W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wynajęła budynek od Daniela Obajtka. A później rozpętało się piekło

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
piątek, 19 marca 2021 18:56

"Przez artykuł Jestem obiektem hejtu, bo legalnie wynajęłam budynek od prezesa Orlenu Daniela Obajtka - skarży się Julia Tomicka z Łeby. W budynku, którego właścicielem jest Obajtek, Tomicka od ubiegłego roku prowadzi pensjonat Zatoka Aniołów. Umowę podpisała na dwadzieścia lat.


Tomicka podkreśla, że wiąże się jej osobę i firmę z walką oraz działalnością polityczną, z którą nie ma nic wspólnego.
- Najgorsze jest to, że efektem tych kłamstw jest to, że stałam się obiektem negatywnych komentarzy, hejtu i gróźb karalnych. Do mnie są kierowane telefony, pisze się obraźliwe maile. Założenie tej firmy wymagało ode mnie bardzo dużo pracy, wzięłam na to kredyty, wydałam wszystkie oszczędności, a teraz, przez jakieś polityczne gierki, ja stałam obiektem nagonki. A po prostu uczciwie wynajęłam lokal. Chcę też podkreślić, że nikt z dziennikarzy, którzy publikują te artykuły, ze mną nie rozmawiał. Bez przerwy jest powielane jedno kłamstwo, że Zatoka Aniołów - nazwa i działalność - jest własnością pana Daniela Obajtka. Chcę to zdementować, właścicielem Zatoki Aniołów jestem ja, a jedynie wydzierżawiam od Daniela Obajtka lokal i prowadzę tam legalnie firmę.

Tomicka zapowiedziała pozwy sądowe przeciwko autorom publikacji, które, jej zdaniem, naruszają jej dobre imię. Wydała też oświadczenie, które przytaczamy w całości:
Informuję, że artykuł "Gazety Wyborczej" z 19 marca 2021 r. pt. "Obajtek i Zatoka Aniołów. Pensjonat prezesa Orlenu wyposażany za pieniądze dla rybaków" zawiera nieprawdziwe informacje, które naruszają moją godność, a także dobra osobiste.

Pensjonat Zatoka Aniołów to wyłącznie moja firma, założona i prowadzona tylko przeze mnie. Pan Daniel Obajtek nigdy nie był zaangażowany w moją działalność. Jest wyłącznie właścicielem nieruchomości, którą legalnie wynajmuję. Umowa dzierżawy obejmuje okres 20 lat, dlatego zaciągnęłam kredyty i inwestuję w rozwój mojej działalności. Nieprawdziwe i bezpodstawne informacje, które ukazują się w mediach naruszają moje dobre imię, a także niszczą reputację firmy, którą sama zbudowałam od podstaw.

W związku z nieprawdziwymi informacjami "Gazety Wyborczej", ja i moja rodzina zmagamy się obecnie z falą niechęci i pomówień. Odbieramy obraźliwe maile i groźby telefoniczne. Obawiamy się o swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie, bo mój wizerunek został bezprawnie ujawniony.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, opublikowanymi przez "Gazetę Wyborczą" i powielanymi przez inne media, które szkalują moje dobre imię i niweczą dorobek mojego życia, podejmę wszelkie możliwe kroki prawne w celu ochrony swojego dobrego imienia i wizerunku mojej firmy.

Daniel Obajtek kupił budynek przy ulicy Kościuszki 35 od burmistrza Łeby Andrzeja Strzechmińskiego w 2020 roku. Burmistrz podkreśla, że wraz z żoną był właścicielem budynku od 1992 roku. Wtedy obiekt został oddany do użytku.
- To była nasza prywatna własność. Żona już nie chciała prowadzić tego interesu i od 2016 roku nieruchomość była wystawiona na sprzedaż lub wynajem. Mieliśmy najemcę, który niby chciał kupić, ale się ostatecznie nie zdecydował. Było też wielu chętnych na kupno, ale chcieli to kupić z możliwością spłaty przez lata. To prawda, że ten obiekt był opisany w moich oświadczeniach majątkowych jako wart 2,5 mln złotych. Jednak przed sprzedażą zrobiłem dwie niezależne wyceny i sprzedałem panu Obajtkowi za 1,7 mln zł - tłumaczy.
- Dodatkowym powodem zbycia nieruchomości były coroczne ataki na nasz lokal. Dziewięć razy budynek i wnętrze zostały oblane kwasem masłowym, preparatami do odstraszania dzików, co wyłączało lokal z działalności w sezonie na kilka dni, a nawet dwa tygodnie. Zdarzało się też, że osoby pod fikcyjnymi nazwiskami wynajmowały od nas pokoje, demolując je, jak również zdemontowano wszystkie urządzenia sanitarne, prysznice, toalety i umywalki, blokując odpływ wody pianką montażową i odkręcając wodę. Wszystkie próby ustalenia sprawców skończyły się niczym. Mieliśmy tego dość i to był jeden z kolejnych powodów zbycia tej nieruchomości - mówi Andrzej Strzechmiński.


Burmistrz Łeby dodaje, że Orlen kupił w kurorcie działkę pod nową stację paliw w nieograniczonym przetargu. Był jednym z dwóch oferentów. Spółka zapłaciła ponad dwa miliony złotych za teren, który należał do gminy.

źródło radiogdansk.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież