SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

3xTak SLD dla godnej pracy

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 09 maja 2014 19:11

Sojusz Lewicy Demokratycznej 9 maja w Gdańsku i Pucku kontynuował akcję zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą 3 razy TAK.  Celem tej ustawy jest przeprowadzenie zmian ustawowych mających ustalić minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 10 zł za godzinę, podniesienia najniższych emerytur o 200 zł oraz ograniczenia stosowania umów na czas określony, tzw. śmieciowych.


Jednocześnie wśród mieszkańców tych dwóch miast promował się prof. dr hab. Longin Pastusiak, jako kandydat na europosła z listy nr 3 na pozycji pierwszej. Kandydatowi towarzyszyli m.in. Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD, Witold Górski, były wiceminister infrastruktury ds. gospodarki morskiej, Hanna Burgiel z gdyńskiej SLD oraz liczni członkowie gdańskiej SLD. Wszyscy oni pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia przy charakterystycznie pomalowanym na czerwono mikrobusie, który zaparkował na Targu Węglowym tuż przed frontonem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.


altAkcja przeprowadzona jednego dnia zarówno w Gdańsku jak i Pucku, to część ogólnopolskiej, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, pod hasłem TAK DLA GODNEJ PRACY. W całej Polsce zbieranych jest obecnie przez SLD co najmniej 100 tysięcy podpisów pod tymi trzema projektami ustaw.
W ulotkach rozdawanych mieszkańcom m.in. na ulicy Długiej i Tkackiej, SLD informuje, że sytuacja polskich rodzin stale się pogarsza. Wielu emerytów otrzymuje głodowe świadczenia. Rośnie bezrobocie, spadają realne wynagrodzenia, a coraz większy odsetek pracowników zatrudnionych jest na umowy śmieciowe. Pracownik zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie, nie ma żadnej gwarancji zatrudnienia, nie otrzymuje wynagrodzenia w czasie zwolnienia lekarskiego, nie ma prawa do urlopu, nie dotyczą go żadne regulacje płacowe. Setki tysięcy osób pracują za 3-5 zł za godzinę.


Premier RP Donald Tusk nie wywiązuje się ze swoich deklaracji ograniczenia skali umów śmieciowych i uruchomienia programu antykryzysowego. Resort pracy nie wykazuje jakichkolwiek inicjatyw w kwestii skandalicznie niskich stawek godzinowych, co jest tożsame z akceptacją obecnego stanu rzeczy. 


altLongin Pastusiak był z łatwością rozpoznawalny przez mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza co ciekawe na terenach przyległych do Gdańskiej Hali Targowej, a to z tego powodu - jak mu wyjaśniano -  dzięki jego wystąpieniom w telewizji na temat stosunków międzynarodowych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, w której to tematyce jest wysokiej klasy specjalistą. Zapamiętano też jego starania o zniesienie wiz dla Polaków ubiegających się o wyjazd do USA.


alt


Pytany przez przypadkowych przechodniów, co zamierza robić w Parlamencie Europejskim, ze spokojem odpowiadał, że będzie się starał umiejętnie kojarzyć proces pogłębiania integracji 28 państw członkowskich z interesami Polski i interesami regionu pomorskiego. Według Longina Pastusiaka region naszego Pomorza powinien być oknem Unii Europejskiej na Wschód, a porty Gdańska i Gdyni ważną bazą przeładunkową w handlu na linii północ-południe, czyli kraje skandynawskie, Europa Środkowa i Południowa oraz na linii wschód-zachód, tj. do Rosji i dalej do Azji Środkowej.


alt


W ocenie kandydata SLD do Parlamentu Europejskiego ważnym zadaniem jest zapewnienie równomiernego rozwoju wszystkich obszarów naszego pomorskiego województwa. Pastusiak zapewnia, że jak zostanie obdarzony mandatem eurodeputowanego, to przystąpi do Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Socjaldemokratów, która to grupa ma duże szanse stać się największą grupą w Parlamencie Europejskim, co zwiększy skuteczność jego działania na rzecz Polski, Pomorza i Europy.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież