Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ekipa Szczurka chce wprowadzić dewelopera na tereny rekreacyjne

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
środa, 13 listopada 2019 11:34

altMieszkańcy gdyńskiej dzielnicy Wieki Kack budowali domy, by żyć spokojnie poza miejskim zgiełkiem. Tym bardziej, że wedle planów zagospodarowania przestrzennego, obok miały powstać tereny rekreacyjne. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że władze miasta szykują się na wprowadzenie na te ziemie dewelopera.


Władze Gdyni szykują się do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego dla Wielkiego Kacka, tzw. Kacze Buki. Plany ekipy prezydenta Wojciecha Szczurka budzą nie tylko spore zainteresowanie, ale i zaniepokojenie mieszkańców.
- Projekt planu dopuszcza się bardzo intensywną i zarazem bardzo wysoką zabudowę mieszkaniową w tym rejonie miasta - wyjaśnia Marek Dudziński, radny z Gdyni. - W praktyce pozwala na budowę wysokich, kilkupiętrowych budynków w niewielkiej (np. zaledwie kilkumetrowej) odległości od siebie (sąsiedztwo budynków „okno w okno”).


Co więcej, w poprzednim planie część terenów były przeznaczone na sport i rekreację. W obecnym projekcie planu, dla tego terenu dopuszcza się bardzo intensywną zabudowę mieszkaniowo – usługową.


Kontrowersje budzi też wzrost wartości działki po wprowadzeniu zmian w planie zagospodarowania.


Co ciekawe, jak dowiadujemy się w gdyńskim magistracie, to nie przedstawiciele spółki handlowej będącej właścicielem terenu wnosili o przeprowadzenie zmian. A więc można domniemywać, że pomysł, aby zamiast terenów rekreacyjnych powstała "betonowa dżungla" wyszedł... od samych urzędników prezydenta Wojciecha Szczurka?


Ponadto Rafał Klajnert, sekretarz miasta przyznał, że po zmianach w planie wartości działek wzrosną...
— Złożyłem drugą interpelację do prezydenta w tej sprawie – komentuje Marek Dudziński. - Cały problem sprowadza się do tego, aby sprawdzić, czy aby zmiana planu zagospodarowania nie jest robiona na potrzeby obecnego właściciela - spółki handlowej, którą z informacji od mieszkańców, jest deweloper. Podobno wcześniej odmówiono poprzedniemu właścicielowi zmiany przeznaczenia terenu. To niezwykle dziwne, że najpierw Rada Miasta uchwala plan, następnie ludzie kupują mieszkania - widząc, ze obok będą mieli hektary terenów rekreacyjnych, a parę lat później okazuje się, ze będzie tam zabudowa mieszkaniowa. I to jak wysoka i jak gęsta! Co więcej, będzie bardzo podejrzanym, jak okaże się, ze prywatna spółka kupiła teren objęty planem zagospodarowania jako tereny rekreacyjne, co znacznie powinno obniżyć jej wartość – podsumował przedstawiciel gdynian.

r


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: