Miasto nie może mieć tylko pięknej fasady » Radni klubu PiS złożyli do władz miasta zapytanie w związku z podziemnymi pomieszczeniami w centrum ... Książka odskocznią od problemów » W poniedziałek po dwumiesięcznej przerwie ponownie został otwarty Antykwariat Rejs przy ul. Kowalski... Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla... » Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry Dulkiewicz, który zatrudniał ją... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowis... Animatorzy Just Dance zatańczyli dla podopiecznych Fundacji z Pompą » Z okazji Dnia Dziecka dla pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii zatańczyli animatorzy... W tygodniku „Sieci”: Tak zaatakuje Rosja » Tygodnik „Sieci” w najnowszym numerze ujawnia szokującą prawdę na temat rosyjskich planów agresji na... Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa...
Reklama
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
środa, 03 czerwca 2020 06:56
Życie w Gdańsku jak w Madrycie - ponad 400 tys. zł dla...
Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska, b. szef Aleksandry ...
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
środa, 03 czerwca 2020 10:01
LOTOS PKH GDAŃSK zgłoszony do rozgrywek
Pomorski Klub Hokejowy 2014 zgłosił się do rozgrywek Polskiej Hokej ...
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
niedziela, 31 maja 2020 17:55
Ale derby na Stadionie Energa! Lechia po raz kolejny lepsza od Arki
15. piłkarskie derby Trójmiasta Lechia - Arka na poziomie ekstraklas ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
wtorek, 26 maja 2020 15:34
Marian Stec – malarz ”sezonu kolorowych chmur”
Marian Stec należy obok Krystyny Jacobson do najstarszych przedstawic ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Kontrkandydaci Adamowicza komentują jego szkolenie w USA

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 października 2014 20:10

W związku z wyjazdem Pawła Adamowicza na dziewięć dni do Los Angeles, na szkolenie finansowane przez fundację Bloomberga, pytamy pozostałych kandydatów na prezydenta Gdańska oraz byłego piastuna tej funkcji czy taki wyjazd w trakcie kampanii wyborczej to pożyteczna dla gminy forma edukacji, czy może wyraz lekceważenia zasad demokracji i debaty publicznej oraz arogancji wobec mieszkańców?Jarosław Szczukowski: Wyjazd prezydenta Pawła Adamowicza dowodzi tylko, że chciał on skorzystać ze szkolenia. Jak rozumiem, odbywa się ono akurat w takim terminie, którego zainteresowany sam sobie nie wybrał. Potwierdza to też, optymistyczną z mojego punktu widzenia, tezę, że na naukę nigdy nie jest za późno, nawet po szesnastu latach nieprzerwanego sprawowania funkcji prezydenta, z apetytem na kolejne kadencje. Parafrazując wypowiedź jednego z liderów opozycji o byłym premierze, można by powiedzieć: a bierzcie go sobie do tego Los Angeles…

Ewa Lieder: Jeśli sprawy, którymi zajmuje się Pan Prezydent są pożyteczne dla rozwoju naszego miasta albo jeśli jego wyjazd jest finansowany z prywatnych pieniędzy, to nie widzę powodu, żeby taki wyjazd krytykować. A czy początek kampanii jest dobrym na to momentem? W czasach internetu ma to małe znaczenie.

Waldemar Bartelik: Fakt, iż po szesnastu latach sprawowania urzędu wiedza Pawła Adamowicza. wymaga uzupełnienia pozostawiam do oceny wyborców. Jego nieobecność zaś w trakcie kampanii wyborczej jest mi obojętna.

Zbigniew Wysocki: Czy to będzie korzystne dla gminy to zależy od zakresu szkolenia i czy zdobyta wiedza będzie wykorzystana w konkretnych działaniach. Jeżeli prezydent nauczy się tam nowych sztuczek na zadłużanie miasta to będzie niekorzystne szkolenie. Jeżeli nauczy się, że wszystkie długi trzeba spłacić i nadmierne zadłużenie może doprowadzić do bankructwa miasta, to takie szkolenie na pewno będzie dobrym posunięciem.

Tomasz Posadzki: Jeżeli zakres szkolenia jest przydatny to warto skorzystać. Jednak czy termin jest właściwy? Trudno stwierdzić jak ocenią to wyborcy, ale może się to spotkać z krytyką. Z punktu widzenia kandydata warto by było taki wyjazd przełożyć. Ale tu się pojawia pytanie czy była to oferta skierowana indywidualnie, czy dla większego grona osób. Jeśli indywidualna, to myślę, że nie było by problemu ze zmianą terminu. Zwłaszcza – doszły mnie takie słuchy – że Paweł Adamowicz wcale nie może czuć się aż tak bardzo pewnie jeśli chodzi o jego reelekcję. W związku z tym wyjazd do Los Angeles jest ryzykownym posunięciem.

Nie dostaliśmy odpowiedzi od Andrzeja Jaworskiego, który jest kandydatem PiS na fotel prezydenta Gdańska. Ponadto postanowiliśmy zapytać w kilku innych dużych miastach czy kiedykolwiek taka oferta została złożona ich prezydentom – jeśli tak, to w jakim terminie, czy skorzystano z niej i jak to się przełożyło na sprawy miejskie – jednak ani jedno biuro prasowe nie ustosunkowało się do tych pytań.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 kaśka 2014-10-04 08:26
Adamowicz go home!Ok ale jaki adres?PytaC PROSZE W cba
Cytować
 
 
0 #3 rzecznik 2014-10-04 06:43
uczyli Adamsa liczyc mieszkania to wazne
Cytować
 
 
+3 #2 Miernota Jaworski 2014-10-03 15:05
Nie dostaliście odpowiedzi od Jaworskiego?
Pewnie Rydzyk nie miał czasu żeby mu napisać :-*https://www.facebook.com/Miernota.Jaworski
Cytować
 
 
+1 #1 kaper gdańsk 2014-10-03 12:52
Uwaga Posadzki mówi o 2 turze czyli wnerwia Adamowicza
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież