Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ... Kazimierz Smoliński: Osiem gwiazdek to wątły projekt i żadna oferta » Z Kazimierzem Smolińskim (PiS), posłem w latach 2010–2011 i od 2014), wiceministrem infrastruktury (...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Gdańsku więcej kobiet bezrobotnych

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 23 listopada 2011 12:58Stopa bezrobocia w województwie pomorskim wynosi 11,7 proc. i obejmuje obecnie prawie 100 tys. osób. Jest ona niewiele mniejsza od krajowej stopy bezrobocia wynoszącej 11,8 proc. i obejmującej 1 861 689 mieszkańców naszego kraju.
W Gdańsku, na koniec października 2011 roku, było 10 455 osób bezrobotnych, z tego 5 762 kobiet, a więc o ponad tysiąc więcej niż mężczyzn. Wśród tej ilości, w wieku powyżej 50 lat życia jest 1 280 kobiet, co stanowi 22,4 proc. Na ogólną ilość 4 693 bezrobotnych mężczyzn, powyżej 50 roku życia jest 1 721, co stanowi 36,7 proc.


Na prawie 10,5 tys. osób bezrobotnych w mieście Gdańsku, z prawem do zasiłku jest jedynie 2 019 oób, a tych do 25 roku życia jest zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdańsku 1 297 młodych wiekiem osób.
Warto wspomnieć, o czym już informowaliśmy, że w województwie pomorskim od niedawna jest realizowany jeden z pierwszych projektów: „Pracuję – rozwijam kompetencje. Innowacyjny model wsparcia pracowników 50+”. Jego głównym celem jest zwiększenie aktywności oraz atrakcyjności zawodowej na rynku pracy pracowników powyżej 50. roku życia. Osoby, które ukończyły już 50. rok życia coraz częściej napotykają na bariery utrudniające im prowadzenie działalności zawodowej. Wśród głównych problemów najczęściej wymieniane są bariery: mentalne, zdrowotne i związane z kwalifikacjami zawodowymi i kompetencjami społecznymi. Poza tym, osoby dojrzałe często są postrzegane przez pracodawców jako pracownicy, którzy trudniej adaptują się do nowych warunków pracy. W efekcie wskaźnik zatrudnienia osób 50+ w Polsce jest jednym z najniższych w Europie. Statystycznie 46 proc. dojrzałych obywateli państw Unii Europejskiej jest aktywnych zawodowo. W Polsce wskaźnik ten jest zdecydowanie niższy i wynosi tylko 32 proc. W tej sytuacji konieczne staje się poszukiwanie rozwiązań, których zadaniem jest wspieranie zawodowej aktywności osób powyżej 50. roku życia.


W województwie pomorskim program ten będzie działać do końca lutego 2012 roku. By wziąć udział w procesie rekrutacyjnym wystarczy wypełnić Formularz Zgłoszenia wraz z załącznikami i dostarczyć go do Centrum Kariery 50+ mieszczącego się w Sopocie przy ulicy Świemirowskiej 3. Więcej informacji na www.50pluspomorze.pl oraz pod numerami telefonu: /58/ 555-45-54, /58/ 555-41-49
Projekt jest realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież