Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

BorskiGate pogrąży Samorządność i prezydenta Szczurka?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 kwietnia 2021 16:20

alt„Jak w jednym klubie Samorządności może mieścić się tyle patologii władzy…?” Bliski współpracownik prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka nie dość, że przez ponad dwie dekady miał nie płacić za użytkowanie gruntu należącego do gdynian, to jeszcze zataić miał posiadanie działek i najprawdopodobniej złamał zapisy ordynacji wyborczej…


Pierwsze niepokojące informacje, co do kontrowersyjnej postawy jednego z głównych przedstawicieli Samorządności Wojciecha Szczurka – formacji niepodzielnie rządzącej w Gdyni pod dyktando swego pryncypała prezydenta miasta – pod koniec marca przedstawili społecznicy z Miasta Wspólnego.
„Radni z Samorządności Wojciecha Szczurka mają coraz większy problem z obroną swojego wiceprzewodniczącego Rady Miasta, który przez co najmniej 23 lata użytkował za darmo miejski grunt. Niedawno doszły do tego posądzenia o to, że wykorzystywał to miejskie mienie do działalności gospodarczej, a to już grozi utratą mandatu radnego. Jak broni kolegę z ugrupowania radny Ubych (szef klubu radnych prezydenta Szczurka)? Stwierdził na antenie Radia Gdańsk, że wiceprzewodniczący rady nie jest już przedsiębiorcą (z 10 mln rocznego przychodu), ale emerytem (z 38 tys. emerytury rocznie), a firmę komuś przekazał. Niestety, jeśli opierać się na oficjalnych dokumentach, to radny Ubych wprowadził w błąd słuchaczy” – napisali na swoim facebookowym profilu.


Jak wyjaśnili, „wspomniany radny-wiceprzewodniczący-przedsiębiorca widnieje w aktualnej, stanowiącej dokument, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej”.
- I tu mamy dwa wyjścia, oba złe. Albo ktoś mówi nieprawdę, albo radny zrezygnował z wielomilionowej działalności na rzecz skromnej emerytury bardzo niedawno (w ewidencji zmiany wprowadzane są na bieżąco, więc maks kilka dni). Ta druga opcja jest równie zła, bo po aferze z działką, padających oskarżeniach o wykorzystywanie mienia komunalnego, takie działania mogą wywołać kolejne pytania o powody takiego nagłego ruchu – skomentowali działacze Miasta Wspólnego.


Kilka dni później w internetowej sieci pojawił się kolejny wpis, również gdyńskich społeczników, tym razem jednak ze Stowarzyszenia Bryza. I – co dla przewodniczącego Borskiego jeszcze gorzej – dotyczą innej, kontrowersyjnej, być może kolejnej niezgodnej z prawem, sprawy...
- Udziały Komunalnego Związku Gmin - Dolina Redy i Chylonki w Okręgowym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gdyni (OPEC) to 72,3 procent. Gmina Miasta Gdyni dysponuje 23,33 procentami udziałów w OPEC. Oznacza to, że KZG - gdzie radny Borski zasiada w komisji rewizyjnej oraz jest członkiem zgromadzenia, w połączeniu z Gminą Gdynia gdzie z kolei Stanisław Borski jest radnym miasta, mają pełną kontrolę nad OPEC. Powoduje to konflikt interesów oraz naruszenie Art. 190 ust. 1 pkt 2a ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, która przewiduje wygaśnięcie mandatu radnego w przypadku naruszenia ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności – stwierdził Sławomir Januszewski ze Stowarzyszenia Bryza.


Na tym nie koniec…
- Ja już serio nie ogarniam... Jak w jednej osobie, w jednym klubie Samorządności może mieścić się tyle patologii władzy... - skomentował opozycyjny radny Marek Dudziński. - Bezumowne i co najważniejsze bezkosztowe korzystanie z miejskiej działki przez ponad 20 lat!!! Gdzie zarejestrowany jest również KW Samorządności Wojciecha Szczurka. Realizacja podwykonawstw i zleceń miejskich inwestycji i od spółek komunalnych miasta, w którym pełni się mandat radnego. Suma kontraktów o wartości minimum 1,5 milionów. Obstawiam, że więcej. Co trochę przerażające, ale radny nie widział problemu w tym, aby chwalić się referencjami od OPEC i głównych wykonawców miejskich inwestycji na stronie swojej firmy. I dzisiejszy hit! (z 31 marca - przyp.red.) Bliski współpracownik Wojciecha Szczurka, wiceprzewodniczący Rady Miasta.… Nie wykazał w oświadczeniach majątkowych dwóch działek!


Jak wyjaśnił radny, chodzi o działki wykorzystywane m.in. do swojej działalności gospodarczej.
- Działki mają osobne księgi wieczyste, są współwłasnością z żoną, były nawet na nich jeszcze w 2018 roku hipoteki. Innymi słowy - złamał przepisy – dodał Dudziński.

I zadał pytanie, na które niebawem zapewne (nie?)poznamy odpowiedzi: „Czy tak aktywni w internetach radni Samorządności i tak aktywny jak na ostatniej sesji Wojciech Szczurek - zechce może skomentować tą sprawę?”
raz

Related news items:
Older news items: