Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili w 2019 roku po 200 tys. zł. Adrian Zandberg, Marcelina... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezenty dla rowerzystów

altW piątek, 10 września, w Gdańsku rusza kampania społeczna „RoweRowe Piątki". Przez trzy kolejne piątki 10, 17 i 24 września, ale uwaga: tylko w godzinach 7.00-9.00, na siedmiu głównych skrzyżowaniach Gdańska, znane osobistości wręczać będą rowerzystom torebki z upominkami.

„RoweRowe Piątki" ma ją zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako środka codziennego transportu do szkoły i pracy. Akcja przeprowadzona zostanie na skrzyżowaniach głównych ciągów komunikacyjnych w rejonie: Urząd Marszałkowski/Okopowa, Hucisko, „Zieleniak", Opera Bałtycka, Galeria Bałtycka, Hala Olivia, Hallera/Czarny Dwór. Upominki – niespodzianki, wszystkim poruszającym się na rowerach, wręczać mają nie tylko wolontariusze, ale jak powiedział nam Michał Piotrowski z Urzędu Miasta, także samorządowcy i znane osobistości ze świata kultury i sportu.

Akcja ma na celu także propagowanie wizerunku miasta, jako przyjaznego rowerzystom. Przypomnijmy, że branżowy magazyn RowerTour, w kwietniu, przyznał Gdańskowi tytuł rowerowej stolicy Polski. Wyróżnienie wzbudziło jednak niemałe kontrowersje.


- O ile część północna miasta, Pas Nadmorski, to tereny gdzie połączenia rowerowe są na dość przyzwoitym poziomie, to południe, czyli Główne Miasto jest porażką. To, że do Śródmieścia nie można dojechać drogą rowerową z czterech stron świata uważam za najważniejsze zaniedbanie rowerowe miasta. Drugą sprawą jest często omawiane, ale słabo realizowane połączenie komunikacji rowerowej i SKM. Jeżeli chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów, to przy przystankach SKM muszą powstać strzeżone i zadaszone parkingi dla rowerów, aby mieszkańcy nie bali się ich zostawiać – mówił nam wtedy Roger Jackowski z Gdańskiej Kampanii Rowerowej.

Władze miasta zachęcając do „przesiadki na rowery”, zapowiadają jednak, że z końcem bieżącego roku przybędzie ok. 3 kilometrów ścieżek rowerowych, a do 2014 roku kolejnych 40 kilometrów.
(jw.)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież