Miasto nie może mieć tylko pięknej fasady » Radni klubu PiS złożyli do władz miasta zapytanie w związku z podziemnymi pomieszczeniami w centrum ... Książka odskocznią od problemów » W poniedziałek po dwumiesięcznej przerwie ponownie został otwarty Antykwariat Rejs przy ul. Kowalski... Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla... » Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry Dulkiewicz, który zatrudniał ją... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowis... Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa...
Reklama
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
środa, 03 czerwca 2020 06:56
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry ...
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
środa, 03 czerwca 2020 10:01
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
Pomorski Klub Hokejowy 2014 zgłosił się do rozgrywek Polskiej Hokej ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

"Epizody" szefowej NFZ - kadry, kadry...

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 maja 2020 10:37

Rada Pomorskiego Oddziału NFZ wydała opinie w sprawie odwołania dyr. Elżbiety Rucińskiej-Kulesz z zajmowanego stanowiska. Marszałek M.Struk nazwał decyzję ministra nieporozumieniem, a współpracę określił jako "poprawną mimo różnic politycznych i poglądowych".


"Żaden epizod w życiu nie jest zmarnowany", stwierdziła zaś odwołana dyrektor, która jednak nie zawsze różniła się "politycznie i poglądowo" z marszałkiem Strukiem...


Zanim E. Rucińska -Kulesz pojawiła się w okolicach Platformy Obywatelskiej, miała "epizod" w administracji ministra Mariusza Łapińskiego(SLD), ministra zdrowia w gabinecie Leszka Millera. Od lutego do maja 2002 lekarz pediatra z Żukowa zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora  departamentu polityki zdrowotnej w resorcie.


Kolejny ważny "epizod" to działalność w stowarzyszeniu "Samorządowa Gmina Żukowo". Podczas posiedzenia w maju 2010 roku E. Rucińska-Kulesz, obok radnego Adama Okroja i wicestarosty Jerzego Żurawicza, zgłosiła gotowość startu w wyborach na burmistrza miasta. Jak zanotowano na łamach Kaszuby.info, przy okazji podzieliła pogląd Henryki Krzywonos, członka honorowego, że urzędujący burmistrz (Albin Bychowski - red.) nie nadaje się na to stanowisko: - Uważam, że jest to człowiek nieprzygotowany merytorycznie do pełnienia funkcji, ma złe podejście do petenta - oświadczyła przyszła dyrektor pomorskiego NFZ.


Ostatecznie E. Rucińska-Kulesz w tych wyborach nie wystartowała. 5 miesięcy później pojawiła się w nowym "epizodzie" - w szeregach PO jako zastępca szefa sztabu wyborczego partii w Żukowie i jego rzecznik prasowy. W tej roli zapraszała media na konwencję wyborczą partii do restauracji "Gryf", której głównym gościem był - "mimo różnic politycznych i poglądowych" - wiceszef pomorskiej PO, marszałek Mieczysław Struk, wspierany przez senatora Kazimierza Kleinę i posła Stanisława Lamczyka. Podczas konwencji, przewodniczący PO w Żukowie i szef miejskiego sztabu wyborczego, Krzysztof Niedrowski, przedstawił kandydata na burmistrza miasta, Marka Trepczyka, a wiceszefowa sztabu PO, E. Rucińska-Kulesz przedstawiła program wyborczy PO dla gminy Żukowo.
W wyborach 2010 E. Rucińska- Kulesz ostatecznie nie wystartowała. "Samorządowa Gmina Żukowo" postawiła na Jerzego Żurawicza, który wybory wygrał, zmieniając na stanowisku Albina Bychowskiego, a PO postawiła na M. Trepczyka, który z b. naczelnikiem Żukowa w l. 80 przegrał bezdyskusyjnie.


Cztery lata później E.Rucińska-Kulesz w wyborach samorządowych wzięła już bezpośredni udział i bezskutecznie ubiegała się o jeden z 21 mandatów w radzie gminy. W okręgu nr 21, reprezentując tym razem - "epizod" - sympatyzujące z PO "Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze", otrzymała poparcie 125 obywateli Żukowa i przegrała wyraźnie z Józefem Gogolińskim z "Porozumienia Samorządowego dla Kaszub" - 190 głosów oraz Tyberiuszem Trederem z "Samorządowej Gminy Żukowo", swojego poprzedniego "epizodu" politycznego, któremu 234 mieszkańców powierzyło mandat w radzie. Lider "Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego", Wojciech Kankowski, został w 2014 burmistrzem Żukowa i odnowił mandat w 2018. Należy do kręgu polityków samorządowych, którym środowisko partyjne PO okazuje sympatię.


W 2016 ówczesny minister zdrowia z Prawa i Sprawiedliwości, Konstanty Radziwiłł, b. aktywistkę PO z Żukowa powołał na koszt politycznej odpowiedzialności PiS na niezwykle ważne stanowisko w strukturze administracji regionalnej na Pomorzu, powierzając jej zarządzanie miliardami składkowych złotówek. Ten "epizod", po wydaniu opinii przez radę oddziału NFZ właśnie dobiegł końca w Gdańsku, choć wcześniej wydawało się, że może mieć ciąg dalszy w Warszawie...


Mieczysław Struk dworuje sobie z opinii publicznej przywołując "różnice polityczne i poglądowe", których podczas wcześniejszych "epizodów" nie dostrzegał. Poprzednią szefową funduszu, Małgorzatę Paszkowicz, powołana przez administrację M. Struka rada nadzorcza zatrudniła na stanowisku prezesa szpitala na Polankach. Jaki nowy "epizod" będzie udziałem b. dyrektor? Zarząd szpitala w... Gdyni, Sopocie?
GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież