Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz » W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej rozgłośni radiowej Radni Prawa i Spraw... Wręczono nagrody w pierwszej edycji konkursu "Pro bono Poloniae" » W sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej podczas uroczystej gali wręc... „8 tygodni do zdrowia” » „8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię N... Prof. Gwizdała złożył mandat Rektora Uniwersytetu Gdańskiego » Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała, prof. UG z dniem 28 września 2020 r. na ręce Przewodniczącego Rady Uni... „Sieci”: Dlaczego Kreml boi się Polski » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o postrzeganiu Polski przez Rosję pisze publicysta Marek Budz... Srebrny jubileusz Rënk-u » Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. Rënk świętowało 25-lecie istnienia.- Nasz rynek istni... Kacper Płażyński: Władze Gdańska nie zdały egzaminu z wrażliwości hist... » Z mec. Kacprem Płażyńskim, posłem PiS, rozmawia Artur S. Górski– Tunel pod Martwą Wisłą został oddan... Maseczka choć mała, może uratować Twoje życie » Eksperci nie mają wątpliwości. Zakrywanie ust i nosa, zachowywanie dystansu fizycznego oraz częsta d... "Ziarna i plewy" demokracji - PO i PZPR bliżej siebie? » Przed Dworem Artusa odbył się "Wiec Demokracji", kolejna impreza liturgii politycznej uwielbianej pr... „Sieci”: Tak brał Sławomir Nowak » W tygodniku „Sieci” Wojciech Biedroń ujawnia nowe fakty na temat działań pupila Donalda Tuska na Ukr...
Reklama
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
czwartek, 01 października 2020 06:25
Oświadczenie Radnych PiS w sprawie wywiadu prezydent Dulkiewicz
W odniesieniu do wywiadu prezydent Dulkiewicz dla niemieckiej
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
środa, 30 września 2020 17:49
Mecz w Tarnowie przełożony na niedzielę
Zaplanowany na czwartek mecz Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeże został
Lechia rozbiła Podbeskidzie
sobota, 26 września 2020 18:42
Lechia rozbiła Podbeskidzie
Dobrze gra się w tym sezonie Lechii z beniaminkami. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krystynie Górskiej
czwartek, 24 września 2020 09:50
Wspomnienie o Krystynie Górskiej
Kiedy w 2012 roku przygotowywałem się do spotkania z Krystyną

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk jest gotowy na program „Rodzina 500 plus”

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2016 21:45

18 punktów, w których można będzie złożyć wnioski, 50 stanowisk, 90 pracowników – tak wygląda w liczbach pierwszy okres wdrażania programu „Rodzina 500 plus” w Gdańsku. Na interesantów czekają również udogodnienia m.in. możliwość telefonicznego umówienia wizyty lub sprawdzenie stanu kolejki w internecie.W piątek 1 kwietnia rusza program „Rodzina 500 plus”. Jest to systemowe wsparcie polskich rodzin, którego celem jest comiesięczne wypłacanie rodzicowi lub opiekunowi prawnemu dziecka nieopodatkowanej kwoty na drugie i każde następne dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Rodziny, których dochód nie przekracza 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto na osobę w przypadku, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne) dostaną także 500 zł na pierwsze dziecko. Świadczenie otrzyma rodzina bez względu na stan cywilny rodziców. W ramach programu kwotę 500 zł otrzymają także rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze o charakterze rodzinnym. Świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” nie będzie wliczane w dochód rodziny, gdy ta będzie ubiegała się o inne formy wsparcia np. świadczenia z pomocy społecznej.


Gdańsk zdaje się być przygotowany na tak duże przedsięwzięcie. Według ostatnich szacunków władz miasta i ekspertów świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługiwać będzie około 43-48 tys. dzieci w Gdańsku. W związku z tym już 1 kwietnia uruchomione zostanie 18 punktów, w których można będzie złożyć wniosek – jeden stały i 17 tymczasowych. Głównym i stałym punktem będzie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który mieści się przy ulicy 3 Maja 9, gdzie do dyspozycji interesantów będzie 16 stanowisk. W kwietniu punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00 oraz w soboty w godzinach 8:00-15:00. Inne, tymczasowe, punkty przyjmowania wniosków to m.in. Gdański Archipelag Kultury, Szkoła Podstawowa nr 42, Spółdzielnia Mieszkaniowa Morena, parafia Chrystusa Zbawiciela, klub osiedlowy „Piastuś”.


Program „Rodzina 500 plus” w Gdańsku obsługiwało będzie łącznie 90 pracowników na 50 stanowiskach, a dziennie będą oni w stanie przyjąć około 1800 wniosków. Obsługa jednej osoby potrwa około 15 minut. Interesanci będą mogli umówić się telefonicznie na konkretny termin wizyty, a także sprawdzić stan kolejki na stronie internetowej (www.gdansk.pl/500plus). Wprowadzono również udogodnienia dla niektórych grup obywateli m.in. rodziców uczniów niektórych placówek oświaty. Warto przypomnieć, że wniosek o przyznanie prawa do pobierania świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 plus” można złożyć także przez internet.
Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież