Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu zagospodarowania Brzeźna

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 01 marca 2021 16:44

Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuje o szczegółową analizę kwestii możliwego naruszenia zasad i trybu sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla Gdańska Brzeźna rejon al. Hallera i ul. Jantarowej.


- Nasze spotkanie dotyczy ostatniej sesji Rady Miasta, a konkretnie uchwały, która na tej sesji została przyjęta, uchwały, która staje okoniem wobec interesów mieszkańców Gdańska, a jest realizacją interesów konkretnej grupy biznesowej w Gdańsku - mam tu na myśli lobby deweloperskie - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Przyjęty plan skutkować będzie wycinką około 500 drzew w Pasie Nadmorskim, niezwykle cennym przyrodniczo terenie z którego tak chętnie korzystamy każdego dnia. Będzie się również wiązał z tym, że potencjalna zabudowa, która tam powstanie, będzie sześciokrotnie większa niż to co dotychczas mogło tam powstać. Proszę mi powiedzieć czyje więc interesy są tam realizowane. Muszę skomentować wypowiedzi władz Gdańska, które mówią, że postawienie tam dwóch hoteli sprawi, że Brzeźno z powrotem stanie się kurortem. Mi się wydawało, że kurorty to świeże powietrze, piękne tereny przyrodnicze, miejsce gdzie można spacerować, wypoczywać, a hotele stawia się tam gdzie do tej pory był beton. Władze Gdańska wychodzą z zupełnie innego założenia czym jest kurort. Spotykamy się, bo złożyłem pismo do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha z prośbą aby dopilnował prawnych pomiarów drzew w linii pasa nadmorskiego, bo z informacji, które zostały przekazane jeszcze przed sesją Rady Miasta wynika, że urząd Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków mógł zostać wprowadzony w błąd, tym samym mógł wydać uzgodnienie dla tego planu w oparciu o fałszywe dokumenty, a w takim wypadku nie wyobrażam sobie innego scenariusza jak uchylenie tej niedobrej, realizującej interesy deweloperów, uchwały przez wojewodę pomorskiego.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież