"Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz... Bogusław Gołąb: Kadencja pionierów » Z Bogusławem Kazimierzem Gołąbem, uczestnikiem strajków z 1970, 1980 r. i 1988 r., stoczniowcem, w 1... Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka otwarta dla czytelników » Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku jest już otwarta dla czytelników. W związku ze stanem e...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
środa, 13 maja 2020 18:57
eWinner 1. Liga ma ruszyć 11 lipca
Rywalizacja w żużlowej eWinner 1. Lidze ma się rozpocząć 11 lipca ...
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
poniedziałek, 11 maja 2020 18:03
Nalepa i Arak na dłużej w Lechii
Lechia Gdańsk przedłużyła kontrakty z Jakubem Arakiem oraz Michał ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Spotkanie obywatelskie na Młyniskach

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 01 lutego 2017 22:16

Młyniska, jedna z najmniejszych dzielnic Gdańska, była miejscem 65. spotkania prezydenta Pawła Adamowicza z mieszkańcami Gdańska w ramach cyklu spotkań "Twoja dzielnica – Twój Gdańsk".Do Zespołu Szkół Energetycznych przybyło kilkudziesięciu mieszkańców Młynisk. Przed spotkaniem z prezydentem mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami służb miejskich, m.in. Straży Miejskiej i policji oraz przedstawicielami spółek miejskich, m.in. ZKM.


alt


Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od podsumowania spaceru prezydenta po dzielnicy i przedstawieniu zauważonych podczas wizytacji problemów. Wśród ustaleń ze spaceru po Młyniskach są: doświetlenie terenu dojścia do stadionu Polonii od ul. Twardej pomiędzy budynkami 2a i 3a oraz uporządkowanie terenu między ogrodzeniem stadionu i rurami elektrociepłowni między tymi samymi blokami; analiza technicznych możliwości uruchomienia tramwaju kursującego do szpitala Uniwersytetu Medycznego przez Al. Zwycięstwa; analiza ruchu w rejonie budynku przy ul. Marynarki Polskiej 138; sprawdzenie stanu własności terenu w rejonie ul. Reja i Marynarki Polskiej; analiza możliwości remontu ul. Twardej w 2018 roku oraz remontu ul. Chwaszczyńskiej i Okrąg wraz z ich odwodnieniem.


altaltPo przedstawieniu wykonanych na osiedlu inwestycji prezydent przedstawił plany inwestycji: przygotowywana jest dokumentacja projektowa dotycząca przebudowy ul. Swojskiej. w ramach ogólnomiejskiego programu "Jaśniejszy Gdańsk" do 2018 roku nowe oświetlenie uliczne pojawi się przy ul. Zielony Trójkąt (od nr 4 do nr 12 oraz od 138A do 146A); do 2018 r. na skrzyżowaniu ulic Żaglowej i Marynarki Polskiej zainstalowane zostaną trzy kamery monitoringu; W ramach Budżetu Obywatelskiego`2017 wykonany zostanie m.in. remont chodnika przy ul. Zielony Trójkąt 1 (wzdłuż SP nr 69) i nasadzenia krzewów, na rogu ulic: Twardej i Okrąg, na wysokości ul. Marynarki Polskiej 134 – 138 oraz przy ul. Reja 28 - 30.


altaltPodczas spotkań obywatelskich nagradzani są mieszkańcy aktywnie działający dla społeczności dzielnicy. Na Młyniskach wyróżniono Iwonę Zając, za zaangażowanie kulturalne i artystyczne na rzecz lokalnej społeczności. W imieniu cioci nagrodę odebrała Anna Szmurło.


Po wystąpieniu prezydenta Adamowicz zgodnie z programem kilku ostatnich spotkań mieszkańcy mogli porozmawiać o problemach dzielnicy z zastępcami prezydenta Adamowicza. Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z Piotrem Grzelakiem, zastępcą prezydenta ds. polityki komunalnej.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież