Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 kwietnia 2014 18:38

W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, Maciej Jan Łopiński, gdański dziennikarz, minister w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2005–2010, poseł na Sejm VII kadencji, 8 kwietnia dokonał prezentacji 10 kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 1 w wyborach do Parlamentu Europejskiego.Oto kandydaci PiS według kolejności na liście:
1. Anna Fotyga - ekonomista, polityk, deputowana do Parlamentu Europejskiego, minister spraw zagranicznych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2008 , posłanka na Sejm VII kadencji. Wiceprzewodnicząca Komisji ds. UE oraz członek Komisji Spraw Zagranicznych.

2. Jolanta Szczypińska - pielęgniarka, działaczka Solidarności w latach 80- tych, współzałożycielka Prawa i Sprawiedliwości, Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, Wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wiceprezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości NR 26, członek Komisji Zdrowia, współautorka programu ochrony zdrowia Prawa i Sprawiedliwości.

3. Zenon Żynda - przedsiębiorca, politolog, radny Rady Miejskiej w Tczewie, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w  tejże radzie, przewodniczący struktur PiS w Tczewie.

4. Danuta Sikora - działaczka społeczna i samorządowa z powiatu gdańskiego, ekonomistka, prezes Kancelarii Obsługi Inwestycji. Radna powiatu gdańskiego.

5. Jan Klawiter – absolwent  Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Były burmistrz Rumi w latach 1992-2002. W 2006 r. z listy PiS został radnym sejmiku województwa pomorskiego, a 15 grudnia 2012 r. wybrano go na przewodniczącego zarządu Prawicy Rzeczypospolitej w województwie pomorskim. W 2012 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

6. Jarosław Sellin - historyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł kilku kadencji, członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

7. Jan Kilian - absolwent Politechniki Gdańskiej, prowadzący rodzinny  biznes. Przewodniczący struktur PiS powiatu starogardzkiego, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Starogardzie Gdańskim, radny Miasta Starogard Gdański.

8. Katarzyna Stanulewicz - menager oświaty, działaczka społeczna, w latach 2006-2010 radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, w którym pełniła funkcję przewodniczącej komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz wiceprzewodniczącej komisji Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu. Aktywnie reprezentowała region w pracach Grupy Roboczej ds. Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego na Forum Parlamentów Południowego Bałtyku. Szefowa gdyńskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Członek Zarządu PiS Okręgu Gdyńskiego.

9. Marek Strociak - menager oświaty, radny Miasta Kwidzyna, członek zarządu struktur PiS w Kwidzynie.

10. Jerzy Barzowski - mgr stosunków międzynarodowych. Działalność polityczną rozpoczął w latach 80-tych w Solidarności. Były burmistrz Bytowa. W sejmie III kadencji w latach 1997-2001 zajmował się głównie ustrojem samorządów. Od 2007 r. radny Sejmiku województwa  pomorskiego. Obecnie przewodniczący Klubu Radnych PiS sejmiku województwa pomorskiego i przewodniczący Komitetu PiS w Bytowie.


altPo prezentacji wykonano wspólne zdjęcie delegatów, po czym każdy z nich z osobna pozował indywidualnie do zdjęć. Maciej Jan Łopiński (na zdjęciu poniżej) pytany przez dziennikarzy, na co liczy w tych wyborach wypowiadał się wymijająco, zaś Anna Fotyga zaapelowała do przedstawicieli mediów o życzliwe prezentowanie kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież