Poseł Płażyński wspiera gdańszczanina w walce o odzyskanie mieszkania » Poseł Kacper Płażyński złożył skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania Prezydent Miasta G... Program Domowej Opieki Medycznej » W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program Domowej Opi... Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Lechia znów bez bramki i punktu
poniedziałek, 30 listopada 2020 20:26
Lechia znów bez bramki i punktu
Po raz trzeci w tym sezonie Lechia przegrała na swoim stadionie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
sobota, 21 listopada 2020 14:56
Bliscy Nieznajomi – Sopot 70.
Na plakacie wystawy „Bliscy Nieznajomi – Sopot 70” wybrzeżowy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanisław Gierszewski biznesmenem roku 2013

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 26 maja 2014 16:00

Trzy godziny trwały nominacje i wybór Biznesmena Roku 2013 oraz nagrodzenie sześciu Biznesmenów 25-lecia Pomorza. Te trzy uroczystości odbyły się w sobotę 24 maja w gdańskim Dworze Artusa.


Oprócz rekordowego czasu trwania imprezy, swego rodzaju mankamentem był też prawie pół metrowej wysokości podest, na który kilkanaście razy musiało wchodzić kilku znamienitych prominentów, aby nominowanym i wyróżnionym wręczyć nagrody. Szczęście, że nikt się nie potknął, nie poślizgnął i nie upadł, co mogło się skończyć fatalnie, a na co uwagę zwrócił w swoim przemówieniu komisarz unijny Janusz Lewandowski. Stwierdził też, że tego rodzaju zbyt wysokie dla notabli podesty zostaną objęte... specjalną dyrektywą unijną.


Ta swoista gimnastyka kilkunastokrotnego wchodzenia i schodzenia z wysokiego podestu objęła też marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, marszałka pomorskiego Mieczysława Struka, przewodniczącego Rady Miasta Gdańska Bogdana Oleszka, prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wiceprezydenta Gdyni Bogusława Stasiaka, rektora Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka oraz żonę byłego prezydenta RP Danutę Wałęsową. Z pewnością kilka z tych osób po takich fizycznych ćwiczeniach będzie odczuwało w mięśniach zakwasy.


altZa każdym razem wchodząc na podest wręczali oni nominowanym i wybranym laureatom stosowne nagrody, głównie były to statuetki, medale i drobne upominki, a jedynie rektor PG wręczał coś większego umieszczonego w kolorowej siatce.


Tych nagród było tak wiele, że przy ich odbiorze nagradzanym pomagały dwie hostessy, urocze laureatki niedawnych wyborów Miss Nastolatek Powiśla i Kociewia.


altNominowana dziesiątka biznesmenów roku 2013, to wedle listy alfabetycznej: 1. Zbigniew Borkowski, INFRACORR Gdańsk, 2. Stanisław Gierszewski, Centrum RENK Gdańsk, 3.Błażej Gilla, GILLMET Starogard Gdański, 4. Jerzy Jerkiewicz, ŁĄCZPOL Gdańsk, 5. Leszek Kalkowski, PIKA Gdańsk, 6. Jan Łabas, Alu Int. Shipyard Gdańsk, 7. Tomasz Malicki, Gino Rossi, Słupsk, 8. Robert Nowak, Słupsk, 9. Maciej Sochacki, TERMIKA Gdańsk, 10. Zbigniew Zienowicz, HYDROMEGA Gdynia.

Po nominacji tej dziesiątki, aby z niej wyłonić pomorskiego biznesmena roku 2013, szacowne wieloosobowe jury udało się na naradę przy zamkniętych drzwiach. W tym czasie wielu zebranych gości podziwiało kunszt operowych solistek Zespołu Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis.

Po zakończeniu około półgodzinnych obrad, przewodniczący jury Mieczysław Struk odczytał podjęty werdykt: – Pomorskim Biznesmenem Roku 2013 został wybrany Stanisław Gierszewski, za to, że z zadłużonej doprowadził do obecnie znakomicie prosperującą gdańską firmę Pomorskie Centrum Hurtowe RËNK.


altDokonano również wyboru i prezentacji oraz nagrodzenia szóstki szefów firm uznanych za Biznesmena 25-lecia.
Są to: 1. Bogdan Górski, od 30 lat firma budowlana, zatrudniająca 700 osób, która wybudowała 4 tys. mieszkań i ma własną bazę budowlano-transportową.

2. Paweł Olechnowicz, od 2002 roku prezes Rafinerii Gdańskiej, a obecnie Grupy Lotos. Dzięki kresowej stanowczości wprowadził ją na giełdę papierów wartościowych oraz zrealizował ogromne zadanie inwestycyjne „Dziesięć plus”.

3. Andrzej Hass, dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego, szef grupy kapitałowej i firmy Euroafrica Linie Żeglugowe spółka z o.o., dysponującej 14 statkami towarowymi. W skład grupy wchodzi też firma budowlana Doraco oraz Hotel Haffner w Sopocie. Łączna ilość zatrudnionych, to 1300 osób.

4. Józef Poltrok, właściciel firmy “Łączpol” specjalizującej się między innymi w realizacji prac budowlano-montażowych i elektronicznych. Jest Konsulem Honorowym Litwy na Pomorzu.

5. Piotr Soyka, przez dwadzieścia lat był prezesem Gdańskiej Stoczni Remontowa. Przeszedł drogę od majstra do prezesa. W 1972 r. zaczął w GSR pracę na stanowisku mistrza na pochylni. Potem pracował jako m.in. budowniczy i kierownik remontów. Pod koniec lat 70. przeniósł się do Stoczni Remontowej w Świnoujściu, w której był zastępcą dyrektora do spraw technicznych, a w roku 1980 dyrektorem naczelnym. Powrócił do GSR i objął stanowisko zastępcy dyrektora do spraw produkcji. Później przebywał za granicą, m.in. w stoczni w Goeteborgu i w Afryce. W 1989 roku powrócił do kraju i po wygraniu konkursu na dyrektora kierował GSR. Następnie aż do emerytury kierował Grupą Remontowa. Obecnie prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

6. Andrzej Ubertowski, wieloletni prezes zarządu firmy Polnord S.A, która ma na swoim koncie wiele znaczących dla Pomorza inwestycji. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego PG z 1961 roku. Piastował funkcje kierownicze w kilku firmach budowlanych. Odznaczony m.in. w 1986 r. Krzyżem Kawalerskim OOP, w 2002 r. Krzyżem Oficerskim OOP, w 1989 r. odznaką honorową „Zasłużonym Ziemi Gdańskiej”, w 2013 r. Medalem Księcia Mściwoja II. Po odejściu na emeryturę, nowym kierunkiem rozwoju Polnordu jest budownictwo mieszkaniowe na rynku rosyjskim.


altTrzygodzinną imprezę poprowadzili prezenterzy z TVP Gdańsk Agnieszka Oszczyk i Sławomir Siezieniewski, a zwieńczył ją występ zespołu wokalno-instrumentalnego Cappella Gedanensis, którego solistki, ku zaskoczeniu gości, najważniejszych notabli z pierwszego rzędu porwały do tańca. Najwięcej braw zebrał doskonale prowadzący swoją partnerkę marszałek pomorski Mieczysław Struk, który przyznał się nam, że swego czasu uczęszczał na kursy nauki tańca. Na parkiecie bardzo dobrze radził też sobie unijny komisarz Janusz Lewandowski. Imprezę zakończyło wystawne przyjęcie w Sali Białej Ratusza Głównego Miasta Gdańska.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież