Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Słupski radny rezygnuje z mandatu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 18 stycznia 2011 19:01

altDariusz Szyca, słupski radny wybrany z list Platformy Obywatelskiej, rezygnuje z zasiadania w Radzie Miejskiej. Prowadzi on działalność gospodarczą dzierżawiąc teren gminny, a prawo na to nie pozwala, gdy jest się radnym.


- Nie mogę teraz wykupić tych lokali na własność, a nie chcę rezygnować z działalności gospodarczej w mieście. Dlatego też postanowiłem zrzec się mandatu – wyjaśnia Dariusz Szyca.


Dotychczasowy radny od wielu lat jest współwłaścicielem rodzinnej spółki Szyca Company, która prowadzi piekarnię, cukiernię oraz sieć sklepów z wyrobami piekarniczymi i cukierniczymi w Słupsku. Niektóre z lokali wykorzystywanych przez firmę są jednak własnością gminy. Tu właśnie pojawia się problem - prawo zabrania miejskiemu radnemu na dzierżawienie terenu należącego do miasta.


Dlaczego więc słupski przedsiębiorca w ogóle zdecydował się na start w wyborach? Swoją decyzję tłumaczy nieznajomością prawa. – Nie można przecież znać wszystkich obowiązujących przepisów. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że moja sytuacja nie pozwala na pełnienie obowiązków radnego – powiedział Szyca na antenie Radia Gdańsk.
Jego miejsce w Radzie Miejskiej w Słupsku zajmie wicedyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Bernadetta Lewicka.


To nie jedyny słupski radny, który już na początku kadencji stanął przed wyborem – Rada Miejska czy dotychczasowa praca. Wojciech Gajewski, bo o nim mowa, wybrał jednak inną drogę, niż Szyca. Postanowił zrezygnować ze stanowiska dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku i zachować mandat.

Adrian Dampc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież