W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w Radzie Miasta Sopotu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 07 września 2013 10:10

Podczas sesji Rady Miasta Sopotu z funkcji przewodniczącego rady został odwołany Wojciech Fułek. Jej nowym przewodniczącym został wybrany Wieczesław Augustyniak z Samorządności. Wniosek o odwołanie Fułka zgłoszono tuż przed sesją i został on rozpatrzony jako pierwszy, mimo że nie zawierał merytorycznego uzasadnienia. 


W ocenie kompletnie zaskoczonego takim obrotem sprawy Fułka, została ona wcześniej dokładnie zaplanowana i błyskawicznie zrealizowana. Tym samym, na rok przed samorządowymi wyborami, prezydent Sopotu Jacek Karnowski zdobył większość w Radzie Miasta.


Fułek podczas wyborów samorządowych w 2010 roku był konkurentem Karnowskiego w wyborach na prezydenta miasta, ostatecznie został wybrany na przewodniczącego Rady Miasta.


Przez trzy dotychczasowe lata Wojciech Fułek, wraz ze swoim klubem Kocham Sopot oraz radnymi Prawa i Sprawiedliwości posiadał większość w radzie. Nie było to na rękę Karnowskiemu, bo napotykał co rusz na sprzeciw przy podejmowaniu kolejnych ważnych dla miasta decyzji. Karnowski nie miał po prostu większości, gdyż jego zaplecze polityczne, tj. kluby Platformy Obywatelskiej oraz Samorządności, znalazły się w opozycji. Taka sytuacja doprowadzała do niepotrzebnych konfliktów wśród 21 radnych Sopotu.


Zaczęło się to zmieniać na wiosnę 2013 roku, gdy „fułkowy” klub Kocham Sopot opuściła radna Anna Stasierska, po słownym ostrym starciu z klubowym kolegą, radnym Henrykiem Hryszkiewiczem, znanym sopockim kulturystą.


Skrupulatnie tę liczebną słabość klubu Kocham Sopot wykorzystała opozycja czyli PO i Samorządność, odwołując w maju z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Sopotu Jarosława Kempę z Kocham Sopot. Na jego miejsce powołano Marię Filipowską-Walczuk z Samorządności.


Dotychczasowa opozycja czekała tylko na kolejną okazję i na ostatniej (6 września) sesji skrupulatnie ją wykorzystała, bo oprócz odwołania Fułka, radni PO i Samorządności odwołali również z funkcji przewodniczącego komisji sportu radnego Henryka Hryszkiewicza z Kocham Sopot. Tym sposobem klub Wojciecha Fułka został pozbawiony wszystkich ważkich funkcji w Radzie Miasta.


W opinii Fułka po tym spektakularnym wycięciu kilku radnych z klubu Kocham Sopot, obecne prezydium nie odzwierciedla składu całej rady. Oznacza to, że nie respektuje się woli mieszkańców. Stawiane zarzuty są absurdalne twierdzi Fułek, ponieważ przez te trzy lata, gdy jego klub miał większość, udało się m.in. wprowadzić budżet obywatelski, na którym obecnie wzoruje się cały kraj. Udało się również w Sopocie zmienić złą uchwałę śmieciową. Fułak obawia się, że po takich personalnych przetasowaniach, teraz Rada Miasta Sopotu przestanie pełnić swoją funkcję kontrolną wobec poczynań prezydenta, czyli patrzenia na ręce władzy wykonawczej. A tak według Fułka było w poprzedniej kadencji.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież