Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Władze Gdyni: sygnalizacja świetlna może prowokować do szybkiej jazdy…

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
piątek, 08 grudnia 2017 14:07

Nie doczekają się sygnalizacji świetlnej mieszkańcy gdyńskiego Obłuża i Oksywia, zwłaszcza ci, mieszkający w okolicy ulic Benisławskiego i Stolarskiej. Rodzice uczniów uczęszczających przez – jak twierdzą - ruchliwe skrzyżowanie zwracają uwagę, że to niebezpieczne miejsce. Tymczasem według władz Gdyni instalacja tzw. świateł może… prowokować kierowców do przyspieszania przed przejściem dla pieszych.


Informacje zaniepokojonych mieszkańców północnych dzielnic Gdyni trafiły do radnego z tamtego rejonu miasta Patryka Felmeta. Postanowił on zainterweniować u włodarzy miasta.
– Dostaję sygnały, że skrzyżowanie ulicy Benisławskiego z ulicą Stolarską, z uwagi na duże natężenie ruchu i brak sygnalizacji świetlnej, nie jest w pełni bezpieczne – zaznaczył radny. - Należy dodać, że skrzyżowanie to stanowi główną trasę, którą przemierzają dzieci udające się do szkoły czy przedszkola.


Dodał, że mimo akcji edukacyjnych prowadzonych zarówno w szkole, jak i nauk i ostrzeżeń rodziców, „trudno oczekiwać od kipiących energią dzieci takiej samej uwagi i rozsądku w sytuacji na drodze, jak od osoby dorosłej”.
- Jako miasto powinniśmy zrobić wszystko, by przed takimi ryzykami dzieci chronić – stwierdził przedstawiciel mieszkańców i skierował do włodarzy miasta pytania, czy rozważają one budowę sygnalizacji świetlnej w tym rejonie, lub czy widzą inne rozwiązanie, które zapewniłoby bezpieczeństwo najmłodszym.


Jak się okazuje, po jego interwencji miasto przeanalizowało zasadności postawienia tzw. świateł na skrzyżowaniu ulic Benisławskiego i Stolarskiej. Co ciekawe, ekspertyza ta wykazała, że sygnalizacji nie powinno tam być, bo może przyczynić się do pogorszenia bezpieczeństwa.
– Zarówno na ulicy Benisławskiego jak i Stolarskiej ruch pojazdów nie jest na tyle intensywny, aby uniemożliwiać swobodne poruszanie się pieszych na skrzyżowaniu. W takiej sytuacji budowa sygnalizacji jest niewskazana. Nie eliminuje ona problemu przekraczania prędkości, w niektórych sytuacjach może nawet powodować jej zwiększenie, jeśli pojazdy dojeżdżają do skrzyżowania pod koniec zielonego światła i na początku sygnału żółtego, co może powodować zagrożenie bezpieczeństwa, jeżeli następnie włączane jest zielone światło na przejściu - wyjaśniła Katarzyna Gruszewska - Spychała, wiceprezydent Gdyni.
I poinformowała, że miasto analizuje wprowadzenie innych rozwiązań, takich jak azyle dla pieszych, wyniesione przejścia, progi zwalniające bądź wyniesione skrzyżowania.
– Najbardziej optymalne rozwiązanie, które poprawi sytuację na wspomnianych ulicach, zostanie wprowadzone - zapewniła zastępczyni prezydenta Gdyni.


- Cieszy, że po interwencji władze dostrzegły problem i podejmują wyzwanie znalezienia "najbardziej optymalnego rozwiązania, które poprawi sytuację na ulicy Benislawskiego" – skomentował Patryk Felmet. - Nie trafia jednak do mnie argument, że budowa sygnalizacji świetlnej jest bezzasadna mimo, że jest to trasa często uczęszczana przez przedszkolaków czy dzieci w wieku szkolnym. Mam nadzieję, że wypracowane przez władze miasta rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo najmłodszych i zostanie wdrożone już w 2018 roku.


Łukasz Razowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: