Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Felix Meseck - słynny gdański rysownik
poniedziałek, 01 marca 2021 13:24
Felix Meseck - słynny gdański rysownik
Felix Meseck urodził się w Gdańsku pod koniec XIX wieku, w 1883

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wojewódzka Poradnia Skórno–Wenerologiczna: Rozwiane nadzieje

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2010 14:17

altPo środowym posiedzeniu Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Rodziny Sejmiku Województwa Pomorskiego z udziałem wicemarszałka Leszka Czarnobaja coraz bardziej rozwiewają się nadzieje na zachowanie Wojewódzkiej Poradni Skórno – Wenerologicznej w dotychczasowej siedzibie przy ul. Długiej.


Władze okazały się uparte i nieubłagane. Czy w lutym ważna i jedyna w skali regionu placówka pracować zacznie w nowym – nieodpowiednim lokalu przy ul. Smoluchowskiego? 


Jak wpłynie zmiana miejsca na komfort pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i czy uda się utrzymać kontrakty NFZ na dotychczasowym poziomie?
Pytania do marszałka województwa pomorskiego zamieszczone na portalu www.wybrzeze24.pl i wysłane do rzecznika prasowego Sejmiku Województwa Pomorskiego pozostały bez odpowiedzi. 


P/o dyrektora Laskowska nie przyszła na spotkanie!
W posiedzeniu Komisji uczestniczyły zaproszone: lek. med. Ewa Zarazińska, dotychczasowa dyrektor Wojewódzka Poradnia Skórno – Wenerologicznej odwołana przez władze wojewódzkie ze stanowiska za niesubordynację oraz Ewa Bonk – Woźniakiewicz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego. Nie zjawiła się natomiast – również zaproszona - pełniąca obowiązki dyrektora poradni Janina Laskowska. 


- Nie jesteśmy usatysfakcjonowani przebiegiem dzisiejszych rozmów - powiedziała Katarzyna Stanulewicz, przewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa Pomorskiego. - Decyzja o przeniesieniu Poradni na ulicę Smoluchowskiego została podtrzymana. Szkoda, że nie przyszła pani Laskowska, ponieważ pani ta przedłużyła plan zdrowotny dla przychodni nie wiadomo w jakim zakresie. 


Obecna na spotkaniu dyrektor Ewa Bonk Woźniakiewicz potwierdziła, że Wojewódzki Szpital Zakaźny przekaże Poradni lokale o powierzchni zaledwie 360 m. kw., a więc o wiele za mało aby utrzymać dotychczasową działalność. 


Na celowniku
Przychodnia przestałaby wtedy spełniać  wymogi, możliwości stałyby się znacznie zawężone.
Wobec tego, stwierdziła Stanulewicz, można się spodziewać, że w przyszłości świadczenia usług będą musiały zostać ograniczone. Do tego dochodzi – nieprzyjazny dojazd – w odczuciu pracowników i pacjentów to peryferie miasta, co nie stwarza perspektyw rozwoju. 


- My, jako radni – nie możemy nic zrobić, jesteśmy tylko ciałem opiniotwórczym, to jest decyzja Zarządu i obawiam się, że nie zostanie cofnięta – kontynuuje Stanilewicz. - Będziemy tylko prosić o to, ażeby pani Laskowska zdawała nam relacje, czy - po pierwsze - NFZ nie obniży kontraktu, bo jest takie niebezpieczeństwo. Zarząd z naszą opinią nie musi się liczyć, ale bierzemy sobie na cel działalność Przychodni, będziemy obserwować, śledzić, jak przebiega proces docierania pacjentów, czy nie zawęzi się zakres działalności na skutek zmniejszenia kontraktowania przez NSZ.


Czy jest sens kogoś wybierać?
- Mam wrażenie, że radni Sejmiku, w tym Komisja Zdrowia niewiele ma do powiedzenia w podejmowanych decyzjach przez Zarząd Województwa Pomorskiego – powiedziała lek. med. Ewa Zarazińska. - Dopiero dziś poddano pod otwartą dyskusję przenosiny Przychodni na ulice Smoluchowskiego. Dyskusja będzie kontynuowana na najbliższym posiedzeniu Komisji. Mam ponadto pewność, że i rady społeczne, których waga dla podmiotów medycznych jest bardzo istotna też nie odgrywają żadnej roli opiniotwórczej. W podejmowaniu niektórych decyzji w ogóle zdania Rady Społecznej nie brano pod uwagę. Wniosek nasuwa się przed wyborami samorządowymi taki, czy w ogóle jest sens wybierać kogokolwiek? Różne mogą zaistnieć scenariusze, może być i tak, że zanim odbędzie się następne posiedzenie Komisji Zdrowia, jeżeli dyrektor Przychodni wyrazi wolę przenosin, to będzie polecenie dokonania przeprowadzki z dnia na dzień. A więc wbrew opinii Komisji Zdrowia i wszelkich innych czynników. Ale sprawa nie jest przesądzona. Myślę, że inne rozwiązanie sytuacji – przeniesienie Przychodni nie na Smoluchowskiego ale do jakiegoś nowego obiektu – ciągle ma szansę. Bo nie o to przecież chodzi aby niszczyć zakłady opieki zdrowotnej, lecz by je wspierać. Jeśli ludzie współodpowiedzialni za losy Przychodni będą poważnie traktować problem nie pozwolą żeby w ciągu dwóch, czy trzech tygodni Przychodnię przenieść. Zresztą to jest fizycznie niemożliwe!
Katarzyna Korczak                

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Guest 2010-01-27 20:05
zarzad wojewodztwa nie daje sobie w kasze dmuchac, komisja zebrala sie , radni pogadali- ale nikt nie wplynie na zmiane decyzji pana Czarnobaja, ktory ma sie za super stratega wojewodztwa. Uwazaj Panie Marszalku ktoś Pana rozliczy za te zasciankowe decyzje!!!!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież