Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (... Monika Chabior - gdański pedagog postępu? » Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych „seksualno-bojowych” haseł i okrzykó...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
czwartek, 26 listopada 2020 21:01
W środę, 25 listopada, w wieku 67 lat, zmarł Zenon Plech. Jeden z
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS zaprezentował kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 kwietnia 2014 18:38

W historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej, Maciej Jan Łopiński, gdański dziennikarz, minister w Kancelarii Prezydenta RP w latach 2005–2010, poseł na Sejm VII kadencji, 8 kwietnia dokonał prezentacji 10 kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 1 w wyborach do Parlamentu Europejskiego.Oto kandydaci PiS według kolejności na liście:
1. Anna Fotyga - ekonomista, polityk, deputowana do Parlamentu Europejskiego, minister spraw zagranicznych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP w latach 2007-2008 , posłanka na Sejm VII kadencji. Wiceprzewodnicząca Komisji ds. UE oraz członek Komisji Spraw Zagranicznych.

2. Jolanta Szczypińska - pielęgniarka, działaczka Solidarności w latach 80- tych, współzałożycielka Prawa i Sprawiedliwości, Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, Wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, wiceprezes Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości NR 26, członek Komisji Zdrowia, współautorka programu ochrony zdrowia Prawa i Sprawiedliwości.

3. Zenon Żynda - przedsiębiorca, politolog, radny Rady Miejskiej w Tczewie, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w  tejże radzie, przewodniczący struktur PiS w Tczewie.

4. Danuta Sikora - działaczka społeczna i samorządowa z powiatu gdańskiego, ekonomistka, prezes Kancelarii Obsługi Inwestycji. Radna powiatu gdańskiego.

5. Jan Klawiter – absolwent  Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Były burmistrz Rumi w latach 1992-2002. W 2006 r. z listy PiS został radnym sejmiku województwa pomorskiego, a 15 grudnia 2012 r. wybrano go na przewodniczącego zarządu Prawicy Rzeczypospolitej w województwie pomorskim. W 2012 r. odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

6. Jarosław Sellin - historyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł kilku kadencji, członek sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

7. Jan Kilian - absolwent Politechniki Gdańskiej, prowadzący rodzinny  biznes. Przewodniczący struktur PiS powiatu starogardzkiego, przewodniczący Klubu Radnych PiS w Starogardzie Gdańskim, radny Miasta Starogard Gdański.

8. Katarzyna Stanulewicz - menager oświaty, działaczka społeczna, w latach 2006-2010 radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, w którym pełniła funkcję przewodniczącej komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz wiceprzewodniczącej komisji Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu. Aktywnie reprezentowała region w pracach Grupy Roboczej ds. Strategii dla Regionu Morza Bałtyckiego na Forum Parlamentów Południowego Bałtyku. Szefowa gdyńskiego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Członek Zarządu PiS Okręgu Gdyńskiego.

9. Marek Strociak - menager oświaty, radny Miasta Kwidzyna, członek zarządu struktur PiS w Kwidzynie.

10. Jerzy Barzowski - mgr stosunków międzynarodowych. Działalność polityczną rozpoczął w latach 80-tych w Solidarności. Były burmistrz Bytowa. W sejmie III kadencji w latach 1997-2001 zajmował się głównie ustrojem samorządów. Od 2007 r. radny Sejmiku województwa  pomorskiego. Obecnie przewodniczący Klubu Radnych PiS sejmiku województwa pomorskiego i przewodniczący Komitetu PiS w Bytowie.


altPo prezentacji wykonano wspólne zdjęcie delegatów, po czym każdy z nich z osobna pozował indywidualnie do zdjęć. Maciej Jan Łopiński (na zdjęciu poniżej) pytany przez dziennikarzy, na co liczy w tych wyborach wypowiadał się wymijająco, zaś Anna Fotyga zaapelowała do przedstawicieli mediów o życzliwe prezentowanie kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego.


altWła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież