Prof. Małgorzata Myśliwiec i ks. bp. dr Marcin Hintz laureatami nagrod... » W Ratuszu Głównego Miasta po raz 32 odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono Nagrody Nauko... Politycy PiS apelują aby marszałek Bonna zrezygnował z zasiadania w za... » Poseł Kacper Płażyński i Jerzy Barzowski, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji ... Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH łatwo pokonał Zagłębie
wtorek, 28 stycznia 2020 21:44
LOTOS PKH łatwo pokonał Zagłębie
Bez większego wysiłku hokeiści LOTOS PKH pokonali w hali Olivia Zag ...
Sparingowa wygrana Lechii z Dynamem Moskwa - wynik
wtorek, 28 stycznia 2020 21:52
Sparingowa wygrana Lechii z Dynamem Moskwa - wynik
W czwartym sparingu podczas zgrupowania w Turcji Lechia pokonała Dyna ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ekipa Szczurka chce wprowadzić dewelopera na tereny rekreacyjne

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 13 listopada 2019 11:34

altMieszkańcy gdyńskiej dzielnicy Wieki Kack budowali domy, by żyć spokojnie poza miejskim zgiełkiem. Tym bardziej, że wedle planów zagospodarowania przestrzennego, obok miały powstać tereny rekreacyjne. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że władze miasta szykują się na wprowadzenie na te ziemie dewelopera.


Władze Gdyni szykują się do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla Wielkiego Kacka, tzw. Kacze Buki. Plany ekipy prezydenta Wojciecha Szczurka budzą nie tylko spore zainteresowanie, ale i zaniepokojenie mieszkańców.
- Projekt planu dopuszcza się bardzo intensywną i zarazem bardzo wysoką zabudowę mieszkaniową w tym rejonie miasta - wyjaśnia Marek Dudziński, radny z Gdyni. - W praktyce pozwala na budowę wysokich, kilkupiętrowych budynków w niewielkiej (np. zaledwie kilkumetrowej) odległości od siebie (sąsiedztwo budynków „okno w okno”).


Co więcej, w poprzednim planie część terenów były przeznaczone na sport i rekreację. W obecnym projekcie planu, dla tego terenu dopuszcza się bardzo intensywną zabudowę mieszkaniowo – usługową.


Kontrowersje budzi też wzrost wartości działki po wprowadzeniu zmian w planie zagospodarowania.


Co ciekawe, jak dowiadujemy się w gdyńskim magistracie, to nie przedstawiciele spółki handlowej będącej właścicielem terenu wnosili o przeprowadzenie zmian. A więc można domniemywać, że pomysł, aby zamiast terenów rekreacyjnych powstała "betonowa dżungla" wyszedł... od samych urzędników prezydenta Wojciecha Szczurka?


Ponadto Rafał Klajnert, sekretarz miasta przyznał, że po zmianach w planie wartości działek wzrosną...
— Złożyłem drugą interpelację do prezydenta w tej sprawie – komentuje Marek Dudziński. - Cały problem sprowadza się do tego, aby sprawdzić, czy aby zmiana planu zagospodarowania nie jest robiona na potrzeby obecnego właściciela - spółki handlowej, którą z informacji od mieszkańców, jest deweloper. Podobno wcześniej odmówiono poprzedniemu właścicielowi zmiany przeznaczenia terenu. To niezwykle dziwne, że najpierw Rada Miasta uchwala plan, następnie ludzie kupują mieszkania - widząc, ze obok będą mieli hektary terenów rekreacyjnych, a parę lat później okazuje się, ze będzie tam zabudowa mieszkaniowa. I to jak wysoka i jak gęsta! Co więcej, będzie bardzo podejrzanym, jak okaże się, ze prywatna spółka kupiła teren objęty planem zagospodarowania jako tereny rekreacyjne, co znacznie powinno obniżyć jej wartość – podsumował przedstawiciel gdynian.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: