Zenon Kwoka: Bohaterowie i mity Sierpnia » Z Zenonem Kwoką, inicjatorem strajku z sierpnia 1980 r. w Zakładzie Komunikacji Miejskiej Gdyni (WPK... W obronie księdza i cywilizacji » W najbliższy wtorek - 18.08 - o godz. 11,00 w sali 043 Sądu gdańskiego przy ul. Nowe Ogrody odbędzie... Ogłoszenie konkursu na "Koncepcję Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojsk... » W Muzeum II Wojny Światowej ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektoniczn... Prezydent Duda nadał Małgorzacie Tarasiewicz Krzyż Komandorski Orderu ... » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał Ustawę w której za wybitne zasługi w dział... W tygodniku „Sieci”: Czy to fałszywa pandemia? » Najnowszy numer „Sieci” podejmuje temat drugiej fali zakażeń koronawirusem. Ale czy rzeczywiście moż... Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023? » 19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spółką Saur Neptun Gdańsk SA na dostaw... Komunikat dyrektora MIIWŚ dotyczący budowy Muzeum Westerplatte i Wojny... » Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki, wydał komunikat w związku z wydaniem... Grzegorz Bierecki: Skala wyzwań jest ogromna » Z Grzegorzem Biereckim, spółdzielcą, przedsiębiorcą, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-... Pożar w chojnickim hospicjum: biegły uzupełnił opinię » Na skutek tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum 6 stycznia br. zginęły cztery osoby, 20 pensjona... Wystawa "Gdańsk i okolice w malarstwie" » Prezentacja wystawy „Gdańsk i okolice w malarstwie” rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa miesiąc. Eksp...
Reklama
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
niedziela, 09 sierpnia 2020 17:06
Gdańsk przejmie wodę - koniec SNG w 2023?
19 stycznia 2023 kończy się 30.letni kontrakt gminy Gdańsk ze spó ...
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
czwartek, 13 sierpnia 2020 17:59
Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Arged Malesa
W sobotę Zdunek Wybrzeże na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego zmie ...
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
czwartek, 06 sierpnia 2020 11:41
Lechia przed sezonem: Trudne przygotowania
Piłkarze gdańskiej Lechii nie narzekają na moc atrakcji na kilkana ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
poniedziałek, 03 sierpnia 2020 15:32
Nastrojowe malarstwo Rainholda Bahla
Pisząc o wysublimowanym kolorze, wyczuciu światła, eleganckich barw ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Prezydent Adamowicz pytań nie rozumie o „zwykłe postępowanie administracyjne” CBA

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 października 2013 16:54

altNa pospiesznie zwołanej konferencji prasowej w czwartkowe popołudnie prezydent Paweł Adamowicz odniósł się do kontroli CBA. Unikał szczegółów, podobnie jak komentarzy.


Przyznał jednak, że popełnił w oświadczeniach kilka pomyłek m.in. podał mniejszy wpływ za wynajem mieszkań. Pomyłki bowiem – jak mówi - „zdarzają się każdemu”. Zadeklarował, że nigdy nie sprzeniewierzył ani złotówki i nie miał nigdy…zarzutu korupcyjnego. Nikt jednak póki co takich zarzutów mu nie stawia.


Na nasze pytanie, czy czuje się bardziej ofiarą walk wewnątrz PO, czy raczej własnej zapobiegliwości w trosce o prywatny majątek prezydent Adamowicz stwierdził lakonicznie, że nie rozumie pytania, a majątek ujawniał w corocznych oświadczeniach. Dodał też, że wskazana byłaby nowelizacja przepisów ustawy o CBA i uzbrojenie biura w lepszy aparat specjalistów prawnych. Na odpowiedź na czym miałaby polegać ta nowelizacja zabrakło prezydentowi czasu. Wbrew temu, co opowiadał dziennikarzom prezydent Adamowicz postępowanie prowadzone przez CBA nie jest „zwykłym postępowaniem” administracyjnym.


Z kolei dopytywany przez nas o 8 segregatorów z aktami - w przybliżeniu oznacza to około 1600 stron materiału zgromadzonego przez śledczych, co wydaje się dość znacznym urobkiem jak na badanie oświadczeń majątkowych z sześciu lat, prezydent Gdańska tłumaczył, że badano wszystko i szczegółowo stąd obszerność materiału.


Także pech nie opuszcza prezydenta Gdańska, gdyż stracił w Brukseli notes i prywatny, jak mówił, iPad. Zaprzeczył by były na nim dane drażliwe. Za to wysłuchaliśmy opinii prezydenta na temat belgijskiej policji, która jego zdaniem może brać przykład z polskiej i powinna się od niej uczyć. Równie pochlebna opinią prezydenta nie może poszczycić się niestety CBA.

GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #2 Nikodem 2013-10-11 09:48
WPROST: Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO) w lutym 2007 r. zarobiła parę milionów złotych na sprzedaży prywatnej spółce pożydowskiej kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Waltzowie odzyskali ją od stołecznej gminy w ekspresowym jak na tutejsze warunki tempie.
Cytować
 
 
+1 #1 Kola Lihodiejev 2013-10-10 19:04
To IDIOTA? Gdyby pomylił się zwykły człowiek to by już miał postawione zarzuty, komornika, skarbówkę, Adamowicza, Putina, Tuska, Rostowskiego i innych na karku. Zapomniał o mieszkaniu ? A mówią, że każdy Polak to marzy o mieszkaniu lata całe! ale bajer!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież