Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Bursztynowe mieczyki rozdane

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2011 14:35

Uznaniem dla wolontariatu była środowa gala w Filharmonii Bałtyckiej. Po raz siedemnasty w ręce wolontariuszy i organizacji pozarządowych trafiła prestiżowa Nagroda Bursztynowego Mieczyka, a po raz drugi była to Nagroda im. Macieja Płażyńskiego. Ten były gdański wojewoda, założyciel spółdzielni usług wysokościowych Gdańsk i Świetlik, marszałek Sejmu był pomysłodawcą nagrody.


Tym razem zostały wręczone cztery nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody specjalne.
Laureatami w głównych kategoriach zostali:
Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, za innowacyjność i promowanie nowych rozwiązań, Stowarzyszenie "Nadzieja Dla Rodziny”, za współpracę z instytucjami sektora publicznego, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo "RAZEM" za całokształt działalności organizacji na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody – SALAMANDRA w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.
Wyróżnienia Nagrody Bursztynowego Mieczyka zostały przyznane organizacjom: Fundacja Sopockie Korzenie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON, Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Fundacja "Sprawni Inaczej" w Gdańsku, oddział Kościerzyna, Fundacja "Dr Clown" oddział Gdańsk, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej "Jazz Fan Club", Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski
Nagroda Specjalna Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza przypadła dla Światowego Związku  Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Pomorski. 
Nagroda Specjalna Ministra Edukacji Narodowej - dla Stowarzyszenia Talent. 
Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - dla Video Studio Gdańsk.  Nagroda Specjalna  Rzecznika Praw Obywatelskich - dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym , koło w Skarszewach. 
Nagroda Specjalna  Fundacji Pomorskiej - dla  Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA.  Nagroda specjalna właściciela DRUKARNI MISIURO - dla Stowarzyszenie Sopocki Dom. 
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Pomorskie w Unii - Staże w Brukseli dla  Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pelikan" i Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Słupska.  
Nagroda specjalna Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej - dla  Starostwa Powiatowego w Pucku. 
Nagroda Specjalna Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych - dla Waji Jabłonowskiej za dzieło integracji sektora obywatelskiego.
Nagrodzone organizacje: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zostało utworzone w 2004 roku w Sopocie.  Stowarzyszenie działa na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną, zapobiegając ich izolacji i wykluczeniu w środowisku lokalnym. Ponadto animuje, wspiera i inicjuje oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej Sopotu.  Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” zostało założone w 1995 roku przez grupę rodziców dzieci niepełnosprawnych i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku. Celem jego powstania była chęć stworzenia placówki edukacyjno-rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży kończących szkołę specjalną, dla których nie było żadnej możliwości dalszego kształcenia i rozwoju. Powstała placówka stwarzała szansę przeciwdziałania społecznemu wykluczeniu i marginalizacji osób upośledzonych umysłowo.
Stowarzyszenie „Nadzieja dla Rodziny” zostało utworzone z grupy rodzin prężnie działających na rzecz osób po kryzysach psychicznych oraz ich rodzin i opiekunów. Członkowie Stowarzyszenia od 2005 roku aktywnie współtworzą Zintegrowany System Środowiskowego Wsparcia dla osób cierpiących z powodu kryzysów psychicznych na terenie województwa pomorskiego. Celem stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób po kryzysach psychicznych oraz umożliwienie takim osobom efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie (rehabilitacja i rewalidacja).
Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” jest grupą skupiającą studentów, absolwentów i doktorantów gdańskich uczelni, zainteresowanych badaniami i ochroną nietoperzy - tajemniczej i jednej z najbardziej zagrożonych grup ssaków na świecie. Działające od 1993 roku Koło przeprowadziło inwentaryzację fauny nietoperzy parków krajobrazowych: Trójmiejskiego,. Kaszubskiego, Nadmorskiego, Pojezierza Iławskiego, Wzgórz Dylewskich, Wdzydzkiego i Doliny Słupi. Prowadzi wieloletni monitoring liczebności nietoperzy zimujących na Pomorzu Gdańskim oraz szereg działań ochronnych, wśród których za najważniejsze uznać należy utworzenie pierwszego w województwie użytku ekologicznego – zimowiska nietoperzy „Fort Nocek” w Gdańsku. Opracowało projekt adaptacji Prochowni w Twierdzy Wisłoujście na zimowisko dla nietoperzy oraz  doprowadziło do objęcia ochrona prawna jedno z trzech największych zimowisk nietoperzy w województwie Pomorskiem- podziemia dawnej strzelnicy miejskiej w Gniewie. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież