Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w Radzie Miasta Sopotu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 07 września 2013 10:10

Podczas sesji Rady Miasta Sopotu z funkcji przewodniczącego rady został odwołany Wojciech Fułek. Jej nowym przewodniczącym został wybrany Wieczesław Augustyniak z Samorządności. Wniosek o odwołanie Fułka zgłoszono tuż przed sesją i został on rozpatrzony jako pierwszy, mimo że nie zawierał merytorycznego uzasadnienia. 


W ocenie kompletnie zaskoczonego takim obrotem sprawy Fułka, została ona wcześniej dokładnie zaplanowana i błyskawicznie zrealizowana. Tym samym, na rok przed samorządowymi wyborami, prezydent Sopotu Jacek Karnowski zdobył większość w Radzie Miasta.


Fułek podczas wyborów samorządowych w 2010 roku był konkurentem Karnowskiego w wyborach na prezydenta miasta, ostatecznie został wybrany na przewodniczącego Rady Miasta.


Przez trzy dotychczasowe lata Wojciech Fułek, wraz ze swoim klubem Kocham Sopot oraz radnymi Prawa i Sprawiedliwości posiadał większość w radzie. Nie było to na rękę Karnowskiemu, bo napotykał co rusz na sprzeciw przy podejmowaniu kolejnych ważnych dla miasta decyzji. Karnowski nie miał po prostu większości, gdyż jego zaplecze polityczne, tj. kluby Platformy Obywatelskiej oraz Samorządności, znalazły się w opozycji. Taka sytuacja doprowadzała do niepotrzebnych konfliktów wśród 21 radnych Sopotu.


Zaczęło się to zmieniać na wiosnę 2013 roku, gdy „fułkowy” klub Kocham Sopot opuściła radna Anna Stasierska, po słownym ostrym starciu z klubowym kolegą, radnym Henrykiem Hryszkiewiczem, znanym sopockim kulturystą.


Skrupulatnie tę liczebną słabość klubu Kocham Sopot wykorzystała opozycja czyli PO i Samorządność, odwołując w maju z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sopotu Jarosława Kempę z Kocham Sopot. Na jego miejsce powołano Marię Filipowską-Walczuk z Samorządności.


Dotychczasowa opozycja czekała tylko na kolejną okazję i na ostatniej (6 września) sesji skrupulatnie ją wykorzystała, bo oprócz odwołania Fułka, radni PO i Samorządności odwołali również z funkcji przewodniczącego komisji sportu radnego Henryka Hryszkiewicza z Kocham Sopot. Tym sposobem klub Wojciecha Fułka został pozbawiony wszystkich ważkich funkcji w Radzie Miasta.


W opinii Fułka po tym spektakularnym wycięciu kilku radnych z klubu Kocham Sopot, obecne prezydium nie odzwierciedla składu całej rady. Oznacza to, że nie respektuje się woli mieszkańców. Stawiane zarzuty są absurdalne twierdzi Fułek, ponieważ przez te trzy lata, gdy jego klub miał większość, udało się m.in. wprowadzić budżet obywatelski, na którym obecnie wzoruje się cały kraj. Udało się również w Sopocie zmienić złą uchwałę śmieciową. Fułak obawia się, że po takich personalnych przetasowaniach, teraz Rada Miasta Sopotu przestanie pełnić swoją funkcję kontrolną wobec poczynań prezydenta, czyli patrzenia na ręce władzy wykonawczej. A tak według Fułka było w poprzedniej kadencji.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież