Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Widziane z Sopotu: Pustosłowie?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 lipca 2020 15:58

altWybory prezydenckie na szczęście za nami. Pozostały wyborcze obietnice, propozycje programowe i niespełnione nadzieje osób, które kibicowały przegranemu kandydatowi. Pamiętamy z jakim oddaniem prezydent Sopotu Jacek Karnowski walczył o wybór Rafała Trzaskowskiego. Może więc dla otarcia łez sopocian i sopocianek opłakujących w większości przegrane wybory, mógłby spróbować zrealizować w Sopocie parę punktów programowych swojego wybranka. Skoro pokładał duże oczekiwania w realizacji programu Trzaskowskiego to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby część z nich wprowadzić w życie. Tu i teraz. W Sopocie.


Mam od razu dla Karnowskiego propozycje. Zamiast wyśmiewać pytania mieszkańców o zbyt małą reprezentację kobiet w lokalnej polityce zadane podczas ostatniej Sesji Rady Miasta (poświęconej raportowi o stanie miasta) powinien wdrożyć w życie zalecenia Trzaskowskiego w tej sprawie. Karnowski powiedział podczas Sesji, że pytanie o mniejszą płacę kobiet za pracę o tej samej wartości jest głupie. Szydził też z pytania o umowy śmieciowe w firmach, których usługi wykorzystuje UM i podległe mu instytucje. A przecież na podstawie śmieciowych umów są tam prawdopodobnie zatrudniane głównie kobiety.

alt


Niedoszły prezydent w programie pisze tak:
„Mimo zapisów konstytucyjnych kobiety w Polsce nie mają równych szans – ich udział we władzy jest znacznie mniejszy niż mężczyzn, mniejsze są ich zarobki za pracę tej samej wartości i mniejsze szanse na awans. (…) W czasie pandemii stopa bezrobocia kobiet wzrosła bardziej niż mężczyzn.(…) Niezależnie od tego, że są doskonale przygotowane i gotowe do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, kobiety nadal nie mają zapewnionych równych szans. (…) Jako strażnik Konstytucji RP będę rzecznikiem równych szans dla kobiet.” Czy Karnowski nie mógłby natychmiast stać się strażnikiem Konstytucji w tym aspekcie?

alt


Dalej czytamy w programie w rozdziale zatytułowanym: „Prawo do równego udziału we władzy”, że Trzaskowski zamierzał stale monitorować sytuację kobiet; powołać pełnomocniczkę na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Jestem ZA. Dodam, że w Radzie Miasta Sopotu na 21 radnych przypada zaledwie 6 kobiet!


Proponuję także Karnowskiemu przyjrzeć się uważnie rozdziałowi poświęconemu ekologii i „zielonemu ładowi”. Tutaj też znalazło by się sporo do zrobienia. Na przykład „zatrzymanie importu śmieci”. Czy Karnowski nie mógłby zadbać o to (wspólnie z Prezydentką Gdańska) by Port Service w Gdańsku, który sprowadza śmieci do spalarni specjalizującej się w utylizacji szczególnie niebezpiecznych odpadów, które napływają z różnych krajów świata po prostu przestał robić to na brzegu Bałtyku w niewielkiej odległości od kurortu, parę kilometrów w linii prostej od mola i słynnych sopockich plaż?

alt


Trzaskowski pisze w programie: „Nasza przyroda to skarb, o który musimy dbać zarówno dla siebie, jak i dla przyszłych pokoleń. Zwłaszcza dziś, w czasach zmian klimatycznych, mamy obowiązek szanować każdy fragment lasu, każdy park i teren zielony. Jeśli będziemy umieli o to zadbać, turystyka przyrodnicza może stać się jedną z ważnych gałęzi polskiej gospodarki.” TAK, jestem ZA! Prezydencie Karnowski, do roboty!

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież