Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pierwszy krok do małżeństw homoseksualnych?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 04 lutego 2011 18:34


altPosłowie Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że Sejm uchwalił ustawę, będącą pierwszym krokiem do legalizacji w Polsce małżeństw homoseksualnych. - To bzdura - twierdzą posłowie PO. - Po prostu uznaliśmy związki zawarte w innych krajach, które i tak istnieją. Czy dzisiejsze głosowanie przybliża nas do legalizacji takich związków w kraju?


Posłowie PiS z sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka przedstawili projekt poprawki do rządowego projektu ustawy – Prawo prywatne międzynarodowe, wykluczający możliwość zawierania małżeństw homoseksualnych.


Posłowie PiS rekomendowali dodatkowy zapis pod Artykułem 54 ustawy o treści: „Małżeństwem w rozumieniu niniejszej ustawy jest tylko związek kobiety i mężczyzny. Nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci.”


Projekt poprawki został w sejmie odrzucony jednym głosem. Za odrzuceniem głosowali posłowie lewicy i 159 posłów Platformy Obywatelskiej. 


- Pracuję w Komisji Sprawiedliwości, zajmującej się tą sprawą. - mówi Andrzej Jaworski, gdański poseł PiS. - Mieliśmy bardzo wiele głosów na temat przyjęcia ustawy w jej obecnym brzmieniu. Ustawa może prowadzić do żądań legalizacji małżeństw homoseksualnych. - tłumaczy poseł.


- To pokazuje tylko jakie wartości stoją za posłami PO. Są to wartości liberalne. Jestem ciekaw, jak zachowa się prezydent, czy zawetuje ustawę, czy pozwoli, by na podstawie zagranicznych przepisów prawo do małżeństw homoseksualnych było respektowane. - komentuje Jaworski.


- Głosowałem za przyjęciem ustawy. - mówi inny gdański poseł, Jerzy Borowczak (PO). - Tak, jak uważam za stosowne. Nasza konstytucja, co tłumaczył Minister Sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski, wyraźnie zaznacza, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Ta ustawa sprawi, że nasz kraj będzie po prostu respektował prawa małżeństw homoseksualnych Belgów czy Holendrów, które de facto istnieją, więc nie mamy prawa ich nie uznawać. Absolutnie nie ma zagrożenia, że ustawa doprowadzi do legalizacji małżeństw tej samej płci w naszym kraju. - podkreśla Borowczak.


(wie)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #3 potworek 2011-02-05 21:41
I bardzo dobrze.
W końcu mój wikary i proboszcz nie będą musieli się ukrywać.
Cytować
 
 
+1 #2 Arkadiusz Karski 2011-02-05 00:14
Arkadiusz Karski Jak wyszedłem za mąż

docs.google.com/View?id=dgx92rmp_11gjdh7qd7
Cytować
 
 
0 #1 Donnie 2011-02-04 19:12
Platfusi za homosiami?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież