”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

„Radio Gdańsk” rozdaje flagi z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 listopada 2016 12:52

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Radio Gdańsk” po raz kolejny rozdaje symbole narodowe w ramach akcji „Tydzień z biało-czerwoną”. Tym razem słuchacze otrzymują biało-czerwone flagi oraz kokardy narodowe. Akcja potrwa od 7 do 10 listopada i będzie się odbywać w Gdańsku, Kwidzynie i Gdyni.


„Tydzień z biało-czerwoną” to akcja, która odbywa się od pięciu lat i stała się tradycją „Radia Gdańsk”. W ramach majowego Święta Flagi oraz listopadowego Święta Niepodległości wozy transmisyjne „Radia Gdańsk” zostają ustawione w różnych punktach na Pomorzu, a przechodniom wręczane są symbole narodowe m.in. biało-czerwone flagi.


alt


Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w poniedziałek w samo południe w Gdańsku rozpoczął się „Tydzień z biało-czerwoną.  Wóz satelitarny „Radia Gdańsk” został ustawiony obok kina „Krewetka”, a przechodniom wręczane były biało-czerwone flagi oraz kokardy narodowe. Zainteresowanie akcją było naprawdę duże – jeszcze przed 12:00 wokół wozu stacji ustawiło się kilkadziesiąt osób. Po flagę przyszły nie tylko osoby starsze, było również wielu młodych ludzi. Flagi i kokardy znikały z koszy błyskawicznie.


– To jest coś wspaniałego – powiedział pan Jan.


alt


alt


– Jest to bardzo fajna inicjatywa dlatego, że w ten sposób można zmotywować ludzi do obchodzenia Święta Niepodległości, żeby więcej ludzi się włączało się w to w taki pozytywny sposób, zamiast siać niezgodę, tylko pokazywać solidarność – powiedziała Basia.


– Zawsze taka inicjatywa społeczna to jest coś fajnego, co warto w życiu robić – powiedział Maciek.


alt


Nasza reporterka postanowiła zapytać osoby, które wzięły flagę, jak obchodzą Narodowe Święto Niepodległości.

– Ja Święto Niepodległości będę obchodzić we Lwowie. Jadę na Cmentarz Orląt Lwowskich i będziemy tam składać kwiaty, przy okazji pozwiedzamy piękne miasto. Dzień Niepodległości w mojej rodzinie zawsze obchodziliśmy rodzinnie, razem. Jestem z Bydgoszczy i tam chodziliśmy na marsze, na ulicę Gdańską – powiedział Maciek.


– Ja akurat nigdzie nie jadę, ale z rodziną lubimy oglądać defiladę z Warszawy, pokazy żołnierzy, słuchać przemówień prezydenta – powiedziała Marta, koleżanka Maćka.


„Tydzień z biało-czerwoną” potrwa od 7 do 10 listopada. We wtorek 8 listopada pracownicy „Radia Gdańsk” flagi i kokardy rozdawać będą w Kwidzynie na skrzyżowaniu ulic Chopina i Piłsudskiego. W czwartek 10 listopada „Radio Gdańsk” zawita do Gdyni. Symbole narodowe będzie można otrzymać przy Infoboxie. Flagi oraz kokardy rozdawane będą w godzinach 12:00-14:00.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież