Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp... Sierpniowa rocznica » Główne uroczystości 40-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” o... Porozmawiajmy o „Solidarności” na antenie Radia Gdańsk » Na antenie Radia Gdańsk w środę 5 sierpnia br. wyemitowana zostanie pierwsza z cyklu audycji pt. „Po...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Liderzy Zdunek Wybrzeże
niedziela, 09 sierpnia 2020 13:36
Liderzy Zdunek Wybrzeże
eWinner Apator boleśnie zweryfikował formę Zdunek Wybrzeże. Podopi ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

„Radio Gdańsk” rozdaje flagi z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 07 listopada 2016 12:52

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości „Radio Gdańsk” po raz kolejny rozdaje symbole narodowe w ramach akcji „Tydzień z biało-czerwoną”. Tym razem słuchacze otrzymują biało-czerwone flagi oraz kokardy narodowe. Akcja potrwa od 7 do 10 listopada i będzie się odbywać w Gdańsku, Kwidzynie i Gdyni.


„Tydzień z biało-czerwoną” to akcja, która odbywa się od pięciu lat i stała się tradycją „Radia Gdańsk”. W ramach majowego Święta Flagi oraz listopadowego Święta Niepodległości wozy transmisyjne „Radia Gdańsk” zostają ustawione w różnych punktach na Pomorzu, a przechodniom wręczane są symbole narodowe m.in. biało-czerwone flagi.


alt


Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w poniedziałek w samo południe w Gdańsku rozpoczął się „Tydzień z biało-czerwoną.  Wóz satelitarny „Radia Gdańsk” został ustawiony obok kina „Krewetka”, a przechodniom wręczane były biało-czerwone flagi oraz kokardy narodowe. Zainteresowanie akcją było naprawdę duże – jeszcze przed 12:00 wokół wozu stacji ustawiło się kilkadziesiąt osób. Po flagę przyszły nie tylko osoby starsze, było również wielu młodych ludzi. Flagi i kokardy znikały z koszy błyskawicznie.


– To jest coś wspaniałego – powiedział pan Jan.


alt


alt


– Jest to bardzo fajna inicjatywa dlatego, że w ten sposób można zmotywować ludzi do obchodzenia Święta Niepodległości, żeby więcej ludzi się włączało się w to w taki pozytywny sposób, zamiast siać niezgodę, tylko pokazywać solidarność – powiedziała Basia.


– Zawsze taka inicjatywa społeczna to jest coś fajnego, co warto w życiu robić – powiedział Maciek.


alt


Nasza reporterka postanowiła zapytać osoby, które wzięły flagę, jak obchodzą Narodowe Święto Niepodległości.

– Ja Święto Niepodległości będę obchodzić we Lwowie. Jadę na Cmentarz Orląt Lwowskich i będziemy tam składać kwiaty, przy okazji pozwiedzamy piękne miasto. Dzień Niepodległości w mojej rodzinie zawsze obchodziliśmy rodzinnie, razem. Jestem z Bydgoszczy i tam chodziliśmy na marsze, na ulicę Gdańską – powiedział Maciek.


– Ja akurat nigdzie nie jadę, ale z rodziną lubimy oglądać defiladę z Warszawy, pokazy żołnierzy, słuchać przemówień prezydenta – powiedziała Marta, koleżanka Maćka.


„Tydzień z biało-czerwoną” potrwa od 7 do 10 listopada. We wtorek 8 listopada pracownicy „Radia Gdańsk” flagi i kokardy rozdawać będą w Kwidzynie na skrzyżowaniu ulic Chopina i Piłsudskiego. W czwartek 10 listopada „Radio Gdańsk” zawita do Gdyni. Symbole narodowe będzie można otrzymać przy Infoboxie. Flagi oraz kokardy rozdawane będą w godzinach 12:00-14:00.


Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież