Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rada NFZ zaopiniowała - zmiana szefa wkrótce

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 maja 2020 21:37

Rada pomorskiego oddziału NFZ zebrała się w czwartek, by wydać opinie w sprawie wniosku ministra zdrowia o odwołanie ze stanowiska dyrektora Elżbiety Rucińskiej-Kulesz.


Według dostępnych informacji na posiedzeniu stawiło się 6 spośród 8 członków tego gremium. W pierwszym głosowaniu 2 członków rady przychyliło się do wniosku ministra, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Nie wiadomo z jakiego powodu rada postanowiła o reasumpcji głosowania i w kolejnym podejściu 3 jej członków było przeciw odwołaniu dotychczasowej dyrektor, 2 było za odwołaniem, a 1 wstrzymał się od głosu. Opinia rady nie ma znaczenia dla ministra, znaczenie formalne ma fakt jej wydania, stad zamieszanie z głosowaniem wydaje się dziwne. Nowego dyrektora oddziału, być może najpierw pełniącego obowiązki, minister powoła w przyszłym tygodniu. Na giełdzie obok Jakuba Kraszewskiego dyrektora UCK, pojawia się także kandydatura Macieja Merkisza, który już w NFZ pracował. Dyr. Rucińska-Kulesz zanim została szefową pomorskiego oddziału NFZ ubiegała się także bez powodzenia o funkcję burmistrza Żukowa.


Nad wnioskiem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o wyrażenie opinii w sprawie odwołanie Elżbiety Rucińskiej-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ, rada oddziału musiała pochylić się w ciągu 14 dni. Jej przewodniczącym od kilku lat jest Sebastian Susmarski, ekonomista, dyrektor uniwersyteckiego centrum analiz, członek rady nadzorczej komunalnej spółki Arena Gdańsk trudzącej się spłatą kredytu zaciągniętego na budowę stadionu, a w niedalekiej przeszłości b. członek zarządu stowarzyszenia Pomorski Instytut Naukowy im. Brunona Synaka, nadzorowanego m.in. przez Izabelę Kuś i Jerzego Gwizdałę. Członkami rady pomorskiego NFZ są ponadto: Marzena Czurzyło, Magdalena Kaczorowska, Andrzej Pograniczny, Dariusz Gobis, Czesław Kościerzyński, Tomasz Komoszyński i Szczepan Gapiński. Rekordzista, A. Pograniczny, zasiada w radzie już 5 kadencję, jej szef S. Susmarski, delegowany przez frakcję PO w sejmiku, jest w trzecim kolejnym jej składzie. Treść opinii rady nie jest dla ministra wiążąca, ale odnotować warto, że marszałek Mieczysław Struk, ogłosił, że S. Susmarski będzie przeciw odwołaniu dyr. Rucińskiej-Kulesz. Pieniądze z kontraktów z NFZ wszystkich problemów spółek szpitalnych samorządu pomorskiego nie rozwiązują, ale na sute wynagrodzenia ich prezesów - 360-400 tys. zł rocznie - jakoś wystarczają. Poprzedniej dyrektor oddziału, Małgorzacie Paszkowicz, samorząd wojewódzki powierzył prowadzenie spółki szpitalnej w Oliwie. Radą nadzorczą kieruje tam żona b. marszałka, Teresa Zarębska.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież