Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:05
Filary Arki Gdynia zostają nad morzem
Pavels Steinbors i Michał Nalepa – jedni z najlepszych zawodników ...
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
poniedziałek, 20 stycznia 2020 21:50
Lechia wygrał sparing z Greuther Fuerth
Pierwszy sparing podczas obozu w tureckim Belek rozegrała Lechia. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

„Radio Gdańsk” rozdaje flagi z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 listopada 2016 12:52

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Radio Gdańsk” po raz kolejny rozdaje symbole narodowe w ramach akcji „Tydzień z biało-czerwoną”. Tym razem słuchacze otrzymują biało-czerwone flagi oraz kokardy narodowe. Akcja potrwa od 7 do 10 listopada i będzie się odbywać w Gdańsku, Kwidzynie i Gdyni.


„Tydzień z biało-czerwoną” to akcja, która odbywa się od pięciu lat i stała się tradycją „Radia Gdańsk”. W ramach majowego Święta Flagi oraz listopadowego Święta Niepodległości wozy transmisyjne „Radia Gdańsk” zostają ustawione w różnych punktach na Pomorzu, a przechodniom wręczane są symbole narodowe m.in. biało-czerwone flagi.


alt


Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w poniedziałek w samo południe w Gdańsku rozpoczął się „Tydzień z biało-czerwoną.  Wóz satelitarny „Radia Gdańsk” został ustawiony obok kina „Krewetka”, a przechodniom wręczane były biało-czerwone flagi oraz kokardy narodowe. Zainteresowanie akcją było naprawdę duże – jeszcze przed 12:00 wokół wozu stacji ustawiło się kilkadziesiąt osób. Po flagę przyszły nie tylko osoby starsze, było również wielu młodych ludzi. Flagi i kokardy znikały z koszy błyskawicznie.


– To jest coś wspaniałego – powiedział pan Jan.


alt


alt


– Jest to bardzo fajna inicjatywa dlatego, że w ten sposób można zmotywować ludzi do obchodzenia Święta Niepodległości, żeby więcej ludzi się włączało się w to w taki pozytywny sposób, zamiast siać niezgodę, tylko pokazywać solidarność – powiedziała Basia.


– Zawsze taka inicjatywa społeczna to jest coś fajnego, co warto w życiu robić – powiedział Maciek.


alt


Nasza reporterka postanowiła zapytać osoby, które wzięły flagę, jak obchodzą Narodowe Święto Niepodległości.

– Ja Święto Niepodległości będę obchodzić we Lwowie. Jadę na Cmentarz Orląt Lwowskich i będziemy tam składać kwiaty, przy okazji pozwiedzamy piękne miasto. Dzień Niepodległości w mojej rodzinie zawsze obchodziliśmy rodzinnie, razem. Jestem z Bydgoszczy i tam chodziliśmy na marsze, na ulicę Gdańską – powiedział Maciek.


– Ja akurat nigdzie nie jadę, ale z rodziną lubimy oglądać defiladę z Warszawy, pokazy żołnierzy, słuchać przemówień prezydenta – powiedziała Marta, koleżanka Maćka.


„Tydzień z biało-czerwoną” potrwa od 7 do 10 listopada. We wtorek 8 listopada pracownicy „Radia Gdańsk” flagi i kokardy rozdawać będą w Kwidzynie na skrzyżowaniu ulic Chopina i Piłsudskiego. W czwartek 10 listopada „Radio Gdańsk” zawita do Gdyni. Symbole narodowe będzie można otrzymać przy Infoboxie. Flagi oraz kokardy rozdawane będą w godzinach 12:00-14:00.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież