Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem

Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 lutego 2021 06:37

Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt z Saur Neptun Gdańsk wygasa 19 stycznia 2023! Woda drożeje, a zarząd SNG nie tanieje - Guy Fournier i Jacek Kieloch inkasują miesięcznie 53 tys. zł. Za zgodą rady nadzorczej, której każdy z 7 członków może liczyć na 70 tys. zł rocznie! Eldorado przy kranie fundują obsłudze wodociągu szczodrzy gdańszczanie. - Zapytamy na sesji panią skarbnik Iwonę Kuś, członka rady SNG ze wskazania prezydent Dulkiewicz, dlaczego wniosek taryfowy spółki wykracza poza czas trwanie kontraktu - mówi "Gazecie Gdańskiej" Kazimierz Koralewski, szef klubu PiS w Radzie Miasta.


Zawarty w 1993 roku kontrakt z Francuzami z miasteczka Issy-les Moulineaux był forsowany przez ówczesnego prezydenta Gdańska Franciszka Jamroża, który miał doświadczenie w budowie wodociągu na pracowniczych ogródkach działkowych i zachłysnął się urodą niewidzialnej ręki wolnego rynku. Sprzedaż wody i odprowadzanie ścieków to zaś rynek zamknięty, usługa obligatoryjna dla mieszkańców gminy, realizowana w warunkach monopolu.


Ostatnie lata były dla SNG całkiem udane. Zysk netto wynosił od 13,04 mln zł do 13,8 mln zł w 2019 r.. Rentowność, która w najlepszym okresie sięgała 8 proc., w ostatnich latach oscyluje w graniach 4,8 do 5,2 proc.. Nic dziwnego, że zarząd zasługuje na nagrody. Z ostatnich dostępnych danych wynika, że panowie Fournier i Kieloch za zgodą rady nadzorczej otrzymali łącznie 253 tys. zł, a odpis na fundusz socjalny dla pozostałych pracowników spółki wyniósł... 228 tys. zł.

alt


- Dziwne, że podwyżka obejmuje okres 3.letni, a kontrakt wygasa za niespełna dwa lata. Prezydent Dulkiewicz bardzo oszczędnie informuje o zamierzeniach władz miasta, a już doprawdy nie informuje opozycji. Zapytamy na sesji panią skarbnik Kuś, która pani Dulkiewicz delegował do SNG, co zrobiono, by mieszkańcy Gdańska nie przepłacali usług spółki. Istotnym elementem rachunku za wodę i ścieki jest także czynsz dzierżawny, którym Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna obciąża SNG. Utrzymywanie obu tych spółek obciąża gdańskie portfele - mówi K. Koralewski.


Trzyosobowy zarząd GIWK - do którego prezydent Dulkiewicz dokoptowała w styczniu 2019 swojego kolegę z administracji miejskiej, Wiesława Bielawskiego, i ustanowiła dla  niego wynagrodzenie miesięczne na poziomie 18 tys. zł, łącznie kosztuje ok. 54 tys. zł - tyle co jeden członek zarządu SNG.

gg


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież