Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przed XXI sesją Rady Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 30 marca 2016 17:53

alt31 marca odbędzie się XXI sesja Rady Miasta Gdańska. Według opublikowanego porządku obrad, na sesji poddanych głosowaniu zostanie aż 38 uchwał. Większość z nich dotyczy planów miejscowego zagospodarowania przestrzennego oraz zmian statutów różnych instytucji i jednostek organizacyjnych w Gdańsku.W czwartek 31 marca odbędzie się XXI sesja Rady Miasta Gdańska, która zapowiada się pracowicie, gdyż w porządku obrad uwzględniono aż 38 uchwał.


Radni po raz kolejny będą głosowali w sprawie zmian w uchwałach dotyczących Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Gdańska oraz budżetu Gdańska na rok 2016. Ponadto, w związku z wejściem w życie ustawy o rewitalizacji, poddana głosowaniu zostanie uchwała dotycząca zmian w statucie Biura Rozwoju Gdańska, które, jeśli uchwała zostanie podjęta, zyska dodatkowe narzędzia do prowadzenia działań w zakresie rewitalizacji.
Podczas obrad przedstawione zostaną również liczne uchwały dotyczące miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego m.in. uchwały dotyczące przystąpienia do sporządzenia planów zagospodarowania przestrzennego: Jelitkowa (m.in. wejść na plażę nr 63 i 64 na przedłużeniu ulicy Piastowskiej, wejść na plażę nr 75-78 na przedłużeniu ulicy Jantarowej, ulic Kaplicznej i Bałtyckiej), Brzeźna (rejon wejścia na molo przy ulicy Jantarowej, wejść na plażę nr 46-50 przy ulicy Brzeźnieńskiej), Oliwy Górnej (rejon ulicy Polanki 124A), Zaspy Młyniec (rejon ulicy Hynka i alei Jana Pawła II), Zaspy Rozstaje (rejon ulic Żwirki i Wigury oraz Burzyńskiego), Dolnego Miasta (rejon Akademii Muzycznej). Zaproponowana zostanie również uchwała dotycząca odstąpienia od sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Przymorza Wielkiego w rejonie ulicy Obrońców Wybrzeża.


Kolejne uchwały poddane głosowaniu 31 marca dotyczyć będą m.in.: wykazu kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do granic Gminy Miasta Gdańska w roku 2016, nadania nowego statutu instytucjom kultury: Archipelag Kultury, Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanesis, Cappella Gedanesis, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, spraw związanych z odpadami komunalnymi.

Karolina Rabiej


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież