Na gdańskie podwórko Kacper Płażyński » Kacper Płażyński, absolwent UG, prawnik, menedżer w Enerdze SA, został oficjalnym kandydatem Prawa i... myGdańsk.pl złożyło doniesienie do prokuratury w związku z wypowiedzia... » Andrzej Jaworski i Hubert Grzegorczyk w imieniu Stowarzyszenia myGdańsk.pl złożyli do prokuratury za... Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża: syndykalistyczny bunt » Wolne Związki Zawodowe, twór proletariacki i opozycyjny wobec systemu PRL, państwa w teorii robotnik... Wielka Zbiórka Książek 2018 » Po raz IV Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjent... 103. rocznica ludobójstwa Ormian » Co roku 24 kwietnia społeczność Ormian na całym świecie obchodzi rocznicę eksterminacji swego narodu... Oświadczenie Portu Gdańsk w sprawie plaży na Stogach » Zarząd Portu Gdańsk wydał oświadczenie w związku z gorącym w ostatnich tygodniach tematem plaży na S... Planeta Energii zaprasza do wspólnej przygody » Ruszyła ósma edycja Planety Energii. Edukacyjny program Grupy Energa przeszedł gruntowne zmiany, aby... Program profilaktyki raka piersi u kobiet » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza Panie w wieku 50-69 lat (przy określaniu wieku brany jest p... Studium przyjęte, wniosek o poprawkę dotyczącą Stogów też » Na LI sesji Rady Miasta Gdańska zgodnie z przewidywaniami najwięcej emocji wywołało przyjęcie Studiu... Stanowisko Radnych Dzielnicy Stogi w sprawie plaży » Przed zaplanowaną na poniedziałek sesją na której będzie głosowane przyjęcie Studium uwarunkowań i k...
Reklama
Na gdańskie podwórko Kacper Płażyński
czwartek, 26 kwietnia 2018 15:54
Na gdańskie podwórko Kacper Płażyński
Kacper Płażyński, absolwent UG, prawnik, menedżer w Enerdze SA, zo ...
Trefl przegrał dreszczowiec ze Skrą. Finał PlusLigi się oddala
środa, 25 kwietnia 2018 18:02
Trefl przegrał dreszczowiec ze Skrą. Finał PlusLigi się oddala
Trefl przegrał pierwszy mecz półfinału PlusLigi ze Skrą. W ERGO A ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Raz zobaczony rysunek i wszystko wiesz” - prof. Marek Model
czwartek, 19 kwietnia 2018 16:22
„Raz zobaczony rysunek i wszystko wiesz” - prof. Marek Model
Kiedy przed dwoma laty opublikowałem wywiad z prof. Markiem Modelem, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS
wtorek, 23 stycznia 2018 22:18
Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 sierpnia 2016 10:58

altPaweł Adamowicz nie pojawił się na otwarciu Jarmarku, bo... pojechał do Wrocławia opowiadać o kulturalnej pozycji Gdańska. Podróży do Wrocławia może być więcej, bo śledczy z prokuratury apelacyjnej podjęli się ustalenia, skąd prezydent Gdańska miał uzbierać 753 699,40 złotych, nie ujawnionych w oświadczeniach majątkowych w l. 2007-2012.Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu, która odstąpiła od ugody z P. Adamowiczem w sprawie tzw. mechanicznych pomyłek w oświadczeniach majątkowych - prezydentowi gubiły się mieszkania i oszczędności - po ponownej analizie akt uznała, że skoro żadna z instytucji kontrolnych, a nawet sąd w Gdańsku w swoim koncyliacyjnym rozstrzygnięciu, nie uwierzyły w brzmiące bajkowo darowizny, to powstaje problem prawny wyczerpujący znamiona art. 54, par. 1 kodeksu karnego skarbowego. Chodzi o nieujawnione w l. 2006-2011, czyli w deklaracjach majątkowych 2007-2012, I Urzędowi Skarbowemu w Gdańsku dochody pozyskane w tym okresie na kwotę przekraczającą 753 tys zł. Piękna rodzinna opowieść o bogatych i szczodrych dziadkach ubogich dzieci prezydenta Gdańska prokuratury nie rozczuliła, co sugerują wypowiedzi prok. Piotra Baczyńskiego, wskazujące kto może być domniemanym sprawcą czynu zagrożonego karą od 5 dni do 5 lat więzienia, a też grzywną do wysokości 720 stawek dziennych, w przypadku zaś udowodnienia nielegalnych dochodów prezydent Adamowicz wzmocni budżet państwa płacąc 75 proc. podatku od wykazanej w wyroku kwoty, co pozwoliłoby zaksięgować nawet i 560 tys. złotych!


Innym wątkiem wszczętego ponownie dochodzenia jest domniemanie przyjęcia  przez prezydencką rodzinę korzyści w postaci znacznego rabatu na kupowane mieszkania i ustalenie, czy nie miało to ewentualnie związku z korzystnymi dla inwestora zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego.


(gem)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież