W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inicjatywa społeczno-lokalna Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach #M2WSbezpiecznie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 27 marca 2021 12:13

Od piątku do niedzieli (26-28.03) na budynku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zobaczyć można podświetlone hasła, podkreślające solidarność instytucji w walce z pandemią koronawirusa. Komunikat skierowany jest przede wszystkim do osób przyjeżdżających na parking podziemny Muzeum, gdzie mieści się Centrum testowe COVID-19 drive-thru Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Jest to kolejna inicjatywa społeczno-lokalna instytucji realizowana w ramach akcji #M2WSbezpiecznie.


Już od ponad roku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku realizuje akcję #M2WSbezpiecznie. Składają się na nią liczne działania i inicjatywy skierowane zarówno do lokalnej społeczności, jak i pokazujące solidarność instytucji w walce z pandemią koronawirusa. Najnowsza inicjatywa jest wyrazem wsparcia i troski, kolejnym przedsięwzięciem prowadzonym w ramach polityki społecznej odpowiedzialności.


Od 21 października 2020 r. do odwołania parking podziemny Muzeum został przekazany na rzecz Centrum testowego COVID-19 drive thru UCK. Do chwili obecnej, w niewiele ponad 5 miesięcy, w miejscu tym zostało pobranych ponad 30 tysięcy wymazów do wykonania testu na obecność koronawirusa.


Podczas prowadzonej w kwietniu 2020 r. akcji „Maska i książka” placówka rozdystrybuowała mieszkańcom Gdańska ponad 18 tysięcy zestawów, składających się z maseczki ochronnej oraz książki wydanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Był to symboliczny gest pokazujący wparcie lokalnej społeczności w tym trudnym dla wszystkich czasie, jak i wyraz troski o jej zdrowie.


W ramach akcji „Hotel dla Medyka” Muzeum przekazało do bezpłatnego używania pokoje noclegowe, znajdujące się w części hotelowej instytucji, na potrzeby kadry medycznej świadczącej pracę na terenie województwa pomorskiego. Działanie, realizowane w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a Wojewodą Pomorskim, było wyrazem wsparcia dla kadry medycznej, będącej na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.


W ramach stworzonego spotu #SzczepimySie, Muzeum włączyło się także aktywnie w akcję zachęcającą do szczepienia przeciwko COVID-19. W materiale filmowym dyrekcja oraz pracownicy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odpowiadają na pytanie dlaczego się zaszczepią, mówiąc z perspektywy zarówno osobistej, jak i pracowników instytucji kultury – Muzeum, które w wyniku panującej sytuacji epidemiologicznej zostało zamknięte dla zwiedzających.
W trosce o zdrowie zwiedzających na placu przed Muzeum II Wojny Światowej udostępniono także do bezpłatnego, całodobowego zwiedzania podświetlone nocą wystawy plenerowe.
- wystawa „The Airman”
- wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku”

Sytuacja epidemiologiczna nieoczekiwanie wpłynęła również na sposób komunikacji – zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Nowa sytuacja sprowokowała alternatywne spojrzenie instytucji na możliwości dotarcia do swoich odbiorców. Dlatego też, od marca 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej www.muzeum1939.pl każdego dnia publikuje materiały dotyczące II wojny światowej, w postaci zarówno ciekawych informacji, wystaw online, relacji świadków historii, wirtualnych spacerów oraz innych interesujących materiałów naukowych, jak i edukacyjnych oraz kulturalnych. Materiały prezentowane w ramach #M2WSwirtualnie zostały wyświetlone w 2020 r. ponad 35 mln razy.


Wszystkie działania realizowane w ramach szerszej akcji #M2WSbezpieczne pokazują solidarność Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w walce z pandemią koronawirusa, stanowią cegiełkę pomocy, jaką instytucja chce dodać od siebie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

źródło muzeum1939.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież