Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adamowicz w przestworzach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 22 stycznia 2010 06:39

altZainteresowały nas wyjazdy krajowe i zagraniczne prezydenta Miasta Pawła Adamowicza i jego trzech zastępców: Wiesława Bielawskiego, Macieja Lisickiego i Andrzeja Bojanowskiego. Ile podróży w 2009 r. odbyli? Dokąd najczęściej jeździli? Ile to kosztowało nas, podatników?


Wyjazdy krajowe i zagraniczne prezydenta Pawła Adamowicza i jego trzech zastępców są coraz częstsze. Nie zawsze wiemy jakie są cele wizyt i nie jesteśmy informowani o efektach wojaży. 


Do Bremy, Londynu, Izraela…

Na same loty zagraniczne w 2009 roku prezydenta Adamowicza poszło: 21.379,96 zł.
Wiesław Bielawski przeleciał za 9.768,96, bilety lotnicze Andrzeja Bojanowskiego kosztowały 2.763,14 zł, zaś koszt całkowity biletów lotniczych Macieja Lisickiego w tym okresie wyniósł 14.248,59 zł. 


Prezydent Adamowicz latał do: Wielkiego Nowgorodu, Tbilisi, na Białoruś, do Bremy, Londynu, Szeged, Brukseli, Lipska, Izraela i Kijowa. Najwięcej kosztowały loty do Bremy – 4863,55 zł. i do Lipska – 4867,80 zł. Do Berlina i Wilna jechał służbowym samochodem.
Wiesław Bielawski dwukrotnie latał do Hamburga – koszty  2118, 25 zł. i 3567,93 zł. Tylko dwa razy leciał za pieniądze podatników – do Gandawy (1449,03 zł.) i do Monachium – 1314,11, jego wyjazd do Bremy opłaciła strona zapraszająca. Najdroższy wyjazd Macieja Lisickiego – do Doniecka – kosztował 3542,47 zł.


Najczęściej do Warszawy i z powrotem
Oprócz wyjazdów zagranicznych prezydenta i jego trzech zastępców są – co oczywiste – wyjazdy krajowe. I tak na pierwszym miejscu pod względem lotów samolotem po Polsce plasuje się Paweł Adamowicz, który do Warszawy i z powrotem w dni powszednie podróżował w 2009 roku dwadzieścia trzy razy; dwa z tych wyjazdów połączone były z lotem i pobytem we Wrocławiu. Średni kosz lotu w obie strony wyniósł około 1110 zł. To trzeba pomnożyć razy 23. 


Wiesław Bielawski na tej samej trasie i z powrotem był tylko trzy razy i jeszcze raz powracał ze Stolicy do Gdańska za pieniądze podatników. Maciej Lisicki odbył w tym czasie cztery wyjazdy i powroty – trzy do Warszawy i jeden do Krakowa. Raz tylko z Gdańska do Warszawy i z powrotem leciał w 2009 roku Andrzej Bojanowski. 


Marian Szajna: „Koszt duży, zyski żadne”
- Wyjazdy Prezydenta Adamowicza poza kraj nie są czymś nowym – powiedział Marian Szajna, przedsiębiorca, były wiceprezydent Miasta Gdańska, kandydat na prezydenta  minionej kadencji. - Sęk w tym ile nas, gdańszczan, to kosztuje bo, jak widać, zyski z tego żadne. W tej sytuacji mieszkańcy powinni mieć dostęp nieograniczony do sprawozdań Prezydenta z wyjazdów zagranicznych z konkretnymi uzgodnieniami – kontynuuje Szajna. - A Radni Miasta Gdańska winni rozliczyć Prezydenta z wyjazdu chyba że podróże mają charakter wycieczki za pieniądze gdańszczan i to również poddać należy ocenie ale winnym trybie. Zwłaszcza podczas wyborów. 


Kazimierz Koralewski: „Dusseldorf? Para w gwizdek!”
- Rzecznik Prezydenta podaje że powodem wyjazdu Prezydenta Miasta Gdańska do Niemiec jest „również” uroczystość 60-lecia istnienia biura projektowego RKW, w którym powstał projekt gdańskiego stadionu na Letnicy – komentuje Kazimierz Koralewski, Radny Miasta Gdańska szef Klubu Radnych PiS. - A ja myślę że nie również a przede wszystkim Paweł Adamowicz pojechał uświetnić marketing firmy dostarczającej plany stadionu. Czyżby był winien coś więcej niż zapłatę za wykonaną robotę? Czy w kontrakcie jest jakaś klauzula zobowiązująca prezydenta do takich działań? A więc to był wyjazd, który miał służyć firmie niemieckiej za pieniądze podatników, nic poza tym. Nie ma żadnych dodatkowych informacji, że wyjazd do Dusseldorfu był Gdańskowi potrzebny. Z pewnością nie zapomni również o najbliższej rocznicy Stadtwerke Leipzig, któremu sprzedał GPEC, a w którym prezesuje ówczesny wiceprezydent Gdańska. Jak dotąd nie ujawniły się efekty podobnych wizyt w Wielkiej Brytanii, Indiach czy Chinach. Spotkania z przedsiębiorcami, spotkania z Polakami typu: „Wracajcie!” To była para w gwizdek szanowni państwo!


Oto link, na którym jest zdjęcie pana prezydenta podczas wizyty w ratuszu w Dusseldorfie http://www.duesseldorf.de/thema2/zugast/index.shtml
Katarzyna Korczak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież