72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K... K. Płażyński: Robyg nie zmusi mnie do milczenia w sprawie Gedanii » Deweloper Robyg przesłał do posła Kacpra Płażyńskiego pismo, w którym domaga się przeprosin i zapłat... Radni PiS chcą oddać hołd Janowi Pawłowi II » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska przedstawili projekt stanowiska z okazji 100 rocznicy urodzi... 42 tys. zł dla Struka - za flirt z rządami PRL » Marszałek pomorski, wiceprzewodniczący PO na Pomorzu, Mieczysław Struk, od 1988 roku "towarzysz nacz...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł prof. Marek Model
piątek, 15 maja 2020 14:25
Odszedł prof. Marek Model
W wieku 61 lat, 15 maja 2020, po ciężkiej chorobie, którą znosił ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Przed XXI sesją Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2016 17:53

alt31 marca odbędzie się XXI sesja Rady Miasta Gdańska. Według opublikowanego porządku obrad, na sesji poddanych głosowaniu zostanie aż 38 uchwał. Większość z nich dotyczy planów miejscowego zagospodarowania przestrzennego oraz zmian statutów różnych instytucji i jednostek organizacyjnych w Gdańsku.W czwartek 31 marca odbędzie się XXI sesja Rady Miasta Gdańska, która zapowiada się pracowicie, gdyż w porządku obrad uwzględniono aż 38 uchwał.


Radni po raz kolejny będą głosowali w sprawie zmian w uchwałach dotyczących Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska oraz budżetu Gdańska na rok 2016. Ponadto, w związku z wejściem w życie ustawy o rewitalizacji, poddana głosowaniu zostanie uchwała dotycząca zmian w statucie Biura Rozwoju Gdańska, które, jeśli uchwała zostanie podjęta, zyska dodatkowe narzędzia do prowadzenia działań w zakresie rewitalizacji.
Podczas obrad przedstawione zostaną również liczne uchwały dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego m.in. uchwały dotyczące przystąpienia do sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego: Jelitkowa (m.in. wejść na plażę nr 63 i 64 na przedłużeniu ulicy Piastowskiej, wejść na plażę nr 75-78 na przedłużeniu ulicy Jantarowej, ulic Kaplicznej i Bałtyckiej), Brzeźna (rejon wejścia na molo przy ulicy Jantarowej, wejść na plażę nr 46-50 przy ulicy Brzeźnieńskiej), Oliwy Górnej (rejon ulicy Polanki 124A), Zaspy Młyniec (rejon ulicy Hynka i alei Jana Pawła II), Zaspy Rozstaje (rejon ulic Żwirki i Wigury oraz Burzyńskiego), Dolnego Miasta (rejon Akademii Muzycznej). Zaproponowana zostanie również uchwała dotycząca odstąpienia od sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Przymorza Wielkiego w rejonie ulicy Obrońców Wybrzeża.


Kolejne uchwały poddane głosowaniu 31 marca dotyczyć będą m.in.: wykazu kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do granic Gminy Miasta Gdańska w roku 2016, nadania nowego statutu instytucjom kultury: Archipelag Kultury, Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanesis, Cappella Gedanesis, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, spraw związanych z odpadami komunalnymi.

Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież