Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada NFZ zaopiniowała - zmiana szefa wkrótce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 maja 2020 21:37

Rada pomorskiego oddziału NFZ zebrała się w czwartek, by wydać opinie w sprawie wniosku ministra zdrowia o odwołanie ze stanowiska dyrektora Elżbiety Rucińskiej-Kulesz.


Według dostępnych informacji na posiedzeniu stawiło się 6 spośród 8 członków tego gremium. W pierwszym głosowaniu 2 członków rady przychyliło się do wniosku ministra, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Nie wiadomo z jakiego powodu rada postanowiła o reasumpcji głosowania i w kolejnym podejściu 3 jej członków było przeciw odwołaniu dotychczasowej dyrektor, 2 było za odwołaniem, a 1 wstrzymał się od głosu. Opinia rady nie ma znaczenia dla ministra, znaczenie formalne ma fakt jej wydania, stad zamieszanie z głosowaniem wydaje się dziwne. Nowego dyrektora oddziału, być może najpierw pełniącego obowiązki, minister powoła w przyszłym tygodniu. Na giełdzie obok Jakuba Kraszewskiego dyrektora UCK, pojawia się także kandydatura Macieja Merkisza, który już w NFZ pracował. Dyr. Rucińska-Kulesz zanim została szefową pomorskiego oddziału NFZ ubiegała się także bez powodzenia o funkcję burmistrza Żukowa.


Nad wnioskiem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o wyrażenie opinii w sprawie odwołanie Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ, rada oddziału musiała pochylić się w ciągu 14 dni. Jej przewodniczącym od kilku lat jest Sebastian Susmarski, ekonomista, dyrektor uniwersyteckiego centrum analiz, członek rady nadzorczej komunalnej spółki Arena Gdańsk trudzącej się spłatą kredytu zaciągniętego na budowę stadionu, a w niedalekiej przeszłości b. członek zarządu stowarzyszenia Pomorski Instytut Naukowy im. Brunona Synaka, nadzorowanego m.in. przez Izabelę Kuś i Jerzego Gwizdałę. Członkami rady pomorskiego NFZ są ponadto: Marzena Czurzyło, Magdalena Kaczorowska, Andrzej Pograniczny, Dariusz Gobis, Czesław Kościerzyński, Tomasz Komoszyński i Szczepan Gapiński. Rekordzista, A. Pograniczny, zasiada w radzie już 5 kadencję, jej szef S. Susmarski, delegowany przez frakcję PO w sejmiku, jest w trzecim kolejnym jej składzie. Treść opinii rady nie jest dla ministra wiążąca, ale odnotować warto, że marszałek Mieczysław Struk, ogłosił, że S. Susmarski będzie przeciw odwołaniu dyr. Rucińskiej-Kulesz. Pieniądze z kontraktów z NFZ wszystkich problemów spółek szpitalnych samorządu pomorskiego nie rozwiązują, ale na sute wynagrodzenia ich prezesów - 360-400 tys. zł rocznie - jakoś wystarczają. Poprzedniej dyrektor oddziału, Małgorzacie Paszkowicz, samorząd wojewódzki powierzył prowadzenie spółki szpitalnej w Oliwie. Radą nadzorczą kieruje tam żona b. marszałka, Teresa Zarębska.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież