Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi... Wasze Historie Po Oruńsku: podróż w czasie do roku 1901 » 30 grudnia w Stacji Orunia odbyła się premiera szóstego numeru gazetki "Wasze Historie Po Oruńsku". ...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
Sparingowe plany gdańskich żużlowców
czwartek, 16 stycznia 2020 12:34
Sparingowe plany gdańskich żużlowców
Co najmniej pięć treningów punktowanych odjadą zawodnicy Zdunek Wy ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Alkohol w Sopocie do godziny trzeciej?

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 22 lutego 2017 18:41

Analiza przestępstw w rejonie ulicy Bohaterów Monte Cassino i przylegających ulic w roku 2016, skłoniła Komendanta Policji w Sopocie do złożenia wniosku o rozważenie możliwości wniesienia uchwały przez Radę Miasta w sprawie ograniczenia działalności lokali rozrywkowych do godziny trzeciej.To problem z którym od wielu lat borykają się stali mieszkańcy Sopotu, nie mogąc wysypiać się w nocy. Szczególnie okres weekendowy oraz pora letnia dają się mocno we znaki z jednej strony policji, która w ubiegłym roku musiała interweniować blisko 880 razy, a z drugiej strony mieszkańcom, permanentnie cierpiącym ze względu na nocne hałasy i burdy pijanych imprezowiczów.


alt


- Rzeczywiście ten problem warto by raz na zawsze rozwiązać – mówi Małgorzata Tarasiewicz, Prezeska Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Sopotu. - W Nowym Jorku restauracje i kluby otwarte są do czwartej, a w Londynie do drugiej trzydzieści i trzeciej, a jak wiemy między trzecią a piątą dochodzi do największych zawirowań. Towarzystwo  zmienia lokale i zaczynają się burdy, śpiewy, hałas i bijatyki. Tę inicjatywę pana komendanta popieramy w pełni. Jednocześnie sugerujemy aby poza centrum pozostawić właścicielom dowolność i swobodę w regulowaniu czasem otwarcia lokali. Dotychczasowe próby rozwiązania tego problemu nie dawały rezultatu. Może w tym roku.


- Należałoby najpierw przebadać pod względem socjologicznym cała sytuację - mówi Grażyna Czajkowska, Radna Miasta Sopot - a dopiero wówczas podejmować decyzję. Owszem, na jakiś czas doraźnie można ograniczyć funkcjonowanie lokali w porach, o których mowa. Podejmowanie jednak  takiej decyzji bez głębszej analizy, nie ma sensu. To działanie intuicyjne bez należytego wsparcia badawczego. Takie rzeczy trzeba planować z dużym wyprzedzaniem.

ss

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież