W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

3xTak SLD dla godnej pracy

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 09 maja 2014 19:11

Sojusz Lewicy Demokratycznej 9 maja w Gdańsku i Pucku kontynuował akcję zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą 3 razy TAK.  Celem tej ustawy jest przeprowadzenie zmian ustawowych mających ustalić minimalne wynagrodzenie za pracę w wysokości 10 zł za godzinę, podniesienia najniższych emerytur o 200 zł oraz ograniczenia stosowania umów na czas określony, tzw. śmieciowych.


Jednocześnie wśród mieszkańców tych dwóch miast promował się prof. dr hab. Longin Pastusiak, jako kandydat na europosła z listy nr 3 na pozycji pierwszej. Kandydatowi towarzyszyli m.in. Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD, Witold Górski, były wiceminister infrastruktury ds. gospodarki morskiej, Hanna Burgiel z gdyńskiej SLD oraz liczni członkowie gdańskiej SLD. Wszyscy oni pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia przy charakterystycznie pomalowanym na czerwono mikrobusie, który zaparkował na Targu Węglowym tuż przed frontonem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.


altAkcja przeprowadzona jednego dnia zarówno w Gdańsku jak i Pucku, to część ogólnopolskiej, obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, pod hasłem TAK DLA GODNEJ PRACY. W całej Polsce zbieranych jest obecnie przez SLD co najmniej 100 tysięcy podpisów pod tymi trzema projektami ustaw.
W ulotkach rozdawanych mieszkańcom m.in. na ulicy Długiej i Tkackiej, SLD informuje, że sytuacja polskich rodzin stale się pogarsza. Wielu emerytów otrzymuje głodowe świadczenia. Rośnie bezrobocie, spadają realne wynagrodzenia, a coraz większy odsetek pracowników zatrudnionych jest na umowy śmieciowe. Pracownik zatrudniony na umowę o dzieło lub zlecenie, nie ma żadnej gwarancji zatrudnienia, nie otrzymuje wynagrodzenia w czasie zwolnienia lekarskiego, nie ma prawa do urlopu, nie dotyczą go żadne regulacje płacowe. Setki tysięcy osób pracują za 3-5 zł za godzinę.


Premier RP Donald Tusk nie wywiązuje się ze swoich deklaracji ograniczenia skali umów śmieciowych i uruchomienia programu antykryzysowego. Resort pracy nie wykazuje jakichkolwiek inicjatyw w kwestii skandalicznie niskich stawek godzinowych, co jest tożsame z akceptacją obecnego stanu rzeczy. 


altLongin Pastusiak był z łatwością rozpoznawalny przez mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza co ciekawe na terenach przyległych do Gdańskiej Hali Targowej, a to z tego powodu - jak mu wyjaśniano -  dzięki jego wystąpieniom w telewizji na temat stosunków międzynarodowych pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, w której to tematyce jest wysokiej klasy specjalistą. Zapamiętano też jego starania o zniesienie wiz dla Polaków ubiegających się o wyjazd do USA.


alt


Pytany przez przypadkowych przechodniów, co zamierza robić w Parlamencie Europejskim, ze spokojem odpowiadał, że będzie się starał umiejętnie kojarzyć proces pogłębiania integracji 28 państw członkowskich z interesami Polski i interesami regionu pomorskiego. Według Longina Pastusiaka region naszego Pomorza powinien być oknem Unii Europejskiej na Wschód, a porty Gdańska i Gdyni ważną bazą przeładunkową w handlu na linii północ-południe, czyli kraje skandynawskie, Europa Środkowa i Południowa oraz na linii wschód-zachód, tj. do Rosji i dalej do Azji Środkowej.


alt


W ocenie kandydata SLD do Parlamentu Europejskiego ważnym zadaniem jest zapewnienie równomiernego rozwoju wszystkich obszarów naszego pomorskiego województwa. Pastusiak zapewnia, że jak zostanie obdarzony mandatem eurodeputowanego, to przystąpi do Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Socjaldemokratów, która to grupa ma duże szanse stać się największą grupą w Parlamencie Europejskim, co zwiększy skuteczność jego działania na rzecz Polski, Pomorza i Europy.
Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież