NFZ wysyła aneksy przedłużające umowy z lekarzami POZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej aneksy do umów na ok... Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
środa, 28 października 2020 19:34
Lechia w dobrym stylu ograła Wisłę Kraków
Trzy punkty dopisali do swojego dorobku piłkarze Lechii. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Widziane z Sopotu: Pustosłowie?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 lipca 2020 15:58

altWybory prezydenckie na szczęście za nami. Pozostały wyborcze obietnice, propozycje programowe i niespełnione nadzieje osób, które kibicowały przegranemu kandydatowi. Pamiętamy z jakim oddaniem prezydent Sopotu Jacek Karnowski walczył o wybór Rafała Trzaskowskiego. Może więc dla otarcia łez sopocian i sopocianek opłakujących w większości przegrane wybory, mógłby spróbować zrealizować w Sopocie parę punktów programowych swojego wybranka. Skoro pokładał duże oczekiwania w realizacji programu Trzaskowskiego to chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby część z nich wprowadzić w życie. Tu i teraz. W Sopocie.


Mam od razu dla Karnowskiego propozycje. Zamiast wyśmiewać pytania mieszkańców o zbyt małą reprezentację kobiet w lokalnej polityce zadane podczas ostatniej Sesji Rady Miasta (poświęconej raportowi o stanie miasta) powinien wdrożyć w życie zalecenia Trzaskowskiego w tej sprawie. Karnowski powiedział podczas Sesji, że pytanie o mniejszą płacę kobiet za pracę o tej samej wartości jest głupie. Szydził też z pytania o umowy śmieciowe w firmach, których usługi wykorzystuje UM i podległe mu instytucje. A przecież na podstawie śmieciowych umów są tam prawdopodobnie zatrudniane głównie kobiety.

alt


Niedoszły prezydent w programie pisze tak:
„Mimo zapisów konstytucyjnych kobiety w Polsce nie mają równych szans – ich udział we władzy jest znacznie mniejszy niż mężczyzn, mniejsze są ich zarobki za pracę tej samej wartości i mniejsze szanse na awans. (…) W czasie pandemii stopa bezrobocia kobiet wzrosła bardziej niż mężczyzn.(…) Niezależnie od tego, że są doskonale przygotowane i gotowe do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, kobiety nadal nie mają zapewnionych równych szans. (…) Jako strażnik Konstytucji RP będę rzecznikiem równych szans dla kobiet.” Czy Karnowski nie mógłby natychmiast stać się strażnikiem Konstytucji w tym aspekcie?

alt


Dalej czytamy w programie w rozdziale zatytułowanym: „Prawo do równego udziału we władzy”, że Trzaskowski zamierzał stale monitorować sytuację kobiet; powołać pełnomocniczkę na rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Jestem ZA. Dodam, że w Radzie Miasta Sopotu na 21 radnych przypada zaledwie 6 kobiet!


Proponuję także Karnowskiemu przyjrzeć się uważnie rozdziałowi poświęconemu ekologii i „zielonemu ładowi”. Tutaj też znalazło by się sporo do zrobienia. Na przykład „zatrzymanie importu śmieci”. Czy Karnowski nie mógłby zadbać o to (wspólnie z Prezydentką Gdańska) by Port Service w Gdańsku, który sprowadza śmieci do spalarni specjalizującej się w utylizacji szczególnie niebezpiecznych odpadów, które napływają z różnych krajów świata po prostu przestał robić to na brzegu Bałtyku w niewielkiej odległości od kurortu, parę kilometrów w linii prostej od mola i słynnych sopockich plaż?

alt


Trzaskowski pisze w programie: „Nasza przyroda to skarb, o który musimy dbać zarówno dla siebie, jak i dla przyszłych pokoleń. Zwłaszcza dziś, w czasach zmian klimatycznych, mamy obowiązek szanować każdy fragment lasu, każdy park i teren zielony. Jeśli będziemy umieli o to zadbać, turystyka przyrodnicza może stać się jedną z ważnych gałęzi polskiej gospodarki.” TAK, jestem ZA! Prezydencie Karnowski, do roboty!

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież