W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Znowu strzały na moście w Tczewie

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 28 sierpnia 2011 18:27


Czwarta rekonstrukcja bitwy przy zabytkowych mostach w Tczewie za nami! Po raz kolejny Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie wspólnie z Samodzielną Grupą Odtworzeniową „Pomorze” stworzyło niesamowity spektakl urozmaicający niedzielny rodzinny spacer.

Posterunki graniczne
Przed budynkiem CWRDW i Muzeum Wisły na ul. 30 stycznia ponownie zagościły punkty graniczne: polski i niemiecki, kontrolujące granice ustalone po zakończonej I wojnie światowej, na podstawie Traktatu Wersalskiego podpisanego w dniu 28.06.1919 roku. Wierna rekonstrukcja mundurów i uzbrojenia obu wojsk przeniosła nas do roku 1939 tuż przed wybuchem II wojny światowej. Mieszkańcy oraz turyści mogli skorzystać z darmowego wejścia do wystawy w CWRDW ukazującej Pradzieje Tczewa oraz zobaczyć eksponaty Muzeum Wisły. Pradzieje Tczewa dostępne będą do końca 2011 roku. Ta jak i inne wystawy w CWRDW i Muzeum Wisły dostępne są całkowicie za darmo.

Zbrojnie na bulwarze
Od godz. 15.00 kilkaset osób oglądało rekonstrukcję bitwy przy moście Tczewskim z pierwszych godzin i dni II wojny światowej. Przy użyciu m.in. środków pirotechnicznych, polskich i niemieckich pojazdów wojskowych, ckm i moździerza, członkowie SGO „Pomorze” wprowadzili nas w ciężkie chwile tych wrześniowych dni.

Widzowie oprócz uzbrojenia i żołnierzy wojsk polskich i niemieckich mogli też oglądać jeepy oraz ciężarówki armii amerykańskiej. Ta coroczna impreza wraz z rewitalizacją starego miasta oraz „powrotem” miasta nad Wisłę sprawia, że coraz więcej turystów miło wspomina chwile spędzone w Tczewie.

Tekst i foto: Andrzej Cylwik

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież