Duda - Trzaskowski 51,21:48,79 » Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyników z 99,97 proc. obwodów. - Ogł... Andrzej Duda wygrał w drugiej turze wyborów prezydenckich » Według pierwszych sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda, który uz... Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa, wchodząca w skład Grupy ORLEN, uruchomiła nowoczesną farmę wiatrową o mocy 31 MW. Now... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ...
Reklama
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
poniedziałek, 13 lipca 2020 07:03
Duda - Trzaskowski 51,21:48,79
Państwowa Komisja Wyborcza ujawniła cząstkowe dane na podstawie wyn ...
niedziela, 12 lipca 2020 14:53
Już w pierwszej kolejce żużlowcy Zdunek Wybrzeże musieli przełkn ...
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
niedziela, 12 lipca 2020 18:18
Lech zrewanżował się Lechii za Puchar Polski - wynik
Lechii nie udało się po raz drugi w ciągu czterech dni zdobyć Pozn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
niedziela, 05 lipca 2020 15:10
„Moja Wisła” Mirka Bruckiego
Nie da się ukryć, że nadwiślańskie pejzaże Mirka Bruckiego miesz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Turnowiecki: Wyjątkowe miejsce

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 czerwca 2011 14:41

altRozmowa z Maciejem Turnowieckiem, prezesem zarządu Lechia Gdańsk SA


- Już wkrótce Gdańsk będzie miał dla turystów nową atrakcję - stadion PGE Arena, który powstaje na EURO 2012. Granie na takim obiekcie będzie chyba dużą przyjemnością dla piłkarzy Lechii?
Maciej Turnowiecki: To bez wątpienia nie tylko przyjemność, ale i swego rodzaju zobowiązanie. To najładniejszy stadion w Polsce, już według mediów i opinii publicznej uznany za nowy symbol Gdańska. Ekskluzywny obiekt położony jest na 30 hektarach, wyposażony w powierzchnie biurowe i handlowe, restauracje, miejsca biznesowe i prestiżowe loże. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kraju do nawiązywania ważnych relacji sportowych i biznesowych, swoisty inkubator dla pomysłów, inicjatyw i oczywiście zysków. Być na PGE Arena - to się po prostu opłaca.

- PGE Arena będzie wizytówką Pomorza. Taką już jest Lechia. Można powiedzieć, że PGE Arena to stadion godny tak zasłużonego klubu.
Maciej Turnowiecki: Cieszy nas, że ostatni okres w historii Lechii jest wyjątkowo udany. Tylko w minionym sezonie na naszym koncie zapisaliśmy wyróżnienie od czołowej firmy audytorskiej Ernst&Young, która umieściła nasz Klub na trzecim miejscu w rankingu wszystkich klubów Ekstraklasy pod względemorganizacji finansów i sprawności zarządzania. Udało się pozyskać strategicznego sponsora - Grupę Lotos. Podmiot klubowy został operatorem PGE Areny Gdańsk, wreszcie rozpisano i przystąpiono do konkursu na budowę ośrodka treningowego, którego rozstrzygnięcie ma nastąpić we wrześniu bieżącego roku. Zgodnie ze strategią, która określa nasze działania na najbliższe 10 lat, zamierzamy kontynuować drogę zrównoważonego rozwoju, piąć się po szczeblach organizacyjnej drabiny, pracować nad profesjonalnym ośrodkiem treningowym, ale najważniejsze, żeby zanotować dobry początek w rozgrywkach ligowych i dobrze wystartować z nowym stadionem. Tutaj olbrzymia rola pierwszego zespołu, który swoją grą i wynikami musi zapracować na zaufanie gdańszczan, mieszkańców Pomorza oraz północnej Polski.

- Nie pozostaje nic innego jak zaprosić turystów do Gdańska, a przy okazji do odwiedzenia PGE Arena.
Maciej Turnowiecki: Nie da się ukryć, że infrastrukturalnie podnosimy jakość życia w Gdańsku o kilka poziomów i to za jednym zamachem. Nie chodzi tylko o sport i Lechię. Stadion przygotowany jest do oddziaływania na wiele obszarów życia miasta i regionu i - obok choćby autostrady, drogowego i kolejowego dostępu do portu czy lotniska - ma szansę dać kolejny, silny impuls do szeroko rozumianego rozwoju, przy okazji będąc wizytówką miasta ze względu na swoją urodę. Niebawem możecie Państwo znaleźć się w miejscu wyjątkowym. Mając PGE Arenę Gdańsk nie jest już tym samym miastem, a Lechia tym samym klubem. Dlatego nie może Was tutaj zabraknąć!
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież