Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jacek Kurski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska?

altWedług nieoficjalnych informacji do których dotarła Gazeta Gdańska Jacek Kurski zostanie oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta miasta Gdańska w nadchodzących wyborach samorządowych. Przypomnijmy, że wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i radni, wybrani przez nas cztery lata temu, zakończą swoją kadencję 12 listopada br.
Jacek Kurski startował w wyborach na prezydenta miasta Gdańska w 2002 roku z list wyborczych Ligi Polskich Rodzin i zajął w nich 4 miejsce przegrywając z Pawłem Adamowiczem, Markiem Formelą i Bogdanem Borusewiczem. Kandydatem PiS w przeprowadzonych w 2006 roku wyborach był Andrzej Jaworski, mimo, że nie udało mu się wejść do drugiej tury wyborów, po krótkiej kampanii wyborczej zdobył w "mateczniku" Platformy Obywatelskiej bardzo dobry wynik wyborczy - ok. 30 proc.

Jak się okazuje doniesienie to zupełnie zaskoczyło nawet samych członków Prawa i Sprawiedliwości.

- Nic o tym nie wiem i nic mi na ten temat nie wiadomo. Właściwie nie ma co tu komentować, choć przypuszczam, że być może poradziłby sobie w konkurencji z Adamowiczem gdyby miał dobrze przygotowaną kampanię – powiedziała Hanna Foltyn-Kubicka, jedna z liderów PiS na Pomorzu.

Nieoficjalnie udało nam sie również usłyszeć, że doniesienia o potencjalnej kandydaturze Jacka Kurskiego na prezydenta miasta są częścią gry, w której stawką jest wysunięcie się na czoło partii w regionie przed zbliżającymi się wyborami. Niektórzy politycy PiS, z którymi rozmawialiśmy są przekonani, że kandydatura Kurskiego jest najsłabszą z możliwych, inni, że najlepszą i gwarantującą dobry wynik.

Definitywnie z kandydowania wycofał się Maciej Łopiński, w latach siedemdziesiątych dziennikarz „Głosu Wybrzeża”, a w latach 90-tych wiceprezes zarządu spółki "Prasa Bałtycka".
Rafał SzultkRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 frajer 2010-08-13 21:55
nawet jak Kura nie wygra,to przynajmniej obnaży Budynia i jego dwór i otworzy drogę do zmian,bo komuszki sa u Budynia na etacie i udaja ze startują,boinac zej pryncypałmodesl e ich na bezrobocie
Cytować
 
 
0 #1 Michu 2010-08-13 20:24
nie cierpię Adamowicza, ale widzę, że nie musi nawet drukować plakatów, żeby wygrać. szkoda.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież