Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Epizody" szefowej NFZ - kadry, kadry...

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 maja 2020 10:37

Rada Pomorskiego Oddziału NFZ wydała opinie w sprawie odwołania dyr. Elżbiety Rucińskiej-Kulesz z zajmowanego stanowiska. Marszałek M.Struk nazwał decyzję ministra nieporozumieniem, a współpracę określił jako "poprawną mimo różnic politycznych i poglądowych".


"Żaden epizod w życiu nie jest zmarnowany", stwierdziła zaś odwołana dyrektor, która jednak nie zawsze różniła się "politycznie i poglądowo" z marszałkiem Strukiem...


Zanim E. Rucińska -Kulesz pojawiła się w okolicach Platformy Obywatelskiej, miała "epizod" w administracji ministra Mariusza Łapińskiego(SLD), ministra zdrowia w gabinecie Leszka Millera. Od lutego do maja 2002 lekarz pediatra z Żukowa zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora  departamentu polityki zdrowotnej w resorcie.


Kolejny ważny "epizod" to działalność w stowarzyszeniu "Samorządowa Gmina Żukowo". Podczas posiedzenia w maju 2010 roku E. Rucińska-Kulesz, obok radnego Adama Okroja i wicestarosty Jerzego Żurawicza, zgłosiła gotowość startu w wyborach na burmistrza miasta. Jak zanotowano na łamach Kaszuby.info, przy okazji podzieliła pogląd Henryki Krzywonos, członka honorowego, że urzędujący burmistrz (Albin Bychowski - red.) nie nadaje się na to stanowisko: - Uważam, że jest to człowiek nieprzygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji, ma złe podejście do petenta - oświadczyła przyszła dyrektor pomorskiego NFZ.


Ostatecznie E. Rucińska-Kulesz w tych wyborach nie wystartowała. 5 miesięcy później pojawiła się w nowym "epizodzie" - w szeregach PO jako zastępca szefa sztabu wyborczego partii w Żukowie i jego rzecznik prasowy. W tej roli zapraszała media na konwencję wyborczą partii do restauracji "Gryf", której głównym gościem był - "mimo różnic politycznych i poglądowych" - wiceszef pomorskiej PO, marszałek Mieczysław Struk, wspierany przez senatora Kazimierza Kleinę i posła Stanisława Lamczyka. Podczas konwencji, przewodniczący PO w Żukowie i szef miejskiego sztabu wyborczego, Krzysztof Niedrowski, przedstawił kandydata na burmistrza miasta, Marka Trepczyka, a wiceszefowa sztabu PO, E. Rucińska-Kulesz przedstawiła program wyborczy PO dla gminy Żukowo.
W wyborach 2010 E. Rucińska- Kulesz ostatecznie nie wystartowała. "Samorządowa Gmina Żukowo" postawiła na Jerzego Żurawicza, który wybory wygrał, zmieniając na stanowisku Albina Bychowskiego, a PO postawiła na M. Trepczyka, który z b. naczelnikiem Żukowa w l. 80 przegrał bezdyskusyjnie.


Cztery lata później E.Rucińska-Kulesz w wyborach samorządowych wzięła już bezpośredni udział i bezskutecznie ubiegała się o jeden z 21 mandatów w radzie gminy. W okręgu nr 21, reprezentując tym razem - "epizod" - sympatyzujące z PO "Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze", otrzymała poparcie 125 obywateli Żukowa i przegrała wyraźnie z Józefem Gogolińskim z "Porozumienia Samorządowego dla Kaszub" - 190 głosów oraz Tyberiuszem Trederem z "Samorządowej Gminy Żukowo", swojego poprzedniego "epizodu" politycznego, któremu 234 mieszkańców powierzyło mandat w radzie. Lider "Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego", Wojciech Kankowski, został w 2014 burmistrzem Żukowa i odnowił mandat w 2018. Należy do kręgu polityków samorządowych, którym środowisko partyjne PO okazuje sympatię.


W 2016 ówczesny minister zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości, Konstanty Radziwiłł, b. aktywistkę PO z Żukowa powołał na koszt politycznej odpowiedzialności PiS na niezwykle ważne stanowisko w strukturze administracji regionalnej na Pomorzu, powierzając jej zarządzanie miliardami składkowych złotówek. Ten "epizod", po wydaniu opinii przez radę oddziału NFZ właśnie dobiegł końca w Gdańsku, choć wcześniej wydawało się, że może mieć ciąg dalszy w Warszawie...


Mieczysław Struk dworuje sobie z opinii publicznej przywołując "różnice polityczne i poglądowe", których podczas wcześniejszych "epizodów" nie dostrzegał. Poprzednią szefową funduszu, Małgorzatę Paszkowicz, powołana przez administrację M. Struka rada nadzorcza zatrudniła na stanowisku prezesa szpitala na Polankach. Jaki nowy "epizod" będzie udziałem b. dyrektor? Zarząd szpitala w... Gdyni, Sopocie?
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież