Niech się zabytki walą, zostaną po nas parkingi » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ... Jerzy Barzowski: Struk wpływom z podatku CIT nie wierzy, a drogi czeka... » Z radnym Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Art... Ostrożny pomorski budżet » Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk nie dowierza rządowi i zapowiadanym w projekcie b... Co do stycznia ukrywa Dulkiewicz? Borawski wyjaśnia - aktualizacja » Prezydent Aleksandra Dulkiewicz nie wniosła do programu czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska projek...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
wtorek, 03 grudnia 2019 21:44
LOTOS PKH podtrzymał zwycięską passę
Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści LOTOS-u PKH. Gdańszczanie wygr ...
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
środa, 04 grudnia 2019 19:18
Zabójcze dziesięć minut dało Lechii awans do 1/4 Pucharu Polski
Przez 50 minut Lechia nie mogła znaleźć sposobu na Zagłębie i wyd ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

PUP Gdańsk świętował Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 stycznia 2014 16:59

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia 27 stycznia odbyła się konferencja pt. „Urząd Pracy w Gdańsku bliżej pracowników”. Tą datę wybrano nieprzypadkowo, gdyż powodem spotkania jest pamiętny dzień 27 stycznia 1919 roku, kiedy to został podpisany przez Naczelnika Państwa Polskiego Józefa Piłsudskiego dekret o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.


Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Roland Budnik. Jako za sukces uznał aż 90 proc. rejestrację osób bezrobotnych poprzez Internet. W tym zakresie PUP w Gdańsku przoduje, gdyż Łódź zajmująca siódme miejsce w tym rankingu ma takich internetowych rejestracji aż dziesięciokrotnie mniej.


alt


PUP w Gdańsku, jak stwierdził jego dyrektor Roland Budnik, wydaje rocznie aż 60 tys. decyzji, z których tylko 5 proc. uchyla wojewoda pomorski. Od ręki wydawane są wszelkie zaświadczenia. Systematycznie co roku rośnie liczba osób, które dzięki gdańskiemu PUP otrzymują prace zawodową. W tym roku na realizację czterech projektów, które obejmą około 4 tys. osób, zostanie wydatkowanych 15 mln zł. Już systematycznie co roku organizowane są targi pośrednictwa pracy i doradztwa zawodowego. Najbliższe warsztaty rozwoju osobistego osób bezrobotnych odbędą się 2 lutego w siedzibie NOT w Gdańsku. Najbardziej cieszy fakt, jak stwierdził dyrektor Budnik, że w 2012 roku nastąpił 22 proc. wzrost osób, które dzięki PUP Gdańsk podjęły pracę. Podobnie było też w minionym roku.


Konferencja była też okazją aby wyróżnić zarówno pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, jak i najlepszych pracodawców oraz podziękować za dobrą współpracę organizacjom pozarządowym.


altMedalem prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza wyróżnione zostały następujące osoby: Mej El-Azzeh-Taraszkiewicz, Piotr Stefaniak, Sylwia Dymnicka-Iwaniuk, Danuta Wilczewska, Anna Kozłowska, Robert Lachowicz.


Wyróżnieni legitymują się wieloletnim stażem pracy w PUP Gdańsk, przepracowując od 10 do 20 lat.


altDyplomy za 2013 rok dla pracowników wyróżnionych za wysoką jakość świadczonych usług dyrektor Ronald Budnik wręczył dziesięciu osobom: Agnieszka Piotrowska, Lidia Metel, Joanna Czapiewska, Anna Tuttas, Katarzyna Mielewczyk, Michalina Barc, Ewa Skorobohata, Anna Szymańska, Marzena Kaźmierska i Jacek Juda. 


Statuetki otrzymali najlepsi jako pośrednik pracy – Małgorzata Felchner, doradca zawodowy – Anna Tuttas, doradca klienta – Dorota Łosińska.


Nie od dziś wiadomo, że pracownicy PUP w Gdańsku, to bardzo pracowici ludzie, a symbol sympatycznej Srebrnej Pszczółki można zobaczyć na wielu biurkach w urzędzie. Za miniony rok tym tytułem uhonorowano kolejnych pracowników: Kariona Chamier-Ciemińska, Anna Filipowicz, Wioletta Jamróz, Marzena Kaźmierska, Anna Kozłowska, Piotr Stefaniak, Gabriela Urbanek i Elżbieta Wojewska.


Przyznano również nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w minionym roku Karolinie Chamier-Ciemińskiej i Annie Domagalskiej.


altPodczas konferencji spośród pięciu osób nominowanych tytuł profesjonalista roku 2013 przypadł Sabinie Szulc (zdjęcie powyżej). To ona w imieniu wszystkich uhonorowanych podziękowała dyrekcji za dostrzeżenie ofiarnej pracy zgranego zespołu ludzi pracujących w gdańskim PUP.


Już po raz kolejny z trzech nominowanych osób jako najsympatyczniejszego pracownika 2013 roku, komisja konkursowa wybrała Sarę Just.
Każdego roku gdański PUP współpracuje z około 4 tysiącami pracodawców. Konkurs na Super Pracodawcę 2013 odbył się w trzech kategoriach.


altW kategorii duże przedsiębiorstwo aż dwie firmy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Są to firmy Jeronimo Martins Polska S.A., która przy współpracy z PUP zatrudniła 40 osób. Drugą firmą, która zwyciężyła w tej kategorii jest Lidl Polska Sklepy Spożywcze (zdjęcie powyżej).


W kategorii średnie przedsiębiorstwo tytuł Super Pracodawca 2013 otrzymała firma Invest Mur Sp. z o.o. Delikatesy Centrum. W kategorii małych przedsiębiorstw ten tytuł ,przypadł firmie Business Pack Service, świadczącej usługi kurierskie, a wyróżnienie otrzymał Hotel Renusz na Wyspie Sobieszewskiej.


Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podziękował pracownikom PUP Gdańsk za wytężoną pracę dzięki której wiele osób bezrobotnych otrzymuje pracę pozwalającą na utrzymanie rodzin. Prezydenta zaniepokoiło jednak to, że tylko 20 proc. pracowników PUP Gdańsk to mężczyźni. Zobowiązał dyrekcję, aby w tym roku ten wskaźnik poprawić  choćby o niewielki promil. Prezydenta niepokoi również to, ze niewiele osób wypełnia pożądane w nich nadzieje i nie uczestniczy w posiedzeniach Pomorskiej Rady Zatrudnienia.


Prezes Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki obiecał, że dokona kontroli, które to konkretne osoby nie uczestniczą w tych posiedzeniach i wyciągnie wobec nich stosowne konsekwencje.


altW części artystycznej wystąpił teatr z Krakowa ze spektaklem pt. „Aj, waj! czyli historie z cynamonem”, osnutym na motywach kultury żydowskiej.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież