka?


Ponadto Rafał Klajnert, sekretarz miasta przyznał, że po zmianach w planie wartości działek wzrosną...
— Złożyłem drugą interpelację do prezydenta w tej sprawie – komentuje Marek Dudziński. - Cały problem sprowadza się do tego, aby sprawdzić, czy aby zmiana planu zagospodarowania nie jest robiona na potrzeby obecnego właściciela - spółki handlowej, którą z informacji od mieszkańców, jest deweloper. Podobno wcześniej odmówiono poprzedniemu właścicielowi zmiany przeznaczenia terenu. To niezwykle dziwne, że najpierw Rada Miasta uchwala plan, następnie ludzie kupują mieszkania - widząc, ze obok będą mieli hektary terenów rekreacyjnych, a parę lat później okazuje się, ze będzie tam zabudowa mieszkaniowa. I to jak wysoka i jak gęsta! Co więcej, będzie bardzo podejrzanym, jak okaże się, ze prywatna spółka kupiła teren objęty planem zagospodarowania jako tereny rekreacyjne, co znacznie powinno obniżyć jej wartość – podsumował przedstawiciel gdynian.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: