Kazimierz Zimny: Maraton to idea i powrót do źródeł sportu » Z Kazimierzem Zimnym, olimpijczykiem z Melbourne i Rzymu (brązowy medal), koordynatorem XXIV Orlen M... Gdzie jest oświadczenie prezesa Investgda? » Od kwietnia ub. roku Alan Aleksandrowicz, prezes gdańskiej spółki Investgda, dodatkowo, ze wskazania... Pomorskie konsultacje w sprawie systemu wsparcia osób niepełnosprawnyc... » Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Państwowego Funduszu Rehabilitacj... Pożar w stoczni » Kłęby gęstego gryzącego dymu spowiły we wtorek od godzin południowych śródmieście Gdańska. Nad teren... Stowarzyszenie myGdańsk.pl przekazało Szkole Fregata drukarkę 3D » W poniedziałek 16 lipca Andrzej Jaworski, Karolina Helmin-Biercewicz i Hubert Grzegorczyk ze Stowarz... Święto truskawki na Złotej Górze » W sobotę 7 lipca w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej koło Kartuz odbyła s... Dyptyk "Wołyń" eksponatem miesiąca w MIIWŚ » Dyptyk "Wołyń" autorstwa Moniki Duliasz to kolejny eksponat miesiąca, który można oglądać na poziomi... Sensoryczne zwiedzanie Oliwy » Fundacja I See You rozpoczęła cykl wycieczek po Gdańsku dla beneficjentów Fundacji.Zwiedzanie rozpoc... Wystawa „Milion zza oceanu” i jeep Wielkiej Czerwonej Jedynki w MIIWŚ » W Muzeum II Wojny Światowej otwarto wystawę „Milion zza oceanu” oraz zaprezentowano najnowszy nabyte... Szpitalne kominy - sute pensje u marszałka » Setki tysięcy złotych kosztują zarządy pomorskich spółek szpitalnych. Radna Danuta Sikora (PiS) pisz...
Reklama
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
piątek, 20 lipca 2018 18:35
W Sopocie jak w Dubaju? Jakubiak odpowiada Skwierawskiemu
- To są działania, które mają usadowić na kortach Sopockiego Klub ...
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
piątek, 20 lipca 2018 20:53
Lechia wygrała na inaugurację w Białymstoku!
Od niespodzianki, ale bardzo miłej rozpoczęli rywalizację w sezonie ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

wtorek, 10 lipca 2018 15:35
W galerii ZPAP w Gdańsku rozpoczęła się ekspozycja wystawy twórcz ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
wtorek, 02 sierpnia 2016 10:58

altPaweł Adamowicz nie pojawił się na otwarciu Jarmarku, bo... pojechał do Wrocławia opowiadać o kulturalnej pozycji Gdańska. Podróży do Wrocławia może być więcej, bo śledczy z prokuratury apelacyjnej podjęli się ustalenia, skąd prezydent Gdańska miał uzbierać 753 699,40 złotych, nie ujawnionych w oświadczeniach majątkowych w l. 2007-2012.Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu, która odstąpiła od ugody z P. Adamowiczem w sprawie tzw. mechanicznych pomyłek w oświadczeniach majątkowych - prezydentowi gubiły się mieszkania i oszczędności - po ponownej analizie akt uznała, że skoro żadna z instytucji kontrolnych, a nawet sąd w Gdańsku w swoim koncyliacyjnym rozstrzygnięciu, nie uwierzyły w brzmiące bajkowo darowizny, to powstaje problem prawny wyczerpujący znamiona art. 54, par. 1 kodeksu karnego skarbowego. Chodzi o nieujawnione w l. 2006-2011, czyli w deklaracjach majątkowych 2007-2012, I Urzędowi Skarbowemu w Gdańsku dochody pozyskane w tym okresie na kwotę przekraczającą 753 tys zł. Piękna rodzinna opowieść o bogatych i szczodrych dziadkach ubogich dzieci prezydenta Gdańska prokuratury nie rozczuliła, co sugerują wypowiedzi prok. Piotra Baczyńskiego, wskazujące kto może być domniemanym sprawcą czynu zagrożonego karą od 5 dni do 5 lat więzienia, a też grzywną do wysokości 720 stawek dziennych, w przypadku zaś udowodnienia nielegalnych dochodów prezydent Adamowicz wzmocni budżet państwa płacąc 75 proc. podatku od wykazanej w wyroku kwoty, co pozwoliłoby zaksięgować nawet i 560 tys. złotych!


Innym wątkiem wszczętego ponownie dochodzenia jest domniemanie przyjęcia  przez prezydencką rodzinę korzyści w postaci znacznego rabatu na kupowane mieszkania i ustalenie, czy nie miało to ewentualnie związku z korzystnymi dla inwestora zmianami w planach zagospodarowania przestrzennego.


(gem)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież