Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem... Barzowski pyta Struka o rondo Bonny » Jerzy Barzowski, szef klubu PiS w sejmiku pomorskim, skierował do marszałka Mieczysława Struka inter... Czy to definitywny koniec Starej Oliwy? » Raczej tak, nie ma się już czym łudzić. Degradacja tej jeszcze do niedawna spokojnej dzielnicy zosta...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
sobota, 22 lutego 2020 22:25
LOTOS PKH nie zdobył Oświęcimia, w ćwierćfinale 0:2
Bez wygranej po dwóch meczach ćwierćfinału PHL są hokeiści LOTOS ...
Lechia ma patent na Piasta
piątek, 14 lutego 2020 22:00
Lechia ma patent na Piasta
W trzecim w tym sezonie meczu z Piastem Lechia po raz trzeci schodził ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

August von Brandis
wtorek, 11 lutego 2020 17:05
August von Brandis
Pod koniec 2013 roku pisałem o postaci artysty, którego nazwisko prz ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Jesień w ogrodzie" w jesiennym klimacie - GALERIA

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 września 2015 13:13

100 wystawców i około 7 tysięcy osób wzięło udział w piątej edycji kiermaszu ogrodniczego „Jesień w ogrodzie” na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk.


GALERIA


Połowa września to tradycyjny termin w którym od pięciu lat odbywa się kiermasz ogrodniczy "Jesień w ogrodzie". Piąta edycja odbywała się w typowo jesiennej aurze, ale frekwencja dopisała. Osoby kochające pracę w ogrodzie nie mogły sobie odmówić wizyty na kiermaszu. Dla „amatorów zieleni” była to najlepsza okazja uzyskania dostępu do fachowej wiedzy oraz niezbędnych produktów i roślin w konkurencyjnych cenach. Podczas „Jesieni w ogrodzie” odwiedzający wystawę mieli możliwość obejrzenia i dokonania zakupu odpowiednich roślin i dekoracji do ogrodów, na tarasy i balkony oraz do pomieszczeń mieszkalnych i przestrzeni biurowych. Tradycyjnie wystawcy pokazywali, podpowiadali, co zrobić, by wiosną ogród i rosnące w nim rośliny, drzewa, krzewy wyglądały piękniej i kwitły bardziej okazale.


altalt- Od kilku lat jesteśmy przychodzimy na wystawę - przyznały panie Renata i Danuta. - Na wystawę przychodzimy wiedząc co chcemy kupić, ale również zobaczyć co jest. Wiemy co nas interesuje, ale co roku wystawcy czymś nas zaskakują. Zawsze jest tak, że oprócz tego co zaplanowałyśmy kupić kupujemy jeszcze coś dodatkowego.


altalt- Wśród osób odwiedzających moje stoisko, byli tacy, którzy wiedzieli co chcą kupić i osoby, które chciały zasięgnąć porady - powiedział Paweł Pesta ze Starogardu Gdańskiego. - Osoby, który przyszły aby zasięgnąć porady, czegoś się dowiedzieć najczęściej pytały o to na jakich stanowiskach moją być poszczególne gatunki roślin, czego potrzebują żeby ładnie rosły.


alt- Duża oferta roślin – drzewa iglaste, liściaste, drzewka owocowe, iglaki, byliny, wspaniałe, kolorowe hortensje i wrzosy – to dominujący asortyment, którym handlowali Wystawcy podczas imprezy - powiedziała Hanna Czapiewska, Kierownik Działu Marketingu i Nieruchomości Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego S.A. - Typowo jesienna aura pogodowa towarzyszyła „Jesieni w ogrodzie”, ale to nie przeszkadzało stworzeniu wspaniałego – jak zwykle – klimatu. Od kilku lat podczas tej jesiennej imprezy klienci coraz częściej kupują wrzosy. Wielka gama kolorystyczna tych roślin sprawia, że cieszą się z roku na rok naprawdę coraz większym powodzeniem. W tym roku klienci bardzo chętnie kupowali urozmaicone kolorystycznie hortensje, wyhodowane przez polskich producentów, bardzo dobrze przystosowane do naszych zimowych warunków. Te kwiaty wzbudzały wśród klientów chyba największe pozytywne emocje. Nie było chyba klienta, który by nie zaopatrzył się w zapasy na zimę miodów, pyłków kwiatowych, nalewek, ziół i przypraw. To był kolejny, kolorowy weekend w Rënku, jak zawsze Wystawcy i klienci dopisali. Zbliża się październik coraz większymi krokami, a to miesiąc, w którym trzeba zacząć myśleć o chryzantemie, którą tak licznie właśnie w tym miesiącu kupujemy.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież