Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk...
Reklama
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
środa, 01 kwietnia 2020 18:43
Groźna niefrasobliwość marszałka Struka
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony k ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Widziane z Sopotu: Nieszczęścia (Karnowskiego) chodzą parami

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
piątek, 21 lutego 2020 18:24

altDobra mina do złej gry nie wystarczy prezydentowi Karnowskiemu żeby pokryć jego ostatnie wizerunkowe porażki.


Zła passa rozpoczęła się wraz z wyborami parlamentarnymi. Mimo wielkiego wkładu naszego włodarza w prace sztabu wyborczego PO-KO sukcesu nie było, a właściwie można nawet mówić o porażce. Podobnie zapowiada się i teraz, w wyborach prezydenckich. Prezydent Sopotu zamiast przygotowywać miasto do sezonu i zadbać o chodniki wbrew sondażom i zdrowemu rozsądkowi wierzy w sukces wyborczy Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Zamiast pracować dla Sopotu udziela się na politycznych konwentyklach w Warszawie.

alt


Co więcej, w ostatnich dniach cios nadszedł z zupełnie nieoczekiwanej dla prezydenta strony. Mimo wielomiesięcznych demonstracji pod sądami przeciwko zmianom w sądownictwie, walce o ich (w rozumieniu Karnowskiego) niezależność i niezawisłość, w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, który nie uległ jeszcze zmianom w myśl reformy obecnego rządu, zapadł wysoce niekorzystny dla prezydenta Sopotu wyrok.


Otóż sąd zadecydował o wpisaniu do księgi wieczystej prawa Sopockiego Klubu Tenisowego (nie mylić z pro-prezydenckim Sopot Tenis Klubem) do użytkowania wieczystego terenu kortów w centrum miasta. Nie byłoby może w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że prezydent Karnowski latami zwalczał Sopocki Klub Tenisowy (SKT) i próbował uniemożliwić jego powrót na korty. Wyrok kończy wieloletnią walkę Klubu o przywrócenie im prawa do użytkowania dużego terenu kortów wartego kilkadziesiąt milionów złotych, co niewątpliwie stanowi dodatkową przykrość dla prezydenta rozmiłowanego w sprzedaży deweloperom wszelkich możliwych gruntów.

alt


Skala zawinionych przez Jacka Karnowskiego start majątku miasta, powiększa jeszcze fakt, że najprawdopodobniej SKT zażąda od gminy odszkodowania za straty, które poniósł ze względu na trwający przez długi okres czasu brak możliwości korzystania z kortów. I za zniszczenie własności. Nie zapominajmy także o poważnych kosztach obciążających nasze kieszenie jako sopockich podatników na płatności dla kancelarii prawnych obsługujących sprawę SKT w imieniu gminy.
Niewykluczone, że właśnie sprawa kortów uświadomi mieszkańcom skalę braku roztropności prezydenta w zarządzaniu naszym majątkiem.

alt


Prezydent Karnowski, zapominając o swoich zadaniach samorządowca, uznał się za wybitnego lidera politycznego w skali państwa i w ferworze walki apeluje do polskiego społeczeństwa:
Jak długo jeszcze My Obywatele, będziemy biernie czekać i patrzeć, jak bezkarnie grupa interesów związana z PiS niszczy Polskę? Jak pozbawia się nasze dzieci przyszłości w UE? Jak niweczy odwagę pokoleń opozycji demokratycznej? Jak niszczy się dorobek ostatnich 30 lat?


Brzmi to zabawnie biorąc pod uwagę to co prezydent robi z naszym miastem. Zamiast tracić czas na marzenia o ogólnopolskiej polityce ma obowiązek dbać o swoje zobowiązania jako lokalnym polityku. Należy odwrócić pytanie: Jak długo "My Obywatele", mieszkańcy Sopotu będziemy udzielali kredytu zaufania politykowi, który ucieka od miejskich problemów do "wielkiej" polityki. Choć Karnowski twierdzi, że działa dla korzyści i rozwoju miasta to wobec ostatnich wydarzeń w Sopocie nasuwa się pytanie, czyja to korzyść i rozwój? Chodniki nadal krzywe i brakuje miejskich toalet...

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież