Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr... Poseł Płażyński chce wyjaśnień w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisł... » - Chcę wyjaśnień władz Gdańska w sprawie budowy Tunelu pod Martwą Wisłą - mówi Kacper Płażyński. Pos... Pierwsza myjnia tunelowa Grupy LOTOS » Przy ul. Kołobrzeskiej na Przymorzu Grupa LOTOS otworzyła pierwszą w swojej sieci i jedną z nieliczn... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
poniedziałek, 14 września 2020 11:23
Gdańska Teka Autolitografii Antoniego Suchanka
Pisząc o graficznych tekach poświęconych Gdańskowi nie sposób

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 kwietnia 2014 18:38

W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, Maciej Jan Łopiński, gdański dziennikarz, minister w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2005–2010, poseł na Sejm VII kadencji, 8 kwietnia dokonał prezentacji 10 kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 1 w wyborach do Parlamentu Europejskiego.Oto kandydaci PiS według kolejności na liście:
1. Anna Fotyga - ekonomista, polityk, deputowana do Parlamentu Europejskiego, minister spraw zagranicznych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2008 , posłanka na Sejm VII kadencji. Wiceprzewodnicząca Komisji ds. UE oraz członek Komisji Spraw Zagranicznych.

2. Jolanta Szczypińska - pielęgniarka, działaczka Solidarności w latach 80- tych, współzałożycielka Prawa i Sprawiedliwości, Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, Wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wiceprezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości NR 26, członek Komisji Zdrowia, współautorka programu ochrony zdrowia Prawa i Sprawiedliwości.

3. Zenon Żynda - przedsiębiorca, politolog, radny Rady Miejskiej w Tczewie, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w  tejże radzie, przewodniczący struktur PiS w Tczewie.

4. Danuta Sikora - działaczka społeczna i samorządowa z powiatu gdańskiego, ekonomistka, prezes Kancelarii Obsługi Inwestycji. Radna powiatu gdańskiego.

5. Jan Klawiter – absolwent  Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Były burmistrz Rumi w latach 1992-2002. W 2006 r. z listy PiS został radnym sejmiku województwa pomorskiego, a 15 grudnia 2012 r. wybrano go na przewodniczącego zarządu Prawicy Rzeczypospolitej w województwie pomorskim. W 2012 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

6. Jarosław Sellin - historyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł kilku kadencji, członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

7. Jan Kilian - absolwent Politechniki Gdańskiej, prowadzący rodzinny  biznes. Przewodniczący struktur PiS powiatu starogardzkiego, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Starogardzie Gdańskim, radny Miasta Starogard Gdański.

8. Katarzyna Stanulewicz - menager oświaty, działaczka społeczna, w latach 2006-2010 radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, w którym pełniła funkcję przewodniczącej komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz wiceprzewodniczącej komisji Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu. Aktywnie reprezentowała region w pracach Grupy Roboczej ds. Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego na Forum Parlamentów Południowego Bałtyku. Szefowa gdyńskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Członek Zarządu PiS Okręgu Gdyńskiego.

9. Marek Strociak - menager oświaty, radny Miasta Kwidzyna, członek zarządu struktur PiS w Kwidzynie.

10. Jerzy Barzowski - mgr stosunków międzynarodowych. Działalność polityczną rozpoczął w latach 80-tych w Solidarności. Były burmistrz Bytowa. W sejmie III kadencji w latach 1997-2001 zajmował się głównie ustrojem samorządów. Od 2007 r. radny Sejmiku województwa  pomorskiego. Obecnie przewodniczący Klubu Radnych PiS sejmiku województwa pomorskiego i przewodniczący Komitetu PiS w Bytowie.


altPo prezentacji wykonano wspólne zdjęcie delegatów, po czym każdy z nich z osobna pozował indywidualnie do zdjęć. Maciej Jan Łopiński (na zdjęciu poniżej) pytany przez dziennikarzy, na co liczy w tych wyborach wypowiadał się wymijająco, zaś Anna Fotyga zaapelowała do przedstawicieli mediów o życzliwe prezentowanie kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież