Prof. Czauderna: Miasto obrosło siecią układów wynikających z wielolet... » Z prof. Piotrem Czauderną, koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezyden... Brudno(s)pis wyborczy: Z mroków PRL-u lider PO » Mieczysław Struk, który zimą 1988 roku od przydziału pokoju z kuchnią uzależniał niejako wybór na st... Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Skąd P. Adamowicz miał 753 699,40 zł - ustala prokuratura

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 sierpnia 2016 10:58

altPaweł Adamowicz nie pojawił się na otwarciu Jarmarku, bo... pojechał do Wrocławia opowiadać o kulturalnej pozycji Gdańska. Podróży do Wrocławia może być więcej, bo śledczy z prokuratury apelacyjnej podjęli się ustalenia, skąd prezydent Gdańska miał uzbierać 753 699,40 złotych, nie ujawnionych w oświadczeniach majątkowych w l. 2007-2012.Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu, która odstąpiła od ugody z P. Adamowiczem w sprawie tzw. mechanicznych pomyłek w oświadczeniach majątkowych - prezydentowi gubiły się mieszkania i oszczędności - po ponownej analizie akt uznała, że skoro żadna z instytucji kontrolnych, a nawet sąd w Gdańsku w swoim koncyliacyjnym rozstrzygnięciu, nie uwierzyły w brzmiące bajkowo darowizny, to powstaje problem prawny wyczerpujący znamiona art. 54, par. 1 kodeksu karnego skarbowego. Chodzi o nieujawnione w l. 2006-2011, czyli w deklaracjach majątkowych 2007-2012, I Urzędowi Skarbowemu w Gdańsku dochody pozyskane w tym okresie na kwotę przekraczającą 753 tys zł. Piękna rodzinna opowieść o bogatych i szczodrych dziadkach ubogich dzieci prezydenta Gdańska prokuratury nie rozczuliła, co sugerują wypowiedzi prok. Piotra Baczyńskiego, wskazujące kto może być domniemanym sprawcą czynu zagrożonego karą od 5 dni do 5 lat więzienia, a też grzywną do wysokości 720 stawek dziennych, w przypadku zaś udowodnienia nielegalnych dochodów prezydent Adamowicz wzmocni budżet państwa płacąc 75 proc. podatku od wykazanej w wyroku kwoty, co pozwoliłoby zaksięgować nawet i 560 tys. złotych!


Innym wątkiem wszczętego ponownie dochodzenia jest domniemanie przyjęcia  przez prezydencką rodzinę korzyści w postaci znacznego rabatu na kupowane mieszkania i ustalenie, czy nie miało to ewentualnie związku z korzystnymi dla inwestora zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego.


(gem)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież