Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł i radni PiS liczą na współpracę Gdańska z rządem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 11 maja 2020 11:44

Poseł Kacper Płażyński i gdańscy radni PiS liczą, że Gdańsk skorzysta z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i przywrócone zostaną przystanki na reaktywowanej trasie kolejowej z centrum do Nowego Portu.


- To czas na decyzje dotyczące rozwiązań na linii z centrum Gdańska do Nowego Portu - uważa Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy i resortu infrastruktury mają powstać trzy przystanki, czyli Gdańsk Nowe Szkoty, Gdańsk Brzeźno i Gdańsk Zaspa Towarowa. Jednak o tym, jaki tabor zatrzyma się przy nowych przystankach zdecyduje samorząd. Władze Gdańska powinny zająć stanowisko i współpracować w tym zakresie z rządem. Musimy mieć przede wszystkim deklaracje, że te nowe przystanki nie będą świecić pustkami. Tymczasem to samorządy dysponują takimi narzędziami, jak plany zagospodarowania przestrzennego i kiedy mówimy o Nowym Porcie, Brzeźnie i Letnicy, to wtedy samorządy decydują, czy wspomniane dzielnice będą bogacić się w mieszkańców. To jest pytanie do pani prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, co rekomenduje teraz gdański samorząd. Czy po linii z centrum do Nowego Portu mają pojechać tramwaje dwusystemowe, czy może pociągi.


- Mamy naturalny, wykorzystywany już w przeszłości, ciąg komunikacyjny, który nie wymaga kolejnych obietnic, kolejnego gadania, a konkretnych działań, bo pieniądze zostały zagwarantowane przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedział Andrzej Skiba, radny PiS. - To jest wielki prezent i wielka szansa dla mieszkańców.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież