Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Gdańsk miastem wolności i polskości? » W rocznicę bezwarunkowej kapitulacji Niemiec, kończącej II wojnę światową w Europie, 8 maja br. wyso...
Reklama
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
czwartek, 16 maja 2019 20:02
Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold
Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

3xTak SLD dla godnej pracy

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 09 maja 2014 19:11

Sojusz Lewicy Demokratycznej 9 maja w Gdańsku i Pucku kontynuował akcję zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą 3 razy TAK.  Celem tej ustawy jest przeprowadzenie zmian ustawowych mających ustalić minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 10 zł za godzinę, podniesienia najniższych emerytur o 200 zł oraz ograniczenia stosowania umów na czas określony, tzw. śmieciowych.


Jednocześnie wśród mieszkańców tych dwóch miast promował się prof. dr hab. Longin Pastusiak, jako kandydat na europosła z listy nr 3 na pozycji pierwszej. Kandydatowi towarzyszyli m.in. Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD, Witold Górski, były wiceminister infrastruktury ds. gospodarki morskiej, Hanna Burgiel z gdyńskiej SLD oraz liczni członkowie gdańskiej SLD. Wszyscy oni pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia przy charakterystycznie pomalowanym na czerwono mikrobusie, który zaparkował na Targu Węglowym tuż przed frontonem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.


altAkcja przeprowadzona jednego dnia zarówno w Gdańsku jak i Pucku, to część ogólnopolskiej, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, pod hasłem TAK DLA GODNEJ PRACY. W całej Polsce zbieranych jest obecnie przez SLD co najmniej 100 tysięcy podpisów pod tymi trzema projektami ustaw.
W ulotkach rozdawanych mieszkańcom m.in. na ulicy Długiej i Tkackiej, SLD informuje, że sytuacja polskich rodzin stale się pogarsza. Wielu emerytów otrzymuje głodowe świadczenia. Rośnie bezrobocie, spadają realne wynagrodzenia, a coraz większy odsetek pracowników zatrudnionych jest na umowy śmieciowe. Pracownik zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie, nie ma żadnej gwarancji zatrudnienia, nie otrzymuje wynagrodzenia w czasie zwolnienia lekarskiego, nie ma prawa do urlopu, nie dotyczą go żadne regulacje płacowe. Setki tysięcy osób pracują za 3-5 zł za godzinę.


Premier RP Donald Tusk nie wywiązuje się ze swoich deklaracji ograniczenia skali umów śmieciowych i uruchomienia programu antykryzysowego. Resort pracy nie wykazuje jakichkolwiek inicjatyw w kwestii skandalicznie niskich stawek godzinowych, co jest tożsame z akceptacją obecnego stanu rzeczy. 


altLongin Pastusiak był z łatwością rozpoznawalny przez mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza co ciekawe na terenach przyległych do Gdańskiej Hali Targowej, a to z tego powodu - jak mu wyjaśniano -  dzięki jego wystąpieniom w telewizji na temat stosunków międzynarodowych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, w której to tematyce jest wysokiej klasy specjalistą. Zapamiętano też jego starania o zniesienie wiz dla Polaków ubiegających się o wyjazd do USA.


alt


Pytany przez przypadkowych przechodniów, co zamierza robić w Parlamencie Europejskim, ze spokojem odpowiadał, że będzie się starał umiejętnie kojarzyć proces pogłębiania integracji 28 państw członkowskich z interesami Polski i interesami regionu pomorskiego. Według Longina Pastusiaka region naszego Pomorza powinien być oknem Unii Europejskiej na Wschód, a porty Gdańska i Gdyni ważną bazą przeładunkową w handlu na linii północ-południe, czyli kraje skandynawskie, Europa Środkowa i Południowa oraz na linii wschód-zachód, tj. do Rosji i dalej do Azji Środkowej.


alt


W ocenie kandydata SLD do Parlamentu Europejskiego ważnym zadaniem jest zapewnienie równomiernego rozwoju wszystkich obszarów naszego pomorskiego województwa. Pastusiak zapewnia, że jak zostanie obdarzony mandatem eurodeputowanego, to przystąpi do Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Socjaldemokratów, która to grupa ma duże szanse stać się największą grupą w Parlamencie Europejskim, co zwiększy skuteczność jego działania na rzecz Polski, Pomorza i Europy.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież