Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Felix Meseck - słynny gdański rysownik
poniedziałek, 01 marca 2021 13:24
Felix Meseck - słynny gdański rysownik
Felix Meseck urodził się w Gdańsku pod koniec XIX wieku, w 1883

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Widziane z Sopotu: Pustosłowie?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 lipca 2020 15:58

altWybory prezydenckie na szczęście za nami. Pozostały wyborcze obietnice, propozycje programowe i niespełnione nadzieje osób, które kibicowały przegranemu kandydatowi. Pamiętamy z jakim oddaniem prezydent Sopotu Jacek Karnowski walczył o wybór Rafała Trzaskowskiego. Może więc dla otarcia łez sopocian i sopocianek opłakujących w większości przegrane wybory, mógłby spróbować zrealizować w Sopocie parę punktów programowych swojego wybranka. Skoro pokładał duże oczekiwania w realizacji programu Trzaskowskiego to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby część z nich wprowadzić w życie. Tu i teraz. W Sopocie.


Mam od razu dla Karnowskiego propozycje. Zamiast wyśmiewać pytania mieszkańców o zbyt małą reprezentację kobiet w lokalnej polityce zadane podczas ostatniej Sesji Rady Miasta (poświęconej raportowi o stanie miasta) powinien wdrożyć w życie zalecenia Trzaskowskiego w tej sprawie. Karnowski powiedział podczas Sesji, że pytanie o mniejszą płacę kobiet za pracę o tej samej wartości jest głupie. Szydził też z pytania o umowy śmieciowe w firmach, których usługi wykorzystuje UM i podległe mu instytucje. A przecież na podstawie śmieciowych umów są tam prawdopodobnie zatrudniane głównie kobiety.

alt


Niedoszły prezydent w programie pisze tak:
„Mimo zapisów konstytucyjnych kobiety w Polsce nie mają równych szans – ich udział we władzy jest znacznie mniejszy niż mężczyzn, mniejsze są ich zarobki za pracę tej samej wartości i mniejsze szanse na awans. (…) W czasie pandemii stopa bezrobocia kobiet wzrosła bardziej niż mężczyzn.(…) Niezależnie od tego, że są doskonale przygotowane i gotowe do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, kobiety nadal nie mają zapewnionych równych szans. (…) Jako strażnik Konstytucji RP będę rzecznikiem równych szans dla kobiet.” Czy Karnowski nie mógłby natychmiast stać się strażnikiem Konstytucji w tym aspekcie?

alt


Dalej czytamy w programie w rozdziale zatytułowanym: „Prawo do równego udziału we władzy”, że Trzaskowski zamierzał stale monitorować sytuację kobiet; powołać pełnomocniczkę na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Jestem ZA. Dodam, że w Radzie Miasta Sopotu na 21 radnych przypada zaledwie 6 kobiet!


Proponuję także Karnowskiemu przyjrzeć się uważnie rozdziałowi poświęconemu ekologii i „zielonemu ładowi”. Tutaj też znalazło by się sporo do zrobienia. Na przykład „zatrzymanie importu śmieci”. Czy Karnowski nie mógłby zadbać o to (wspólnie z Prezydentką Gdańska) by Port Service w Gdańsku, który sprowadza śmieci do spalarni specjalizującej się w utylizacji szczególnie niebezpiecznych odpadów, które napływają z różnych krajów świata po prostu przestał robić to na brzegu Bałtyku w niewielkiej odległości od kurortu, parę kilometrów w linii prostej od mola i słynnych sopockich plaż?

alt


Trzaskowski pisze w programie: „Nasza przyroda to skarb, o który musimy dbać zarówno dla siebie, jak i dla przyszłych pokoleń. Zwłaszcza dziś, w czasach zmian klimatycznych, mamy obowiązek szanować każdy fragment lasu, każdy park i teren zielony. Jeśli będziemy umieli o to zadbać, turystyka przyrodnicza może stać się jedną z ważnych gałęzi polskiej gospodarki.” TAK, jestem ZA! Prezydencie Karnowski, do roboty!

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież