W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kontrkandydaci Adamowicza komentują jego szkolenie w USA

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
czwartek, 02 października 2014 20:10

W związku z wyjazdem Pawła Adamowicza na dziewięć dni do Los Angeles, na szkolenie finansowane przez fundację Bloomberga, pytamy pozostałych kandydatów na prezydenta Gdańska oraz byłego piastuna tej funkcji czy taki wyjazd w trakcie kampanii wyborczej to pożyteczna dla gminy forma edukacji, czy może wyraz lekceważenia zasad demokracji i debaty publicznej oraz arogancji wobec mieszkańców?Jarosław Szczukowski: Wyjazd prezydenta Pawła Adamowicza dowodzi tylko, że chciał on skorzystać ze szkolenia. Jak rozumiem, odbywa się ono akurat w takim terminie, którego zainteresowany sam sobie nie wybrał. Potwierdza to też, optymistyczną z mojego punktu widzenia, tezę, że na naukę nigdy nie jest za późno, nawet po szesnastu latach nieprzerwanego sprawowania funkcji prezydenta, z apetytem na kolejne kadencje. Parafrazując wypowiedź jednego z liderów opozycji o byłym premierze, można by powiedzieć: a bierzcie go sobie do tego Los Angeles…

Ewa Lieder: Jeśli sprawy, którymi zajmuje się Pan Prezydent są pożyteczne dla rozwoju naszego miasta albo jeśli jego wyjazd jest finansowany z prywatnych pieniędzy, to nie widzę powodu, żeby taki wyjazd krytykować. A czy początek kampanii jest dobrym na to momentem? W czasach internetu ma to małe znaczenie.

Waldemar Bartelik: Fakt, iż po szesnastu latach sprawowania urzędu wiedza Pawła Adamowicza. wymaga uzupełnienia pozostawiam do oceny wyborców. Jego nieobecność zaś w trakcie kampanii wyborczej jest mi obojętna.

Zbigniew Wysocki: Czy to będzie korzystne dla gminy to zależy od zakresu szkolenia i czy zdobyta wiedza będzie wykorzystana w konkretnych działaniach. Jeżeli prezydent nauczy się tam nowych sztuczek na zadłużanie miasta to będzie niekorzystne szkolenie. Jeżeli nauczy się, że wszystkie długi trzeba spłacić i nadmierne zadłużenie może doprowadzić do bankructwa miasta, to takie szkolenie na pewno będzie dobrym posunięciem.

Tomasz Posadzki: Jeżeli zakres szkolenia jest przydatny to warto skorzystać. Jednak czy termin jest właściwy? Trudno stwierdzić jak ocenią to wyborcy, ale może się to spotkać z krytyką. Z punktu widzenia kandydata warto by było taki wyjazd przełożyć. Ale tu się pojawia pytanie czy była to oferta skierowana indywidualnie, czy dla większego grona osób. Jeśli indywidualna, to myślę, że nie było by problemu ze zmianą terminu. Zwłaszcza – doszły mnie takie słuchy – że Paweł Adamowicz wcale nie może czuć się aż tak bardzo pewnie jeśli chodzi o jego reelekcję. W związku z tym wyjazd do Los Angeles jest ryzykownym posunięciem.

Nie dostaliśmy odpowiedzi od Andrzeja Jaworskiego, który jest kandydatem PiS na fotel prezydenta Gdańska. Ponadto postanowiliśmy zapytać w kilku innych dużych miastach czy kiedykolwiek taka oferta została złożona ich prezydentom – jeśli tak, to w jakim terminie, czy skorzystano z niej i jak to się przełożyło na sprawy miejskie – jednak ani jedno biuro prasowe nie ustosunkowało się do tych pytań.

goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 kaśka 2014-10-04 08:26
Adamowicz go home!Ok ale jaki adres?PytaC PROSZE W cba
Cytować
 
 
0 #3 rzecznik 2014-10-04 06:43
uczyli Adamsa liczyc mieszkania to wazne
Cytować
 
 
+3 #2 Miernota Jaworski 2014-10-03 15:05
Nie dostaliście odpowiedzi od Jaworskiego?
Pewnie Rydzyk nie miał czasu żeby mu napisać :-*https://www.facebook.com/Miernota.Jaworski
Cytować
 
 
+1 #1 kaper gdańsk 2014-10-03 12:52
Uwaga Posadzki mówi o 2 turze czyli wnerwia Adamowicza
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież