W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Posłanka Pomaska guziki w Europie naciska

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 27 stycznia 2016 19:46

Agnieszka Pomaska, gdańska posłanka z Platformy Obywatelskiej poparła przeprowadzenie debaty na forum Rady Europy o zagrożeniu demokracji w Polsce i była przeciwna dyskusji o sytuacji kobiet w Niemczech oraz konieczności rzetelnego informowania przez media, jako warunku demokracji. Swoje decyzje tłumaczyła później… „pomyłka”.  Nie będzie debaty o sytuacji w Polsce na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Wniosek w tej sprawie przepadł bo poparło 98 członków zgromadzenia, a 89 było przeciw. Do zorganizowania debaty potrzebna była większość 2/3 głosów.


Czyżby posłów z poszczególnych parlamentów narodowych delegowanych do Rady Europy odstraszył przebieg niedawnej debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim? Przy okazji  opinia publiczna mogła poznać hipokryzję i stan wiedzy oraz poziom argumentów eurokratów, a poziom demokracji zmierzył sam przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, który z gorzką miną pouczał wówczas publiczność na galerii, że regulamin (bardzo demokratyczny) zabrania… klaskania.


Z 17 polskich delegatów do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy dwoje głosowało za przeprowadzeniem na jego forum debaty o sytuacji w Polsce. Byli to posłowie PO Agnieszka Pomaska i Andrzej Halicki.
- Nie bardzo rozumiem dlaczego PiS i zwolennicy tak bardzo boją się debaty o Polsce na forum Rady Europy. Tak słabą reprezentację tam wysłali?  - pisała ironicznie na twitterze Pomaska.


Jak się jednak okazało Pomaska oddała także drugi zastanawiający głos. Opowiedziała się przeciwko zorganizowaniu w Zgromadzeniu Parlamentarnym dyskusji na temat „ochrony kobiet i obowiązku rzetelnego informowania o faktach przez media, co jest podstawą demokratycznego ładu”. Debata na ten temat odbędzie się w czwartek 28 stycznia. Skala ataków na kobiety, do których dochodziło na terenie większości landów Niemiec oraz w Austrii i Skandynawii w sylwestrową noc, jest ogromna. To nowa forma terroryzmu i zorganizowanej przestępczości. Dodatkowo niemieckie media w tym ZDF o bulwersujących wydarzeniach poinformowały dopiero po pięciu dniach. W końcu skandalem postanowiła zająć się Rada Europy. Dlaczego Agnieszka Pomaska nie życzy sobie debaty o atakach islamistów na Niemki?


- To moje pierwsze głosowania na RE. Pomyłka - napisała posłanka Platformy Obywatelskiej. Wyborcy PO mogą się czuć zażenowani. A my?
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież