Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Może być burzliwie na sesji UM Gdańsk

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 listopada 2011 21:18


Do publicznych protestów może dojść podczas obrad najbliższej XX sesji Rady Miasta Gdańska, która odbędzie się 24 listopada 2011 roku (czwartek) w sali obrad (I piętro) w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1. A to z tego względu, gdyż z 41 przygotowanych do przegłosowania uchwał, niemal połowa, bo aż 16 dotyczy likwidacji lub wyłączenia szkół w Gdańsku.


Uczniowie i nauczyciele kilku z nich już protestowali przed siedzibami władz samorządowych i miejskich. W czasie sesji, jak można domniemać, też wyrażą swoje niezadowolenie z planowanych decyzji o likwidacji gdańskich placówek dydaktycznych. Na przykład uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych przy ul. Powstańców Warszawskich 25 i rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Srebrniki 10, protestowali w tej sprawie do władz miasta, a nauczyciele ze Szkół Elektrycznych i Elektronicznych przy Al. Grunwaldzkiej 238 B zwracali się po pomoc do gdańskich radnych.
Zaniepokojeni są też rodzice kameralnych podstawówek na Rudnikach i Srebrnikach. To, co wydawało się zaletą tych placówek, czyli mała liczebność - zadecydowało o tym, że mają zostać zlikwidowane. Miasto tłumaczy, że generują dużo większe koszty niż inne szkoły w mieście. Rocznie jeden uczeń kosztuje Miasto średnio 9 tys. zł, w SP nr 27 - 10 tys. zł, a w SP nr 29 – 16 tys. zł. A pieniędzy na edukację nie ma - do czego przyznają się urzędnicy - bo gros budżetu pochłaniają wielkie inwestycje współfinansowane z UE.
Przypomnijmy, że proponowane do likwidacji są także m.in.: Szkoła Podstawowa Nr 29 przy ul. Miałki Szlak 74; Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 4 przy ul. Wielkopolskiej 20; Gimnazjum Nr 4 przy ul. Wielkopolskiej 20; Gimnazjum Nr 23 przy ul. Cystersów 13; Technikum Nr 6 przy ul. Powstańców Warszawskich 25; czy XXII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Powstańców Warszawskich 25.
A nadmieńmy jeszcze, że zmiany w najbliższych latach (począwszy od 2012 roku) czekają nauczycieli i uczniów z ośmiu placówek, których dalsze utrzymywanie zdaniem Miasta organizacyjnie i finansowo jest nieuzasadnione. Przypomnijmy też, o czym już informowaliśmy, że na niedawnym posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Gdańska była mowa o planach likwidacji w Gdańsku kolejnych, co najmniej 20 szkół.

Wła-49


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież