W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Porozumienie Burmistrzów UE

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 grudnia 2011 10:12

altMarszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk podczas pobytu w Brukseli wzięli udział w seminarium zorganizowanym z okazji polskiej prezydencji w UE: „What’s behind the Polish success?”, podczas którego swoją prezentację przedstawił prof. Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego. Struk i Czucha uczestniczyli również w ceremonii Porozumienia Burmistrzów, która odbyła się w Parlamencie Europejskim.Seminarium z udziałem prezesa Narodowego Banku Polskiego, prof. Marka Belki, organizowane przy współpracy Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Brukseli odbyło się w brukselskiej siedzibie banku BNP Paribas Fortis. Prof. Belka podczas czterdziestominutowego wystąpienia mówił o sukcesie polskiej gospodarki, wskazując jej powiązanie z rynkiem Unii Europejskiej. Były premier przypomniał także, w kontekście ekonomicznym, drogę jaką Polska przeszła od końca lat 90-tych do dziś.


alt


Następnie – jak informuje Małgorzata Pisarewicz rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego - odbyła się ceremonia Porozumienia Burmistrzów, na którą zjechali włodarze miast i regionów z całej Unii Europejskiej.


altSpotkanie otworzył prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który w swym wystąpieniu podkreślił znaczenie miast i regionów w polityce Unii Europejskiej. Znaczenie regionów dla polityki i integralności Unii podkreślała także Mercedes Bresso, przewodnicząca Komitetu Regionów, która z uwagi na licznie przybyłą reprezentacje włoskich włodarzy, przemawiała w swoim ojczystym języku - włoskim.


alt

   Mieczysław Struk ze Zdzisławem Czuchą, burmistrzem Kościerzyny


Porozumienie między burmistrzami stanowi wzór aktywnego zaangażowania miast i regionów w realizację celów strategicznych Unii Europejskiej w dziedzinie zrównoważonej gospodarki energetycznej. Porozumienie między burmistrzami to inicjatywa polityczna, mająca na celu zjednoczenie przedstawicieli władz lokalnych wokół wspólnych celów, jakie UE chce osiągnąć do 2020 r.: zmniejszenia o 20 proc. emisji gazów cieplarnianych, poprawy o 20 proc. efektywności energetycznej oraz 20 proc. udział energii ze źródeł odnawialnych w zużyciu energii.

Wła-49

Zdjęcia: Sławomir Lewandowski (Pomorski Urząd Marszałkowski)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież