W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XI Majówka Pomorskich Przedsiębiorców

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 08 maja 2014 19:13

W najbliższą sobotę 10 maja o godz. 13.00 w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku odbędzie się XI Majówka Pomorskich Przedsiębiorców.


W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych woj. pomorskiego, placówek konsularnych, świata nauki, polityki, sportu oraz mediów. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem trzech Marszałków: Mieczysława Struka, Jana Zarębskiego oraz Jana Kozłowskiego.


Organizatorami MPP są: Jan Zarębski - Prezes Gdańskiego Klubu Biznesu, Zbigniew Jarecki - Prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców, Lidia Czapiewska - właścicielka CEPR i firmy Danmar oraz Andrzej Młyński - Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Szczyt Wieżyca".
Po wystąpieniu marszałka pomorskiego odczytany zostanie apel w sprawie akcji społecznej Dziennika Bałtyckiego o nazwie „Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle”.


Już tradycyjnie wręczone zostaną nagrody „Ambasador Kaszub” w kategoriach: przedsiębiorstwo – biznesmen, samorządowiec, osobowość roku oraz nagroda specjalna „Maczuga Daniela Czapiewskiego”.


Biesiada integracyjna odbędzie się z udziałem strongmenów i highlanderów w osobach: Jarosław Dymek, Rafał Kownatke, Krzysztof Schabowski, Sławomir Toczek i Sebastian Wenta. Zaprezentują się Zespół Dudziarzy „Pipies and Drums” oraz Zespół Muzyczny „For Sale”. W czasie biesiady przewidziano poczęstunek zorganizowany przez lokalnych producentów żywności i restauratorów.


altPrzypomnijmy, iż przed rokiem podczas jubileuszowej X Kaszubskiej Majówki Pomorskich Przedsiębiorców do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku również zjechali przedstawiciele polityki, biznesu, sportu i kultury, by integrować się i porozmawiać w luźnej atmosferze. Wśród gości byli m.in. prezydent Lech Wałęsa i trzej pomorscy marszałkowie. Do głównych punktów programu należało wręczenie nagród oraz wyrażenie poparcia dla akcji „Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle”.


altDaniel Czapiewski i jego żona Lidia uhonorowali m.in. Lecha Wałęsę ofiarowując mu buławę i koronę oraz tytułując go „Królem kaszubskich przedsiębiorców”. Wręczyli też tradycyjne tytuły „Ambasadorów Kaszub” oraz wielką maczugę z okazji X-lecia tychże nagród, którą otrzymał Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu.


Jak to na szymbarskiej integracyjnej majówce bywa, już tradycyjnie nie zabrakło muzyki, regionalnej kuchni i specjałów minibrowaru Kaszebsko Koruna, które polecał zwłaszcza Andrzej Młyński, prezes LOT Szczyt Wieżyca, okrzyknięty królem piwoszy.
Jak będzie w tym roku, przekonamy się w sobotę 10 maja 2014 roku.

Wła-49
Fot. Włodzimierz AmerskiRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież