Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre... ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
sobota, 07 grudnia 2019 10:22
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
Bez siedmiu graczy przystąpili do meczu z GKS Tychy hokeiści LOTOS P ...
Lechia to Gdańsk…
sobota, 07 grudnia 2019 10:27
Lechia to Gdańsk…
Przed II wojną światową nazwa Lechia była znana we Lwowie. Wprawdz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Co stanie się z gdańskim sądem?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 25 stycznia 2012 14:17

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Gdańsku doprowadziło do mozolnych negocjacji między jednym z inwestorów, a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ich przedmiotem jest nowy kompleks obiektów budowanych dla wymiaru sprawiedliwości przez Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”. Na razie bowiem właściciele budynków gdańskich sądów, posadowionych przy ul. 3 Maja, jest pomorski przedsiębiorca budowlany Bogdan Górski i jego Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski” w myśl zasady – czyj grunt tego budynek. Czy MS kupi kompleks budynków? Czy będzie mogło je dalej wynajmować? Roboczą nazwą Centrum Sprawiedliwości określa się kompleks budynków prokuratury i sądów mających mieć lokalizację przy ul. 3 Maja w Gdańsku w sąsiedztwie dworca PKS i Powiatowego Urzędu Pracy. Do nowych obiektów mają się też wprowadzić prokuratury Apelacyjna i Okręgowa.
Na razie co do oferty przedstawionej Ministerstwu Sprawiedliwości nie wypowiada się Bogdan Górski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski” Sp. z o.o. To jego przedsiębiorstwo budowlane jest właścicielem gruntu, na którym wybudował budynki sądowe. Ministerstwo potwierdza jedynie, że trwają negocjacje miedzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a pomorskim developerem.


- Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wykupić grunt, na którym posadowione są budynki sądów w Gdańsku. Trwają negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia z inwestorem – poinformowała nas Patrycja Loose, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości.


O przebiegu negocjacji zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

- Jeżeli chodzi o budynki przy ul. 3 Maja inwestorem było PB Górski. Obecnie w tych budynkach pracują dwa wydziały Sądu Okręgowego i część wydziałów Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe. Sąd nie był inwestorem ani nie jest właścicielem tych budynków. Są one obecnie wynajmowane. W porozumieniu z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku i Dyrektorem Sądu Okręgowego w Gdańsku pragnę poinformować, że toczą się zaawansowane rozmowy pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku i inwestorem, przy udziale Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, dotyczące nieruchomości przy ul. 3 Maja 9 w Gdańsku i jej pozyskania dla wymiaru sprawiedliwości – poinformował portal wybrzeze24.pl sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Pytaliśmy na jakich warunkach Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Gdańsku dzierżawią pomieszczenia od PB Górski,  jakie są stawki czynszu dzierżawnego i kiedy kończy się umowa dzierżawy na parcele przy ul. 3 Maja oraz czy w przypadku przedłużania się procedury negocjacyjnej umowa dzierżawy będzie kontynuowana? Według nieoficjalnych informacji, umowa w dotychczasowym kształcie kończy się w styczniu - co więc stanie się z gdańskim sądem od lutego?
- Zagadnienia, o które pan pyta należą do elementów negocjacji. Dalsze informacje będą mogły być przekazane niezwłocznie po zakończeniu rozmów – stwierdził sędzia Adamski.
ASG   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież