Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
sobota, 10 kwietnia 2021 20:22
Lechia wywozi z Wrocławia punkt
Remisem 1:1 (1:1) zakończył się wyjazdowy mecz Lechii we

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezenty dla rowerzystów

altW piątek, 10 września, w Gdańsku rusza kampania społeczna „RoweRowe Piątki". Przez trzy kolejne piątki 10, 17 i 24 września, ale uwaga: tylko w godzinach 7.00-9.00, na siedmiu głównych skrzyżowaniach Gdańska, znane osobistości wręczać będą rowerzystom torebki z upominkami.

„RoweRowe Piątki" ma ją zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako środka codziennego transportu do szkoły i pracy. Akcja przeprowadzona zostanie na skrzyżowaniach głównych ciągów komunikacyjnych w rejonie: Urząd Marszałkowski/Okopowa, Hucisko, „Zieleniak", Opera Bałtycka, Galeria Bałtycka, Hala Olivia, Hallera/Czarny Dwór. Upominki – niespodzianki, wszystkim poruszającym się na rowerach, wręczać mają nie tylko wolontariusze, ale jak powiedział nam Michał Piotrowski z Urzędu Miasta, także samorządowcy i znane osobistości ze świata kultury i sportu.

Akcja ma na celu także propagowanie wizerunku miasta, jako przyjaznego rowerzystom. Przypomnijmy, że branżowy magazyn RowerTour, w kwietniu, przyznał Gdańskowi tytuł rowerowej stolicy Polski. Wyróżnienie wzbudziło jednak niemałe kontrowersje.


- O ile część północna miasta, Pas Nadmorski, to tereny gdzie połączenia rowerowe są na dość przyzwoitym poziomie, to południe, czyli Główne Miasto jest porażką. To, że do Śródmieścia nie można dojechać drogą rowerową z czterech stron świata uważam za najważniejsze zaniedbanie rowerowe miasta. Drugą sprawą jest często omawiane, ale słabo realizowane połączenie komunikacji rowerowej i SKM. Jeżeli chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów, to przy przystankach SKM muszą powstać strzeżone i zadaszone parkingi dla rowerów, aby mieszkańcy nie bali się ich zostawiać – mówił nam wtedy Roger Jackowski z Gdańskiej Kampanii Rowerowej.

Władze miasta zachęcając do „przesiadki na rowery”, zapowiadają jednak, że z końcem bieżącego roku przybędzie ok. 3 kilometrów ścieżek rowerowych, a do 2014 roku kolejnych 40 kilometrów.
(jw.)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież