Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem » Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zarażonych koronawirusem. Wśród 36 os... 2 mln zł na paliwo dla szpitali zakaźnych w całej Polsce od LOTOSU » Koncern z Gdańska uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirus... Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » Fundacja Energa przeznaczyła blisko milion złotych na wsparcie szpitala specjalistycznego w Wejherow... myGdansk.pl apeluje do Dulkiewicz: uwolnić parkingi, obniżyć opłaty » Stowarzyszenie myGdańsk.pl wystosowało do władz Miasta Gdańska apel, w którym wzywa gdański samorząd... Zmarł Maciej Kosycarz » Nie żyje Maciej Kosycarz, miłośnik Gdańska, świetny fotoreporter. Chorował na raka. Wyszedł z chorob... Jerzy Karpiński: Szczepionka najszybciej za rok » Z lek. med. Jerzym Karpińskim, dyrektorem Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego (lekarze... Nowe zasady bezpieczeństwa, ograniczające swobodne przemieszczanie się... » Premier Mateusz Morawiecki podjął dalsze, obostrzające i dyscyplinujące decyzje dotyczące walki z CO... Przemysł stoczniowy w dobie pandemii » Jakie procedury obwiązują armatorów, stoczniowców, portowców i morskich kontrahentów w czasie pandem... Fundacja ORLEN: Nabór do programu "Moje miejsce na Ziemi" » Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego dla społeczności lokalnych „M... Płażyński w sprawie Gedanii do minister Gawin » Gdańska opozycja nie rezygnuje z wsparcia starań o uratowanie historycznego terenu Gedanii. W tej sp...
Reklama
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
sobota, 28 marca 2020 21:43
Marszałek Struk wśród zarażonych koronawirusem
Ministerstwo Zdrowia w sobotę przedstawiło komunikat o osobach zara ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
sobota, 14 marca 2020 14:07
Zawodnicy zamiast derbów odpoczną w domach
Niedzielne derby trójmiasta nie odbędą się. Jest to spowodowane za ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bruno Schulz w Sopocie
wtorek, 10 marca 2020 19:09
Bruno Schulz w Sopocie
Wernisaż wystawy „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Co stanie się z gdańskim sądem?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 25 stycznia 2012 14:17

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Gdańsku doprowadziło do mozolnych negocjacji między jednym z inwestorów, a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ich przedmiotem jest nowy kompleks obiektów budowanych dla wymiaru sprawiedliwości przez Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”. Na razie bowiem właściciele budynków gdańskich sądów, posadowionych przy ul. 3 Maja, jest pomorski przedsiębiorca budowlany Bogdan Górski i jego Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski” w myśl zasady – czyj grunt tego budynek. Czy MS kupi kompleks budynków? Czy będzie mogło je dalej wynajmować? Roboczą nazwą Centrum Sprawiedliwości określa się kompleks budynków prokuratury i sądów mających mieć lokalizację przy ul. 3 Maja w Gdańsku w sąsiedztwie dworca PKS i Powiatowego Urzędu Pracy. Do nowych obiektów mają się też wprowadzić prokuratury Apelacyjna i Okręgowa.
Na razie co do oferty przedstawionej Ministerstwu Sprawiedliwości nie wypowiada się Bogdan Górski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski” Sp. z o.o. To jego przedsiębiorstwo budowlane jest właścicielem gruntu, na którym wybudował budynki sądowe. Ministerstwo potwierdza jedynie, że trwają negocjacje miedzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a pomorskim developerem.


- Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wykupić grunt, na którym posadowione są budynki sądów w Gdańsku. Trwają negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia z inwestorem – poinformowała nas Patrycja Loose, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości.


O przebiegu negocjacji zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

- Jeżeli chodzi o budynki przy ul. 3 Maja inwestorem było PB Górski. Obecnie w tych budynkach pracują dwa wydziały Sądu Okręgowego i część wydziałów Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe. Sąd nie był inwestorem ani nie jest właścicielem tych budynków. Są one obecnie wynajmowane. W porozumieniu z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku i Dyrektorem Sądu Okręgowego w Gdańsku pragnę poinformować, że toczą się zaawansowane rozmowy pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku i inwestorem, przy udziale Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, dotyczące nieruchomości przy ul. 3 Maja 9 w Gdańsku i jej pozyskania dla wymiaru sprawiedliwości – poinformował portal wybrzeze24.pl sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Pytaliśmy na jakich warunkach Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Gdańsku dzierżawią pomieszczenia od PB Górski,  jakie są stawki czynszu dzierżawnego i kiedy kończy się umowa dzierżawy na parcele przy ul. 3 Maja oraz czy w przypadku przedłużania się procedury negocjacyjnej umowa dzierżawy będzie kontynuowana? Według nieoficjalnych informacji, umowa w dotychczasowym kształcie kończy się w styczniu - co więc stanie się z gdańskim sądem od lutego?
- Zagadnienia, o które pan pyta należą do elementów negocjacji. Dalsze informacje będą mogły być przekazane niezwłocznie po zakończeniu rozmów – stwierdził sędzia Adamski.
ASG   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież