W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W. Czarzasty szefem SLD: wiem kiedy nadejdą bizony i wiem jak rzucić dzidą

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
niedziela, 24 stycznia 2016 12:41

Włodzimierz Czarzasty nowym przewodniczącym SLD. Leszek Miller cytuje "Gazetę Gdańską" i zapewnia: - Będę lojalnym członkiem SLD. Marcin Kulasek z Olsztyna nowym sekretarzem generalnym.Sobotni Kongres SLD wybrał nowe władze partii. Na obrady do hotelu Gromada przyjechało 753 spośród 817 uprawnionych delegatów. W drugiej turze wyborów o funkcję przewodniczącego ubiegali się zwycięzca I tury, szef SLD na Mazowszu, wydawca, współwłaściciel giełdowej Muzy SA, Włodzimierz Czarzasty i b. wicemarszałek Sejmu, poseł od 1993 roku, wcześniej dziennikarz i sprawozdawca festiwali sopockich, Jerzy Wenderlich. Pierwszego poparło w głosowaniu powszechnym 38 proc. członków, drugiego 25 proc.


Z wystąpienia wyborczego W. Czarzastego: To nieprawda, a prawdę mówiąc "g... prawda", tu wtret z ks.Tischnera, że Polacy są skazani na wybór między PO i PiS. Sądzę, że tylko SLD jest partią, która gwarantuje Polsce respekt dla ich praw politycznych i społecznych, która stawać powinna zawsze po stronie pracownika, po stronie pracy, po stronie słabszego.

Zapowiedział, że będzie dążył do integracji polskiej lewicy i wzmocnienia partii, która ma najwięcej aktywów, dodał, aluzyjnie, że nie Gazeta Wyborcza będzie wskazywała lidera formacji, której poprzedni szef, Leszek Miller, wprowadził Polskę do Unii Europejskiej.

I zakończył anegdotą: - Rada starszych w plemionach indiańskich wiedziała kiedy nadejdą bizony, a młodzi bojownicy wiedzieli jak rzucić w nie dzidą. Zapewniam, że wiem kiedy nadejdą bizony i potrafię rzucić dzidą!


Z wystąpienia Jerzego Wenderlicha: Jestem politykiem, który potrafi dogadać się z każdym. Mam dobre relacje z mediami, co jest istotne, skoro lewicy sprzyjają tylko Trybuna i Przegląd. Położę nacisk na intensywność komunikacji internetowej, którą powierzę naszej młodzieżówce. Siłą naszej formacji są struktury powiatowe i to one będą preferowane w polityce finansowej zarządu. Jego praca ma wynikać z wysłuchania racji i poglądów członków partii.

B. marszałek powołał się też na poparcie Anny Bańkowskiej i Janusza Zemke, przywołując kujawsko-pomorskie jako przykład współpracy, który pozwolił mu w Toruniu wygrać wybory z kandydatami PO i PiS. Zgłosił Katarzynę Piechnę Więckiewicz na sekretarza generalnego, ale myślał o Paulinie Piechnie Więckiewicz.


Żegnając się z funkcją ustępujący przewodniczący Leszek Miller po krytycznym bilansie minionych wydarzeń, nie uciekając od osobistej politycznej odpowiedzialności za rozmaite usterki, które wypchnęły SLD z parlamentu, zapowiedział, cytując rozmowę z "Gazety Gdańskiej", że pozostanie lojalnym członkiem SLD. I zwrócił się do obu kandydatów z pytaniem: - Powiedzcie co zrobicie, nie wtedy kiedy wygracie wybory, bo to jest oczywiste, powiedzcie co zrobicie, kiedy je przegracie...


Odpowiedział tylko W. Czarzasty. - Będę dalej członkiem SLD, będę lojalnie pracował na Mazowszu na rzecz lewicy i wspierał przewodniczącego. A jeśli wygram zaproszę Jurka Wenderlicha do zarządu na funkcje wiceprzewodniczącego!


Za Włodzimierzem Czarzastym opowiedziało się ostatecznie 428 delegatów, a Jerzego Wenderlicha poparło 305. Zgodnie z zapowiedzią nowy przewodniczący zaprosił swojego konkurenta do współpracy w zarządzie krajowym. Nowym sekretarzem generalnym partii został Marcin Kulasek z Olsztyna, który nie miał kontrkandydata. Kongres dokonał też wyboru 9 wiceprzewodniczących. Najwięcej głosów uzyskali Jerzy Wenderlich, Bogusław Liberadzki i Zbigniew Zaborowski. Ponadto wybrano Marka Balta, Wincentego Elsnera, Krzysztofa Gawkowskiego, Karolinę Pawliczak, Andrzeja Szejnę i Tomasza Trelę. W głosowaniu przepadł niestety kandydat z Pomorza, Andrzej Różański, a zgody na kandydowanie nie wyraził zgłoszony także Mariusz Falkowski. Delegaci nie wybrali też Katarzyny Olszewskiej, która świetnie, bardzo precyzyjnie, prowadziła obrady kongresu, przywołując do statutowego porządku co bardziej rozdyskutowanych mówców.


Zdaniem Jerzego Śniega, szefa pomorskiego SLD wybór W. Czarzastego to dobra wiadomość dla partii, a jeszcze lepsza dla wyborców lewicy: - Wybraliśmy przywódcę, które nie będzie bał się trzymać wysoko nasz sztandar i walczyć o miejsce w przestrzeni publicznej.

(mag)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież