W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Charytatywny koncert na rzecz Jolanty Bartkowiak

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 stycznia 2016 21:30

Jolantę Bartkowiak dotknęła ogromna tragedia – w wyniku wypadku straciła ukochaną córkę oraz zdrowie. Na szczęście mieszkańcy Trójmiasta nie pozostali obojętni i postanowili pomóc kobiecie.Podczas listopadowej wichury, która nawiedziła Trójmiasto, na Jolantę Bartkowiak i jej córkę runął konar drzewa. Córka pani Jolanty zginęła, zaś pani Jolanta odniosła poważne obrażenia kręgosłupa. Obecnie kobieta wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia. Wcześniej pani Jolanta straciła również syna. Kobieta marzy o tym, by móc udać się o własnych siłach na cmentarz i zapalić znicz swoim bliskim.


altaltJolanta Bartkowiak przez wiele lat pracowała w Przedszkolu nr 10 w Sopocie. Pracowników przedszkola bardzo dotknęła tragedia, która spotkała kobietę, dlatego, przy wsparciu Urzędu Miasta Sopotu, postanowili zorganizować koncert charytatywny na rzecz pani Jolanty. Uroczystość odbyła się 24 stycznia w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu, a poprowadził ją Robert Hennig. Przed publicznością wystąpili młodzi artyści z Oliwskiego Ogniska Muzycznego, których przygotowała Teresa Trynkler. Dzieci zaśpiewały oraz zagrały na instrumentach znane polskie kolędy. Kolejnym elementem widowiska były Jasełka, w których wzięli udział członkowie zespołu „Antrakcik” ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni i przedszkolaki z Przedszkola nr 10 w Sopocie. Część artystyczną zakończył występ wokalno-instrumentalnego zespołu „Skrzydła” z Gdyni.


altaltW przerwach pomiędzy kolejnymi częściami koncertu odbyły się licytacje. Na sprzedaż wystawione zostały: koszulka z autografami zawodników Trefla Sopot, koszulka z autografami piłkarzy Lechii Gdańsk oraz piłka koszykowa z podpisami radnych i prezydenta miasta Sopotu, która osiągnęła zawrotną cenę 310 złotych. Koncert połączony został z kiermaszem, na którym można było nabyć m.in. prace sopockich przedszkolaków, wyroby rękodzielnicze, książki, zabawki, ciasta oraz balony firmy „Ale Balon”. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację pani Jolanty.


altaltCharytatywny koncert nie jest jedyną formą pomocy dla Jolanty Bartkowiak. „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej utworzył subkonto, na które można wpłacać pieniądze na leczenie kobiety. Numer konta to: 13 1160 2202 0000 0001 0431 3691. Ponadto można przekazać 1% swojego podatku na rzecz pani Jolanty (dane: „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej, KRS 0000 247 280, cel szczegółowy: na leczenie pani Bartkowiak).

Karolina Rabiej

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież