ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Arka odbija się od strefy spadkowej
piątek, 06 grudnia 2019 22:10
Arka odbija się od strefy spadkowej
Ten mecz być może jest początkiem drogi Arki Gdynia o utrzymanie w ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Turnowiecki: Wyjątkowe miejsce

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 30 czerwca 2011 14:41

altRozmowa z Maciejem Turnowieckiem, prezesem zarządu Lechia Gdańsk SA


- Już wkrótce Gdańsk będzie miał dla turystów nową atrakcję - stadion PGE Arena, który powstaje na EURO 2012. Granie na takim obiekcie będzie chyba dużą przyjemnością dla piłkarzy Lechii?
Maciej Turnowiecki: To bez wątpienia nie tylko przyjemność, ale i swego rodzaju zobowiązanie. To najładniejszy stadion w Polsce, już według mediów i opinii publicznej uznany za nowy symbol Gdańska. Ekskluzywny obiekt położony jest na 30 hektarach, wyposażony w powierzchnie biurowe i handlowe, restauracje, miejsca biznesowe i prestiżowe loże. To jedno z najważniejszych miejsc na mapie kraju do nawiązywania ważnych relacji sportowych i biznesowych, swoisty inkubator dla pomysłów, inicjatyw i oczywiście zysków. Być na PGE Arena - to się po prostu opłaca.

- PGE Arena będzie wizytówką Pomorza. Taką już jest Lechia. Można powiedzieć, że PGE Arena to stadion godny tak zasłużonego klubu.
Maciej Turnowiecki: Cieszy nas, że ostatni okres w historii Lechii jest wyjątkowo udany. Tylko w minionym sezonie na naszym koncie zapisaliśmy wyróżnienie od czołowej firmy audytorskiej Ernst&Young, która umieściła nasz Klub na trzecim miejscu w rankingu wszystkich klubów Ekstraklasy pod względemorganizacji finansów i sprawności zarządzania. Udało się pozyskać strategicznego sponsora - Grupę Lotos. Podmiot klubowy został operatorem PGE Areny Gdańsk, wreszcie rozpisano i przystąpiono do konkursu na budowę ośrodka treningowego, którego rozstrzygnięcie ma nastąpić we wrześniu bieżącego roku. Zgodnie ze strategią, która określa nasze działania na najbliższe 10 lat, zamierzamy kontynuować drogę zrównoważonego rozwoju, piąć się po szczeblach organizacyjnej drabiny, pracować nad profesjonalnym ośrodkiem treningowym, ale najważniejsze, żeby zanotować dobry początek w rozgrywkach ligowych i dobrze wystartować z nowym stadionem. Tutaj olbrzymia rola pierwszego zespołu, który swoją grą i wynikami musi zapracować na zaufanie gdańszczan, mieszkańców Pomorza oraz północnej Polski.

- Nie pozostaje nic innego jak zaprosić turystów do Gdańska, a przy okazji do odwiedzenia PGE Arena.
Maciej Turnowiecki: Nie da się ukryć, że infrastrukturalnie podnosimy jakość życia w Gdańsku o kilka poziomów i to za jednym zamachem. Nie chodzi tylko o sport i Lechię. Stadion przygotowany jest do oddziaływania na wiele obszarów życia miasta i regionu i - obok choćby autostrady, drogowego i kolejowego dostępu do portu czy lotniska - ma szansę dać kolejny, silny impuls do szeroko rozumianego rozwoju, przy okazji będąc wizytówką miasta ze względu na swoją urodę. Niebawem możecie Państwo znaleźć się w miejscu wyjątkowym. Mając PGE Arenę Gdańsk nie jest już tym samym miastem, a Lechia tym samym klubem. Dlatego nie może Was tutaj zabraknąć!
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież