Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap... Upadek Festung Danzig » Kiedy 19 września 1939 roku już w parę dni po zdobyciu Westerplatte kawalkada samochodów świty Adolf... Gdański biznes bez zaufania do gdańskich władz » Od kilku dni Gdańska Izba Rzemieślnicza prowadzi zdalnie codzienne spotkania kryzysowe. W samo połud... Konkursy online Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej » Wielkim wyzwaniem dla dzieci i młodzieży jest zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epid... Sport na antenie TVP Gdańsk » TVP Gdańsk zaprasza do oglądania programów sportowych. „Cały ten Sport” – program z udziałem najwięk... ERGO Hestia uzbraja ratowników medycznych. Milion złotych na najważnie... » Ratownicy medyczni są dziś na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Narażają zdrowie i życie... Kogo zaraził marszałek - dekontaminacja w urzędzie » Zarażony koronawirusem Marszałek Struk trafił na kwarantannę do Instytutu Medycyny Morskiej UCK w Gd...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Jesień w ogrodzie" w jesiennym klimacie - GALERIA

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 września 2015 13:13

100 wystawców i około 7 tysięcy osób wzięło udział w piątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie” na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk.


GALERIA


Połowa września to tradycyjny termin w którym od pięciu lat odbywa się kiermasz ogrodniczy "Jesień w ogrodzie". Piąta edycja odbywała się w typowo jesiennej aurze, ale frekwencja dopisała. Osoby kochające pracę w ogrodzie nie mogły sobie odmówić wizyty na kiermaszu. Dla „amatorów zieleni” była to najlepsza okazja uzyskania dostępu do fachowej wiedzy oraz niezbędnych produktów i roślin w konkurencyjnych cenach. Podczas „Jesieni w ogrodzie” odwiedzający wystawę mieli możliwość obejrzenia i dokonania zakupu odpowiednich roślin i dekoracji do ogrodów, na tarasy i balkony oraz do pomieszczeń mieszkalnych i przestrzeni biurowych. Tradycyjnie wystawcy pokazywali, podpowiadali, co zrobić, by wiosną ogród i rosnące w nim rośliny, drzewa, krzewy wyglądały piękniej i kwitły bardziej okazale.


altalt- Od kilku lat jesteśmy przychodzimy na wystawę - przyznały panie Renata i Danuta. - Na wystawę przychodzimy wiedząc co chcemy kupić, ale również zobaczyć co jest. Wiemy co nas interesuje, ale co roku wystawcy czymś nas zaskakują. Zawsze jest tak, że oprócz tego co zaplanowałyśmy kupić kupujemy jeszcze coś dodatkowego.


altalt- Wśród osób odwiedzających moje stoisko, byli tacy, którzy wiedzieli co chcą kupić i osoby, które chciały zasięgnąć porady - powiedział Paweł Pesta ze Starogardu Gdańskiego. - Osoby, który przyszły aby zasięgnąć porady, czegoś się dowiedzieć najczęściej pytały o to na jakich stanowiskach moją być poszczególne gatunki roślin, czego potrzebują żeby ładnie rosły.


alt- Duża oferta roślin – drzewa iglaste, liściaste, drzewka owocowe, iglaki, byliny, wspaniałe, kolorowe hortensje i wrzosy – to dominujący asortyment, którym handlowali Wystawcy podczas imprezy - powiedziała Hanna Czapiewska, Kierownik Działu Marketingu i Nieruchomości Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego S.A. - Typowo jesienna aura pogodowa towarzyszyła „Jesieni w ogrodzie”, ale to nie przeszkadzało stworzeniu wspaniałego – jak zwykle – klimatu. Od kilku lat podczas tej jesiennej imprezy klienci coraz częściej kupują wrzosy. Wielka gama kolorystyczna tych roślin sprawia, że cieszą się z roku na rok naprawdę coraz większym powodzeniem. W tym roku klienci bardzo chętnie kupowali urozmaicone kolorystycznie hortensje, wyhodowane przez polskich producentów, bardzo dobrze przystosowane do naszych zimowych warunków. Te kwiaty wzbudzały wśród klientów chyba największe pozytywne emocje. Nie było chyba klienta, który by nie zaopatrzył się w zapasy na zimę miodów, pyłków kwiatowych, nalewek, ziół i przypraw. To był kolejny, kolorowy weekend w Rënku, jak zawsze Wystawcy i klienci dopisali. Zbliża się październik coraz większymi krokami, a to miesiąc, w którym trzeba zacząć myśleć o chryzantemie, którą tak licznie właśnie w tym miesiącu kupujemy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież