Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Rada NFZ zaopiniowała - zmiana szefa wkrótce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 maja 2020 21:37

Rada pomorskiego oddziału NFZ zebrała się w czwartek, by wydać opinie w sprawie wniosku ministra zdrowia o odwołanie ze stanowiska dyrektora Elżbiety Rucińskiej-Kulesz.


Według dostępnych informacji na posiedzeniu stawiło się 6 spośród 8 członków tego gremium. W pierwszym głosowaniu 2 członków rady przychyliło się do wniosku ministra, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Nie wiadomo z jakiego powodu rada postanowiła o reasumpcji głosowania i w kolejnym podejściu 3 jej członków było przeciw odwołaniu dotychczasowej dyrektor, 2 było za odwołaniem, a 1 wstrzymał się od głosu. Opinia rady nie ma znaczenia dla ministra, znaczenie formalne ma fakt jej wydania, stad zamieszanie z głosowaniem wydaje się dziwne. Nowego dyrektora oddziału, być może najpierw pełniącego obowiązki, minister powoła w przyszłym tygodniu. Na giełdzie obok Jakuba Kraszewskiego dyrektora UCK, pojawia się także kandydatura Macieja Merkisza, który już w NFZ pracował. Dyr. Rucińska-Kulesz zanim została szefową pomorskiego oddziału NFZ ubiegała się także bez powodzenia o funkcję burmistrza Żukowa.


Nad wnioskiem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o wyrażenie opinii w sprawie odwołanie Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ, rada oddziału musiała pochylić się w ciągu 14 dni. Jej przewodniczącym od kilku lat jest Sebastian Susmarski, ekonomista, dyrektor uniwersyteckiego centrum analiz, członek rady nadzorczej komunalnej spółki Arena Gdańsk trudzącej się spłatą kredytu zaciągniętego na budowę stadionu, a w niedalekiej przeszłości b. członek zarządu stowarzyszenia Pomorski Instytut Naukowy im. Brunona Synaka, nadzorowanego m.in. przez Izabelę Kuś i Jerzego Gwizdałę. Członkami rady pomorskiego NFZ są ponadto: Marzena Czurzyło, Magdalena Kaczorowska, Andrzej Pograniczny, Dariusz Gobis, Czesław Kościerzyński, Tomasz Komoszyński i Szczepan Gapiński. Rekordzista, A. Pograniczny, zasiada w radzie już 5 kadencję, jej szef S. Susmarski, delegowany przez frakcję PO w sejmiku, jest w trzecim kolejnym jej składzie. Treść opinii rady nie jest dla ministra wiążąca, ale odnotować warto, że marszałek Mieczysław Struk, ogłosił, że S. Susmarski będzie przeciw odwołaniu dyr. Rucińskiej-Kulesz. Pieniądze z kontraktów z NFZ wszystkich problemów spółek szpitalnych samorządu pomorskiego nie rozwiązują, ale na sute wynagrodzenia ich prezesów - 360-400 tys. zł rocznie - jakoś wystarczają. Poprzedniej dyrektor oddziału, Małgorzacie Paszkowicz, samorząd wojewódzki powierzył prowadzenie spółki szpitalnej w Oliwie. Radą nadzorczą kieruje tam żona b. marszałka, Teresa Zarębska.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież