Portfele gdańskich prezesów » Od 13 do 22 tysięcy złotych miesięcznie zarabiają prezesi gdańskich spółek komunalnych - najmniej w ... Hiszpanie potrafią w Gdańsku zarabiać na parkingach i dojeździe do nic... » Jak się w Gdańsku robi interesy z potentatem europejskim w dziedzinie parkingów? Przyjmuje się go d... „Zaciemnienie” zgłoszone przez PiS do prokuratury » Zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezyde... Karol Rabenda: Samorządy terytorialne są częścią Rzeczpospolitej - nie... » Z Karolem Rabendą, wiceprezesem partii Porozumienie, radnym Gdańska (klub PiS) rozmawia Artur S. Gór... Zmiana trasy linii 210 bez konsultacji z mieszkańcami. Dulkiewicz milc... » 19 października ZTM Gdańsk skrócił trasę autobus linii 210 wycofując go z Traktu Św. Wojciecha/Oruni... Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Podhale rozgromiło Stoczniowca
piątek, 04 grudnia 2020 21:33
Podhale rozgromiło Stoczniowca
Bardzo jednostronne było spotkanie Stoczniowca z Tauron KH Podhalem
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Obchody 40-lecia Hali Olivia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 grudnia 2012 19:27

Twórcy obiektu, jego budowniczowie, sportowcy i trenerzy sprzed lat oraz współcześni, wszyscy zjawili się w sobotę żeby świętować urodziny Hali Olivia. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz oraz współtwórca projektu hali prof. Stanisław Kuś.Jubileuszowy dzień rozpoczął się od zorganizowanych na Małej Hali ogólnodostępnych, ślizgawek. O 10 otwarto podwoje obiektu jego najpilniej strzeżone pomieszczenia aby zwiedzić je mogli wszyscy goście. W tym samym czasie na tafli główniej młodzi hokeiści rywalizowali w XV Międzynarodowym Turnieju Państw Nadbałtyckich.


Głównym punktem imprezy była  prezentacja Hali oraz sekcji, które na co dzień w niej trenują. Oprócz hokeja są to: curling, łyżwiarstwo figurowe, synchroniczne i short track.  Podczas trwania akademii była okazja do wspomnień zarówno m.in. początku istnienia obiektu, jego budowy i wydarzeń z poszczególnych lat funkcjonowania Olivii.


alt


W trakcie uroczystości zaprezentowano dwa wydawnictwa, które upamiętniają  działalności Hali Olivia. Pierwszym z nich jest pamiątkowy album - „Hala Olivia. 40 świeczek na torcie” - zawierający zdjęcia kilku pokoleń pomorskich fotoreporterów, Jego głównym motywem była hala i to co się w niej i wokół niej działo. Drugim jest film, w którym zebrano świadectwa osób związanych z halą i klubem Stoczniowiec jeszcze na długo zanim powstał obiekt, a klub przybrał obecną nazwę.

Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy byłych i obecnych zawodników, trenerów i pracowników klubu. Nie zabrakło  okolicznościowego tortu i wspólnej fotografii.

PD
Fot. 058sport.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież