Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Trefl podtrzymał zwycięską passę
sobota, 28 listopada 2020 20:14
Trefl podtrzymał zwycięską passę
Do pięciu wygranych z rzędu wzrosła passa siatkarzy Trefla.
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ekipa Szczurka chce wprowadzić dewelopera na tereny rekreacyjne

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 13 listopada 2019 11:34

altMieszkańcy gdyńskiej dzielnicy Wieki Kack budowali domy, by żyć spokojnie poza miejskim zgiełkiem. Tym bardziej, że wedle planów zagospodarowania przestrzennego, obok miały powstać tereny rekreacyjne. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że władze miasta szykują się na wprowadzenie na te ziemie dewelopera.


Władze Gdyni szykują się do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla Wielkiego Kacka, tzw. Kacze Buki. Plany ekipy prezydenta Wojciecha Szczurka budzą nie tylko spore zainteresowanie, ale i zaniepokojenie mieszkańców.
- Projekt planu dopuszcza się bardzo intensywną i zarazem bardzo wysoką zabudowę mieszkaniową w tym rejonie miasta - wyjaśnia Marek Dudziński, radny z Gdyni. - W praktyce pozwala na budowę wysokich, kilkupiętrowych budynków w niewielkiej (np. zaledwie kilkumetrowej) odległości od siebie (sąsiedztwo budynków „okno w okno”).


Co więcej, w poprzednim planie część terenów były przeznaczone na sport i rekreację. W obecnym projekcie planu, dla tego terenu dopuszcza się bardzo intensywną zabudowę mieszkaniowo – usługową.


Kontrowersje budzi też wzrost wartości działki po wprowadzeniu zmian w planie zagospodarowania.


Co ciekawe, jak dowiadujemy się w gdyńskim magistracie, to nie przedstawiciele spółki handlowej będącej właścicielem terenu wnosili o przeprowadzenie zmian. A więc można domniemywać, że pomysł, aby zamiast terenów rekreacyjnych powstała "betonowa dżungla" wyszedł... od samych urzędników prezydenta Wojciecha Szczurka?


Ponadto Rafał Klajnert, sekretarz miasta przyznał, że po zmianach w planie wartości działek wzrosną...
— Złożyłem drugą interpelację do prezydenta w tej sprawie – komentuje Marek Dudziński. - Cały problem sprowadza się do tego, aby sprawdzić, czy aby zmiana planu zagospodarowania nie jest robiona na potrzeby obecnego właściciela - spółki handlowej, którą z informacji od mieszkańców, jest deweloper. Podobno wcześniej odmówiono poprzedniemu właścicielowi zmiany przeznaczenia terenu. To niezwykle dziwne, że najpierw Rada Miasta uchwala plan, następnie ludzie kupują mieszkania - widząc, ze obok będą mieli hektary terenów rekreacyjnych, a parę lat później okazuje się, ze będzie tam zabudowa mieszkaniowa. I to jak wysoka i jak gęsta! Co więcej, będzie bardzo podejrzanym, jak okaże się, ze prywatna spółka kupiła teren objęty planem zagospodarowania jako tereny rekreacyjne, co znacznie powinno obniżyć jej wartość – podsumował przedstawiciel gdynian.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: