Wielki festyn w Piastusiu

Drukuj


altWielki festyn w Piastusiu
Na terenie ogródka Jordanowskiego przy klubie Piastuś odbył się festyn rodzinny. Imprezą towarzyszącą była zbiórka krwi. Jedną z wielu atrakcji były konkursy i zabawy przygotowane przez organizatorów. Harleyowcy ze stowarzyszenia Lotor i Moto3miasto.pl, którzy pojawili się na festynie przyciągnęli sporo milusińskich.
Festyn rodzinny zorganizowany przez klub osiedlowy Piastuś i Fundację Mam Marzenie , przyciągnął do ogródka wielu mieszkańców Przymorza. Całe rodziny przychodząc, spotkały się z wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Organizując festyn przygotowano zarówno stoiska tematyczne dla dorosłych, jak i również ciekawostki dla maluchów, pragnących dobrej zabawy. Na stoiskach poruszano m.in. zagadnienia o tematyce medycznej.
- Porad udzielali lekarze, w tym psycholog, który zajmuje się pomocą w przypadkach związanych z wykrywaniem chorób nowotworowych u dzieci. Poza tym przygotowano także broszury tematyczne i można było zmierzyć ciśnienie - mówi Ewa Abramowska, kierownik klubu.
Najważniejszym elementem akcji była jednak zbiórka krwi. Osiągnięty wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Akcja, pozwoliła zebrać 7 litrów krwi. W trakcie imprezy sporo niespodzianek czekało także na najmłodszych. Dmuchane place zabaw, aktorzy teatru Pinezka, przejazdy "Ciuchcią". Zainteresowaniem cieszyło się również pokazy iluzjonisty, na którym zapewniano moc atrakcji dla najmłodszych. Konkursy wywoływały uśmiech dzieci i radość w ich oczach, a nagrody były ukoronowaniem ich wzmagań. Spore emocje wzbudziły również pokaz psów służbowego, prowadzonych przez strażników granicznych.
A Cz

Newer news items:
Older news items: